Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne megtennem?...

Érdemes lenne megtennem? Lehet belőle valami bajom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy szomszédom, akinek van egy gyönyörű szép kuvasz fajtiszta szuka kutyája.Az unokái kiköltöztek külföldre, tőlük kapta, mert már ők sem bírtak vele. Kb 1-2 éves lehet, ki van kötözve. Szegény állandóan mozogna, futkározna, de a gazdája sosem engedi el, mert öreg és fél, hogy ellöki. Még nyáron, mikor nyitott ablaknál aludtam, mindig felébredtem a kutya nyüszítésére, kiordított neki a gazdája mindig, hogy "fuj de utállak, már lőne főbe valaki." Ma is láttam, hogy a szomszéd néni dobott be neki egy fél kiló kenyeret, hogy legyen mit ennie a kutyusnak, az öregember meg csak zsémbesen megjegyezte, hogy ne dobálják tele szeméttel az udvarát, elég az amit ez a kutya "odacsinál".


Arra gondoltam, ugyanis nagyon sajnálom a kutyát, hogy ellopnám. Benne lenne barátnőm is, aki még haza is vinné, ugyanis neki most halt meg a kutyája. Ha ellopnánk, és nem derülne ki, hogy mi vagyunk azok, kiderülne? És ha kiderül, lehetne valami bajunk?


Már többször kiszöktettem a kutyát, kicsit játszani, mikor a zsémbes öregember vásárolni ment, ilyenkor mindig olyan jókat játszottunk, próbáltam tanítani, kicsit futottam vele, olyan boldog volt.


A kérdés: Érdemes lenne megtennem? Lehet belőle valami bajom?


2010. dec. 8. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%

Hát akkor sajnálom.

De lopással ne próbálkozzatok szerintem.

Ha nem eteti sovány vagy rosszul bánik vele, akkor mint elöttem is írták, egy állatvédő alapítvánnyal vedd fel a kapcsit.

2010. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Ha elmegy otthonról vásárolni, és olyankor te már kivitted a kutyát, ezek szerint azt senki nem látta, vagy ha látta is nem szólt az öregnek. Vagyis ha elmegy otthonról, simán eltudjátok vinni a barátnődhöz úgy hogy senki nem veszi észre. Akkor meg az öreg még ha gondolná is, hogy te loptad el, és tegyük fel van olyan tetü, hogy még fel is jelent, akkor mi lenne? Ki mennének a rendőrök benéznének a szekrénybe meg a szőnyeg alá, hogy hol rejtegeted a kutyát. Senkinek nem jutna eszébe odáig menni, hogy biztos a barátnődnél van. Meg amúgy sem tudná senki bebizonyítani, hogy az ugyan az a kutya.

Szerintem ne tököljetek, tegyétek meg, amit kell!!!

2010. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is lopd el! Hagyjuk már a törvényt, mikor valaki brutálisan bántalmaz, kínoz vagy öl meg állatot, azzal sem csinálnak semmit, max. egy kis pénzbírság oszt jó van, sz@arnak rá magasról. Ha pedig nem egy különösen nagy értékű törzskönyves kutyáról van szó, pláne nem fog vele foglalkozni a hatóság. A jog a kutyát tárgyként kezeli az ügyekben és ha nem tudja valaki papírokkal igazolni, hogy egy nagy értékű állat, akkor borítékolható, nem foglalkoznak az egésszel. A tartási körülményekre sem fog a hatóság semmit mondani, Magyarországon ez kimeríti a megfelelő tartást jogilag, sajnos! Állatvédelmi törvény ide vagy oda, semmit sem ér az egész, máskülönben hogy lehet, hogy a szaporítót, aki méteres láncon tartotta a kutyáit és sorra pusztultak el éhezve, szenvedve, nem büntették meg és a végső határozat szerint a kutyák tartása kielégítő volt???????? Pedig akkor már életbe lépet az új törvény!!!! Úgyhogy hagyjuk már! Ne legyetek naivak! A másik dolog pedig, ugyanezen okokból az állatvédők sem tudnak többet tenni! Hiába jelentik föl az embert, az eredmény ugyanaz, tehát a semmi! Van az állatvédőknek egyéb bajuk, sajnos akad bőven mentendő állat, hála a rengeteg felelőtlen és ostoba embernek! Az állatvédők is csak azt tudják tenni a feljelentésen kívül, hogy odamennek és megpróbálják elkérni ingyen vagy pénzért az embertől! Tehát a törvényes út eredménytelen, járhatatlan, az alapítvány pedig ugyanannyit tud tenni, mint egy civil ember.

Úgyhogy kérdező, ne restelld magad, jó cél vezérel, hogy az állat boldog legyen, az öreg pedig pukkadjon meg! Ha úgyis ekkora teher neki az a szerencsétlen, legalább megkönnyebbül. Az ilyen ember azért sem adja a kutyát, mert azzal elismerné, hogy rosszul tartotta, azt meg hóóóó hát nem fogja, persze! Pénzért sem, hiszen nem adja el az állítólagos becsületét! Te viszont kutya becsülettel, jó cél érdekében fogod ellopni onnan, úgyhogy rajta, szorítok Neked, biztos vagyok benne, hogy jó dolga lesz a kutyusnak! A cél szentesíti az eszközt!

2010. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
És egyetértek az előttem szólóval is, ugyan mivel bizonyítaná, hogy az ő kutyája? Fényképpel? Ezer másik hasonló van. Chipje, tetkója sem hiszem, hogy van a kutyának, na meg mivel nem egy nagyértékű törzskönyves kutyáról van, a rendőrök lehet körbe is röhögnék a fazont, de legalábbis egy legyintéssel elintéznék a dolgot.
2010. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Hagyjátok már a "szóljatok az állatvédőknek"-féle baromságot!

Még mindig nem tudjátok felfogni(bár már itt is sokszor le lett írva),hogy az állatvédők nem csodatevő szentek,hanem ugyanolyan MAGÁNEMBEREK,mint Ti,pont ugyanannyi jogkörrel?

Szálljatok már le a Földre az Animal Planet rózsaszín nyálat fröcsögő mesevilágából!Ez itt Magyarország,nem Amerika.Igaz,ott évi 9 millió állatot ölnek meg azért,mert nem kerül gazdájuk.

Itt egyet tehetsz,ugyanezt tehetnék az állatvédők is:bejelented a jegyzőnek az állatkínzás tényét fényképekkel illusztrálva.Innentől két eset lehetséges:

-nem történik semmi,és ez a valószínű

-elkobozzák a kutyát,és repül a legközelebbi gyepire.Onnan ki lehet hozni.

Ez ma a magyar valóság,a XXI.században,Európa közepén.

2010. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

szerintem el fogjuk lopni.. még sosem loptam semmit

úgy jutottam erre a döntésre, hogy ma reggel, mikor mentem suliba, a zsémbes öregember állt ki a kocsijával, a kutyája meglátott engem, kiszabadult a pórázból és odaszaladt hozzám, hozzám dörgölőzött, megsimogattam, azt hittem elbőgöm magam mikor az öregember rákiáltott hogy "te haszontalan állat mostmár gyere befele, mer menni akarok" a kutya egyből be is szaladt, majd az öregember megkötözte, és szerintem fel is pofozta, de nem biztos, mert akkor már elindultam, hogy rám ne szóljon


beszéltem a barátnőmmel, a hétvégén megpróbáljuk ellopni


köszi mindenkinek a válaszát!

2010. dec. 9. 15:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Drukkolok! Majd írd meg, hogy sikerült az akció! :)
2010. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
bocsi, hogy csak most írok, elloptuk a kutyát, barátnőmnél lakik már, és nagyon sokat változott, "haverokat" is szerzett, sokat csóválja a farkát, és látszólag nagyon boldog, a bácsikát nem érdekli, azt mondta köszöni annak aki levette a válláról a terhet, na meg a kutyájéról :), az unokái nem bánták, már vettek más kutyát, elfelejtették szegényt :/. de nem baj, most már a legjobb helyen van :) elneveztük Pamacsnak, amit hamar meg is szokott, barátnőmnél fogom tölteni a szilvesztert, lesz egy csajos esténk pamaccsal együtt :) köszi mindenkinek a válaszokat és boldog új évet! :)
2010. dec. 29. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!