Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éve csivava kutyusokat...

5 éve csivava kutyusokat tenyésztem és soha nemvolt olyan gond, hogy 2 hetesen elpusztul a kiskutya, hirtelen elkezd tátogni mintha görcsölne kb 2 napig csinálja és vége neki, de ezt csak egy szuka kölykeinél van tutira nincs vérrokonság! Epilepszia?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
az orvos mit mondott?szerintem ő többet ért ehhez,mint mi.
2009. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Több dolog is lehet. Szervi, fejlődési rendellenesség, infekció...sok szerzett vagy öröklött baj lehet.

A boncolást javasolnám!

2009. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztenél akkor már az állatorvosnál lennél, és tőle kérdeznéd, nem számít mennyibe kerül a vizsgálat. Szerintem csak szaporítod őket, de mindegy. Természetesen mindkét szülőt azonnal ki kell zárni a szaporításból amíg ki nem derül, hogy öröklődött, vagy eseti betegség miatt halnak a kicsik. Én eseti gondra tippelnék. Ezeknél a szobacirkálóknál bármi kis fertőzés okozhat ilyen problémát, mert a genetikai állományuk eleve hulladék az agyontenyésztés/szaporítás miatt.
2009. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos! És ivartalanítsd a szukát, ha ez rendszeres. Mellesleg ha már tenyésztesz, akkor nem kellene inkább a többi tenyésztővel megbeszélned ezt, hátha ők tapasztaltabbak (meg persze szólni a szukától származó kutyák gazdijainak, nehogy tenyésszenek, hátha örökletes)? Na mindegy, a lényeg, hogy ÁLLATORVOS!
2009. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szerintem ha szaporító lennék,nem 5év után jelenkezne ilyen próbléma,na de mindegy,megjött a boncolási eredmény igazam lett epilepszia de azért köszönöm a hozzá szólásokat
2009. jan. 21. 07:35
 6/10 anonim ***** válasza:

sajnálom!

mielőbb vond ki az említett szukát a tenyésztésből!

2009. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az lesz már meghirdettem és jó helyre áron alul eladom de csak kedvencnek
2009. jan. 21. 16:29
 8/10 anonim ***** válasza:
ez olyan szemétség!csak azért megválsz a kutyádtól,mert már nem tud elleni?tudom,ezt csinálják a tenyésztők,de ezt sose fogom megérteni.....
2009. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, a ezt a szaporítók csinálják. A tenyésztő nem szabadul meg a kutyától csak azért, mert nem tenyészthető.
2009. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Előzőnek válaszolnám,hogy ha pl 20 kutyának van vmi baja öreg stb akkor itthon nézegessem?Nem lehetsz ennyire buta,és nagyon sokan meg nem tudnak venni csivit mert nem tellik rá,ugy hogy aki szerető gazdi az jelképes összegért megkapja,tudod mi a jelképes összeg? Az oltásai amibe kerültek,és szerintem ez már nem a kérdésemre vonatkozik ez a téma:csak tud,hogy sok olyan tenyésztő van aki ilyen kutyát szív nélkül meghirdeti és magas összegért eladja és hallgat a betegségéről erről ennyit
2009. jan. 22. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!