Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS - Hallottatok erről a...

SOS - Hallottatok erről a nevelési fogásról? Beválik? Mert ki szeretném próbálni, hátha erre hallgat.

Figyelt kérdés

Csak azt nem akarom, hogy rossz élményei kötődjenek a többi kutyához...

Van egy új kutyám, és most kiderült, hogy nagyobb kutyákkal félelmében agresszív, a kisebbeket meg egyfolytában ledominálja.


Olvastam, hogy nem szocializált (agresszív) kutyáknál, sőt, meccseltetett pit bulloknál is bevált, hogy amikor más kutya ment oda ismerkedni, akkor ráléptek a pórázra úgy, hogy nem tudott felállni, hanem fekvő helyzetben volt kénytelen maradni. És idővel már nem akartak támadni, amikor kutya közeledett, és elengedhetővé is váltak.


2010. dec. 9. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Agresszióra agresszióval felelsz, ezzel megerősíted benne az agresszióhoz való viszonyát .. magyarul még agresszívebb lesz.

A figyelemelterelés mennyire müködik nála? Ha rászólsz abbahagyja?

2010. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy hallgat a fegyelmezésre, ha szólok és megindulok felé, akkor azonnal abbahagyja, de rövid időn belül újra kezdi.


Nem agresszió ez, hanem kényszer... Nem büntetésként akarom, hanem hogy rászokjon arra, hogy így kell viselkedni. Azt is csinálhatnám, hogy egyszerűen lefektetem, és úgy tartom (teljes ledominálás tőlem), de így az idegen kutyának kevésbé van kedve odajönni hozzám, hiszen én elfoglalom a tér nagy részét körülötte, nem úgy, mint ha állnék.

2010. dec. 9. 17:32
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, a figyelem elterelése simán megy, mert imádja, ha foglalkozom vele, örül, ha csak egy kicsit is figyelek rá, de be kell illeszkednie hozzánk, és sokat járunk kutyákhoz, nagyon sokat sétálunk, legtöbbször más kutyásokkal (mindegyikünké szabadon), ezért fontos lenne, hogy normálisan viselkedjen, ne mutasson semmilyen fajta agressziót.
2010. dec. 9. 17:37
 4/21 anonim ***** válasza:
Ez valószinűleg egy félelemből jövő agresszió. Iskolát javaslok, ovodás, ill. szocializációs csoportot. És minél hamarabb. Teljesen kivenni belőle nemfogod tudni, ezért kell, hogy maximálisan fegyelmezhető legyen.
2010. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Viszem is, amint indul tanfolyam, de az még odébb lesz sajnos :(


A félelemből jövő agresszió sokkal kevésbé zavar, ott csak bizalmat kell építeni, de a dominanciája aggaszt, azt egyáltalán nem tudom elviselni.

2010. dec. 9. 18:35
 6/21 A kérdező kommentje:
A kutya egyébként két éves.
2010. dec. 9. 18:35
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az ivartalanítás segítene, ha még nem történt meg. Mindent nem old meg, de csökkenti az agressziot.

Első

2010. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A kis bajkeverő egy ivartalanított szuka kutyus :D
2010. dec. 9. 20:50
 9/21 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a kicsiket nem azért bántja, mert legjobb védekezés a támadás?


Nekem elég bizonytalan kutyának tűnik ebből a pár mondatból, nem biztos, hogy jó ötlet még durván ledominálni is.


És ne a legnagyobb falatnak állj neki először.


Javíts apróságokat. Vezesd be a szabályokat. Szigorúan hajtsd be az ültetéseket, behívásokat, ilyesmik. Ha már a kettőtök viszonyában nincsenek apró csúszások sem, akkor lehet nekiálnni a kettőtökön kívül álló komolyabb problémáknak.


Ugyan nem látom a kutyát, és te helyzetfelismerő képességedet se ismerem, de én ezt nem kockáztatnám meg, nehogy még bizonytalanabb legyen.


Ha figyelemelterelés működik nála, akkor fokozatosan szoktasd más kutyák jelenlétéhez. Eleinte tisztes távolságból, ahol még nem fél, aztán fokozatosan közelítve. ha vannak kutyás barátaid kérd meg őket hogy segítsenek. legyetek mozgásban, körözzetek egymás körül, egyre közeledve egymáshoz.


Ha pedig büntetni akarod, inkább zavard ki a bandából, és ne engedd vissza. Játssz a másik kutyákkal, gazdikkal, de ne engedd őt vissza közétek. Nehezebb kivitelezni, az tény, de hatékonyabb, mint simán lenyomni a földre.

2010. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is próbálok rájuk objektíven reagálni.


A kutya eleinte szépen barátkozik egy adott kutyával, de amikor látja, hogy minden rendben, jófej a másik, akkor legközelebb ledominálja, lenyomja a mancsával a földre, és eljátsza a meghágást. Ez szerintem tiszta dominancia. Morgás amúgy nem kíséri, csak odamegy tök lazán, és mintha a világ legtermészetesebb és legjobb dolga volna, ráteszi a macsát, és a súlyával földhöz nyomja... aztán a meghágás. Kant is, szukát is. Egyébként egy ivartalanított szuka kutya.

2010. dec. 9. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!