Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 9 hetes boxer kiskutyát...

Egy 9 hetes boxer kiskutyát lehet már otthon hagyni egyedül?

Figyelt kérdés
kaptam ajándékba egy 9 hetes boxer kiskutyát...2 hete van nálam és eddig mindig jött velem mindenhova munkába, stb...viszont már nem tudom magammal cipelni igy muszály vagyok otthon hagyni...a para az, hogy egyrészt panelban élek, és önállóan és senkit nem tudok megkérni hogy vigyázzon rá..a barátnöm hozott egy ketrecet amivel már kezd megbarátkozni, bemegy szépen, ismerkedik vele, aludt is már ott, igaz voltak nyigások, de 20 percenként kapott jutalomfalatot mikor elhallgatot..szóval nem érzem ugy a kutyán hogy tartana az "új helytöl"..sajnos minden nap reggel 9töl este 7ig melózok, de egyszer hazatudok ugrani egy 45 percre hogy ránézek, stb..igy a reggeli, déli, esti lemenetel megtudom oldani..szeretnék tanácsokat kérni, valamint ki volt már ilyen helyzetbe és hogyan reagálta le a kuty a dolgot? előre is köszöntem!
2010. dec. 7. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom jó ötlet-e ilyen életvitel mellett kölyökkutyát vállalni. Azt tudni kell, hogyha azt akarod, hogy szobatiszta legyen minimum 1-2 óránként le kell vinni, különben nagyon meg fogsz vele szenvedni később. A kiskutya rombolni fog a lakásban foglalkozás híján, főleg, hogy egy boxerről beszélünk. Nem kis mozgásigényű fajtát választottál, napi több órás intenzív mozgásra van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát.

Szerintem most gondold meg, hogy tudod-e vállalni, mert még kölyök, könnyen találnál neki olyan gazdát, aki jobban ki tudná elégíteni az igényeit. Mert ennyi egyedüllét egyáltalán nem tenne jót neki, se ő se te nem fogjátok jól érezni magatokat így.

2010. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tudom nem illik ajándékot visszautasítani vagy továbbadni, de talán ilyen kivételes esetben muszáj. Nem tudok én sem jobbat mondani.
2010. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legjobb amit még tehetsz hogy hagysz neki rengeteg játékot amivel lefoglalhatja magát és persze mikor otthon vagy rengeteget foglalkozol vele.
2010. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az utcán találtunk egy három hetes kutyust tavaly a mínusz 20 fokban. A gyerekek nyolctól háromig suliban, mi a férjemmel tíztől ötig munkában. Kivettem egy egy hét szabit, meg a férjem is, és ezután fölutazott a mama vidékről egy hétre, és cumisüvegből szoptattuk a kutyust, majd lassan átszoktattuk tápra. Utána a kettővel alattunk lakó öreg, egyedül élő szomszéd nénit kértük meg, hogy egyszer délelőtt, egyszer délután nézzen rá az ebre, délben meg valaki mindig hazaugrott egy órára, a gyerekek meg nem maradtak napköziben, hanem hazajöttek egy órakor. Adtunk a néninek egy szóló ajtókulcsot, és elmondtuk neki, hogy mit-hogyan, és havonta fizettünk neki egy ezrest, csak hogy ne legyen mégsem kihasználás.

A negyedig hónapra tökéletesen elvolt egyedül, nem csinált soha semmi kárt. (Bár a néni annyira megszerette, hogy még sokáig feljárt hozzá).

Szerintem ha beszélsz egy megbízható öreggel, akinek semi dolga nincsen, szívesen vállalja.

2010. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Süle Dominik válasza:
Nem tanácsos
2014. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!