Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltásokra van szüksége...

Milyen oltásokra van szüksége egy 5-6 hetes kutyusnak? Milyen időközönként kell oltatni? Mennyibe kerülnek az oltásai? [Tacskó és Angol Cocker Spániel keverék]

Figyelt kérdés
Köszönöm mindenkinek aki normális választ ad!! :)
2010. dec. 7. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A fajta ilyen szempontból mindegy. :) De biztos édes lehet! :D:D:D


Küldök egy oldalt, ahol láthatod mire van szüksége egy ilyen kis babának. :)


[link]


Mint mondtam oltások szempontjából nem lényeges a fajta.


Viszont az oltások árai elég eltérőek lehetnek 3000 Ft-tól 5000-ig is terjedhetnek.

2010. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj.. első vagyok! :)

Ezen az oldalon elég sok mindent felsorolnak. Ne ilyedj meg, ennyiszer nem kell fizetni. :D Általában kombinált oltásokat kapnak a picik is. Mi konkrétan (ha jól emlékszem) 4 kölyök oltással rendelkezünk, most kell februárban mennünk még egyre aztán májusban is még egyre. :) Az elején két hetente kell járni, utána ritkulnak, aztán már csak évente. :)

2010. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) [link]


A sötétebb az enyém :) Most hétvégén hozhatom el vagy jövőhéten.. :)

2010. dec. 7. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor készült a kép? Mert még nagyon picik a kölykök...9 hetes kor előtt nem szabad elvinni. 6 hetesen kapja meg az első oltást (Parvo) a másodikat (kombinált) pedig 8 hetesen. A védettség kialakulásához kb. 5-7 napot érdemes várni, ezért írtam a 9 hetes kort. Az előtt az anyjuk mellett a helyük, a megszokott közegben. A környezetváltozás mindig megviseli a kölyköket, ha pedig nincsenek beoltva, azzal különböző betegségeket kockáztatsz. Érdemes lenne megvárni a 9 hetes kort, mert egy-egy betegség a kutya életébe kerülhet.


Még így is nagyon vigyázni kell rá, mert 12 hetes korban meg kell ismételni a kombinált oltást, és addig, míg nincs meg neki a veszettség elleni oltása (3 hónapos kor után kaphatja meg) addig nem nagyon találkozhat más emberekkel, állatokkal.


Erre nagyon figyelj, mert egy parvo fertőzés halálos kimenetelű lehet.


Nézz utána, és konzultálj a leendő állatorvosotokkal, hogy ő mit ajánl. Ő ismeri legjobban a környezetetekben előforduló betegségeket, ezért ő tud pontos oltási programot ajánlani neked.

2010. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok! :)


Nagyon édes a picúrka. :) Én nem látnám ilyen drasztikusan a helyzetet, ha 8 hetesen hozod el (és nálad kapja meg a második oltását) akkor sem történt semmi. Én is akkor hoztam el a kutyust és nekem 3 kutya várta itthon a kertben, én sem lakásban tartottam.

Szerintem a drasztikus elzárás sokkal rosszabb, mintha a saját kutyáinkkal találkozik (persze csak sajáttal és csak a saját kertünkbe), ennyi immunerősítés kell neki. Nálunk nem volt baja a kiskutyának, még csak a hasa sem ment (még az anyja és a testvérei után sem nyavajgott éjjel), pedig sokszor mondják, hogy valamelyik kölyköt ez megviseli, tehát ne lepődj meg, ha esetleg másnap kicsit bágyadt. A lényeg, addig ne vidd ki az utcára amíg az orvos azt nem mondja, hogy lehet. :)

Ha esetleg nincs kertetek, és kénytelen lennél kivinni az utcára hogy elvégezze a dolgát, akkor kérdezd meg az állatorvost mit javasol, ugyanis ilyen szituációban nem tudok segíteni. :D

2010. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!