Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bevállaljam? Mit...

Szerintetek bevállaljam? Mit tegyek? (kutyakérdés)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 2éves kan németjuhászom, és lehet most örökbe fogadunk egy 3éves szintén kan kutyát.

De nem tudom hogy hogy jönnének ki egymással?! Nem nagyon merek belevágni. Szerintetek mi lenne a jó?

Egyébként mind a kettő nyugodt természetű, barátságos.


2010. dec. 7. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha örökbefogadtok akkor gondolom menhelyről (: Szerintem kifognak jönni egymással jól. Bár mikor hozod haza a kutyát szerintem vidd el a tiedet is és nézzétek meg nem e vicsorognak egymásra vagy valami más. Adj időt hogy megszokják egymást! SOk sikert (:

13/L

2010. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkettőt ivartalaníttatnátok,az lenne a legjobb.Akkor balhé sem lenne,és az esetleges dominancia miatti harcok is csillapodnának.
2010. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen menhelyről hozánk. És a menhelyi ivartalanítava lenne.

Az egyiket akkor nem elég ivartalanítani?

2010. dec. 7. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Előre nem lehet tudni, ha nincs tapasztalatod.

Csak akkor mondhatsz véleményt a kutyádról (hogy barátságos, nyugodt), ha nem csak néhány óra alapján tudod megválaszolni, mert addig majdnem minden kutyával ki lehet jönni. Az már más tészta, hogy ha állandóan együtt kell lennie egy másikkal. Ha így van jó tapasztalatod, akkor a te kutyád részéről rendben, és a jövevényen múlik. Pont ezért senki nem tudja megválaszolni. Sokan ott követik el a híbát, hogy a kutyájuk kutyafuttatóbeli viselkedését általánosítják, pedig az teljesen más helyzet, mint a saját területén egy olyan kutya, amelyik nem csak egy-két órára vagy egy napra ment hozzátok. Úgyhogy vidd el a kutyád, találkozzanak egymással, és ha ez jól sikerült, akkor az első egy hétben sokat kell mellettük lenni és felügyelni, mert az elején még könnyen elbizonytalanodhat a helyzet.

2010. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok. Jár kutyasuliba is, ott elég szépen viselkedik, viszont elég domináns kutya.

Így nem tudom mi lenne ha összekerülnének.

És mi a teendő olyankor ha esetleg mégis összekapnának? Tudassam velük hogy ez nem jó? És ahhoz mit szólsz hogy a menhelyi ivartalanítva van? nem könnyítene a helyzeten?


köszönöm a válaszod :) és a többieknek is persze!!! :)

2010. dec. 7. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mi az oka az összekapásnak. Valamennyire elfogadható, ha azért van, mert az egyik túl pofátlan volt a másikkal. De akkor is csak egy figyelmeztető morgás és odakapás engedélyezett.

Szívem szerint egy alázatos, nyugodt szukát ajánlanék nektek, mert akkor nagyon kicsi az esélye, hogy komoly konfliktus lenne köztük, persze ott is kell az irányítás. Én kipróbálnám, hogy "kölcsönkérsz" egy kant ismerőseid köréből, akivel összeismerteted területen kívül, utána pedig együtt beviszed őket az udvarotokba. Kiderül, hogy viseli az ilyet (bár ez ugye még nem az igazi teszt). Közben el kéne járnod néhányszor a menhelyre, és kikérni a választottad egy sétára, majd úgy, hogy kiválasztasz mellé más kutyákat is. Érdemes először egy rendesebb kutyát kérni, aztán mindenképp hozz ki egy igazi domináns kant is. Ne csak az összeszagolás legyen meg, hanem próbálj ki mindent, amire van lehetőséged.

Ismerek egy olyan kant, amelyik még a brutál-domináns kanokkal is jól kijön, mert azt hiszik, hogy szuka :) Teljesen úgy viselkedik, és behódoló. Tehát nem lehetetlen akkor sem, ha a tiéd domináns, csak nagyon leszűkíti a kört. (Egyébként ő is gazdikereső, ha gondolod :D)

Ha nem tűrik meg egymást, akkor érdemesebb lemondanod az örökbefogadásról. De ez nem jelenti azt, hogy ne próbáld ki, hogy mennyit tudsz oldani a helyzeten te magad.


Tisztáznod kell a belépéstől a szabályokat. Ha új kutya jön hozzánk, akkor én több héten át mindig felügyelem az etetéseket, direkt egymás közelében kapnak enni, és azonnal korrigálok, ha valamelyik annak a jelét adja, hogy igényt tartana a másik ételére, vagy el akarja zavarni a közeléből.

Mindkettőnek mutasd meg a fekhelyét úgy, hogy gyakorlattá teszed, bármi van, egyik sem lép át a másik személyes szférájába. Ez egy nagyon fontos szabály legyen számukra, külön és nagy figyelemmel kell bevésned a viselkedésükbe.


Ha verekedés van, akkor jobb, ha közbelépsz, én sem szoktam eltűrni. Ilyenkor a békés távozás nagyon fontos. Ez az egész örökbefogadás nagyon sok előkészületet igényel, utána pedig nagyon nagy figyelmességet, óvatosságot.


Én csak akkor bólintanék rá, ha van tekintélyed a kutyád előtt, és bármiben le tudod állítani, ha nem tetszik, amit csinál. Így egy domináns kutyát is lehet irányítani.

Az ivartalanítás megbízhatóan akkor válik be, ha nagyon kicsi korban történt. Utána egyenes arányban csökken a hatékonyságának a lehetősége az életkorral. Ezért panaszolják sokan, hogy a domináns/szökős kutyájukon nem láttak semmi változást. Ennek ellenére én azt mondom, jobb, ha mindkettő ivartalanított, valamicskét mindenképp számít.


A kiképződ valószínűleg jól el tudja magyarázni a dolgokat (valószínűleg már nem egy ilyen helyzettel volt dolga), és az ő tapasztalatát is fontold meg.

2010. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha abban biztos vagy, hogy a saját kutyádat tudod irányítani illetve fegyelmezni akkor van egy próba.

Amikor az idegen kutyát hazahoztad még ne vidd fel a lakásba. Kérd meg az egyik családtagodat vagy barátodat, hogy maradjon az utcán vele. Hozd le a saját kutyádat az utcára és kezdjetek el sétálni egymás mellett nem túl közel. Közben fesztelenül beszélgess a másik sétáltatóval. Közben figyeljétek a kutyákat, hogyan reagálnak egymásra, folyamatos séta közben. Ha úgy látjátok az idegen kutya barátságosan közeledik a másikhoz akkor a saját kutyánkat engedjük szabadon, mivel azt úgyis az irányításunk alatt tudjuk tartani. Egyenlőre ne engedjük az új kutyához hanem mindig küldjük előre vezényszóval. Mikor úgy látjuk, hogy mindkét kutya nyugodt állapotban van és a szaglászással vannak elfoglalva akkor engedjük el a másikat is. Attól óva intelek, hogy az idegen kutyát egyből a lakásba vidd be.

2010. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!