Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne megtennem?...

Érdemes lenne megtennem? Lehet belőle valami bajom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy szomszédom, akinek van egy gyönyörű szép kuvasz fajtiszta szuka kutyája.Az unokái kiköltöztek külföldre, tőlük kapta, mert már ők sem bírtak vele. Kb 1-2 éves lehet, ki van kötözve. Szegény állandóan mozogna, futkározna, de a gazdája sosem engedi el, mert öreg és fél, hogy ellöki. Még nyáron, mikor nyitott ablaknál aludtam, mindig felébredtem a kutya nyüszítésére, kiordított neki a gazdája mindig, hogy "fuj de utállak, már lőne főbe valaki." Ma is láttam, hogy a szomszéd néni dobott be neki egy fél kiló kenyeret, hogy legyen mit ennie a kutyusnak, az öregember meg csak zsémbesen megjegyezte, hogy ne dobálják tele szeméttel az udvarát, elég az amit ez a kutya "odacsinál".


Arra gondoltam, ugyanis nagyon sajnálom a kutyát, hogy ellopnám. Benne lenne barátnőm is, aki még haza is vinné, ugyanis neki most halt meg a kutyája. Ha ellopnánk, és nem derülne ki, hogy mi vagyunk azok, kiderülne? És ha kiderül, lehetne valami bajunk?


Már többször kiszöktettem a kutyát, kicsit játszani, mikor a zsémbes öregember vásárolni ment, ilyenkor mindig olyan jókat játszottunk, próbáltam tanítani, kicsit futottam vele, olyan boldog volt.


A kérdés: Érdemes lenne megtennem? Lehet belőle valami bajom?


2010. dec. 8. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kérdezd meg a szomszédot, hogy nem-e adná oda és akár párezer forintot is ajánljatok fel érte. Ha ennyire nem szereti, akkor lehet örömmel oda is adja a barátnődnek. Előbb kérdezzétek meg, utána intézkedjetek önkényűen.
2010. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Ennyi ésszel ne nagyon vágj bele. Először talán a gazdával kéne beszélni, hátha átadja, vagy megvenni. Nem hiszem, hogy ragaszkodna hozzá, de az egész legális lenne.
2010. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
A másik meg dolog meg , hogy lehet hogy a kutya sem díjazná az ötleted , és ha megharap ?(hiszen nem is ismer) Próbáld megbeszélni a szomszéddal vagymegvenni tőle pár ezer FT-ért (hátha odaadja hamár nem szereti) , ha pedig nem jársz sikerrel akkor értesítsd valamelyik állatvédő szervezetet.
2010. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
54%

Kutyát lopni bűncselekmény, de van törvényes út is, ha a gazdával nem sikerül tárgyalni, keresd fel a Csillagszem alapítványt, jelentsd be náluk az állatkínzást, talán tudnak segíteni a kutyán.

Nézd meg ezt a linket:

[link]

2010. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
*-meg :D
2010. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a helyi állatvédőket hívd fel... ne lopj mert abból nagy bajod lehet :)
2010. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, amit írnak, hogy ha ez kiderül, akár lopásért is elővehetnek, amúgy az öreg valószínű örülne neki, nemhogy még feljelentene... Sokszor a törvényes út nem járható, annyi állat szenved kegyetlen emberek miatt, ilyenkor egy jóérzésű ember lesza.rja a törvényt és azonnal cselekszik. Én biztos nem tudnék elmenni szó nélkül egy éhező, szenvedő állat mellett.
2010. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Már kérdeztem tőle, hogy nem akarja-e odaadni nekem, mondtam neki hogy megveszem, de azt mondta hogy ennyi maradt a családjától, de ha csak ennyi maradt, nem értem miért bánik vele így.. megértem, hogy öreg, de legalább néha kiengedhetné velem játszani, szívesen elvinném sétálni, úgy hogy nem is veszem el tőle, de egyszerűen makacs és nemet mondd mindenre..
2010. dec. 8. 21:54
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

És ezt már kérdezted tőle?

Mármint hogy szivesen foglalkoznál vele?

Abba lehet bele menne.

2010. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen kérdeztem.. egyszerűen nem értem..
2010. dec. 8. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!