Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a pulinak szép...

Hogyan lehet a pulinak szép rasztásra csinálni a szőrét? Van aki nyírja a puliját inkább, hogy ne legyen csúnya?

Figyelt kérdés
Nekem van két pulim és tavasszal mindig megnyírom őket. De jövőre nyírás után szeretném szépen rendben tartani a bundáját, hogy ne csúnya nagy csimbókosra nőjön meg. Hogyan a leghatékonyabb?
2010. dec. 8. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Van egy Magyar kutyafajták című könyv, elég régi, az részletesen, képekkel együtt leírja, hogy hogyan kell széthúzogatni a vastag tincseket vékonyabbakra. Ha nagyon gáz, ollóval is be lehet segíteni kicsit, de az nem lesz olyan szép. Ha jól tudom, a végétől kell széthúzni a tincset a töve irányába, a bőrig. Remélem, segítettem.
2010. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a puli az eredeti szőrzetében szép, nincs szükség arra, hogy fazont nyírjanak neki. Bár a szőre végéből lehet nyírni hogy rövidebb legyen, mert mégsem húzhatja maga után a földön, de nem tudom, hogyan. Vidd el kozmetikushoz, ő majd tud tanácsot adni, és meg is nyírja.
2010. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A komondor és a puli szőrét tépni kell...és nem kell megíjedni, nem fáj neki. Azért hívják így, mert a már rasztásodott szőrt tincsekre kell tépni. Először nyílván nagyobb tincsekre (az összenemezesedett szőrt oszd fel nagyobb részekre, majd azt oszd tovább) nem egyszerű feladat, de ha egyszer megcsinálod, akkor a többi már egyszerűbb lesz.


Ehhez az kell, hogy ne nyírd le a kutya szőrét, mert csak akkor lehet kialakítani a zsinórokat, ha már összerasztásodott a szőre.


Ha nagyon dúrva, akkor nyírd meg tavasszal, és amint elkezd rasztásodni, alakítsd ki a tincseket.


Jópár komondor és puli megfordult már a kezem között, ezért tudom, hogy nem egyszerű feladat. Egyrészt komoly fizikai munka, másrészt nem minden kutya szereti, és ez veszélyes is lehet, mert a tincsek tépésekor könnyen bele lehet tépni a kutya bőrébe (különösen fülnél).


És a megfelelő tincsvastagság (fontos, hogy egyenletesen vastag legyen minden tincs, egyébként nem mutat szépen) kialakítása is megkíván egy kis rutint.


Egy pulinál az a jó, ha ujjnyi vastag a már rasztásodott tincs.


Viszont, ha úgy döntessz, hogy elkezded tépni a kutyát, akkor számolnod kell azzal, hogy nem lehet minden évben megnyírni, mert akkor tönkretetted az addigi munkád.


Mielőtt belefogsz, menj el egy tapasztalt kozmetikushoz (már ha csinált már ilyet) és vele együtt csináljátok meg először a kutyád szőrét.


Ha viszont csak az a lényeg, hogy ápolt legyen, de minden évben nyírni szeretnéd, akkor a nyíráson és fürdetésen kívül más dolgod nincs. Nyírd meg tavasszal, és még egyszer nyár végén (augusztus vége, szeptember eleje). Pár héte alatt megnő a szőre annyira, hogy ne fázzon télen.

2010. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Általában tavasszal és néha nyár végén nyírom meg. Én szoktam, sosem viszem kozmetikushoz.

Én is úgy gondoltam, hogy elölről kezdem, vagyis tavasszal megnyírom, mert már elég össze-vissza áll nekik. Igazából én nagyon szeretem úgy, ha meg van nyírva, de szeretném kipróbálni, hogy hogy néznének ki igazi pulisan. :)

Amúgy ezt minden nap ismételni kell majd vagy elég hetente 1-2szer? Gondolom jó sok vele a meló. :)

2010. dec. 8. 17:47
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutya szőrminősége befolyásolja a tépés gyakoriságát. Nem kell naponta, sőt hetetente sem. Az elején, amíg nem teljesen alakultak ki a raszták, addig gyakrabban kell, de he már párszor áttépted, és szépen rasztásodik, akkor már nem kell olyan gyakran.


Fürdetés után általában újra át kell tépni, és a fürdetésnél ügyelni kell arra, hogy ne egymáshoz dörzsöld a rasztákat, hanem csak nyomkodd őket, mert így nem sérülnek, és szebb marad.


Próbálkozhatsz vele egyedül is. Ha nem kiállítási kutya, akkor saját magad is megpróbálhatod. Persze jó lenne, ha előtte valaki legalább az alapokat meg tudná Neked mutatni.


Merre laksz?

2010. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem kiállítási kutya, de minden évben születnek picik, akiket eladunk. Azt már én is észrevettem, hogy a kannak sokkal szebb szőre van, mint a szukának.

Valószínűleg egyedül fogok próbálkozni.

Budapest közelében lakom.

2010. dec. 8. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor sok sikert a kutyakozmetikázáshoz. Ha esetleg van más pulitulajdonos, akivel jóban vagy, kérd meg, hogy mutassa meg, mit is kell csinálni. Sajnos Heves megyében lakok, nem tudok segíteni, de hátha találsz valakit, akit legalább az elején megmutatja a trükköt.


Nem hiszem, hogy gondban leszel, ha eddig is Te kezelted a kutyáid szőrét. Biztos ügyesen megoldod.

2010. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséged!

Majd csak lesz valahogy, végső esetben nyírás, de legalább megpróbálom. :D

2010. dec. 8. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!