Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyámnak kifőzött...

Adhatok a kutyámnak kifőzött sertés lapocka csontot? Tudom, hogy a csont nem a legjobb, de talán segítene.

Figyelt kérdés

Először is a bűzmirigyével van állandóan baj, mert nem ürül magától. Azt olvastam, hogy a csont ezen segíthet.

Másrészt tegnap este láttam, hogy kezd a foga fogkövesedni:( Talán azon is segíthet egy kicsit, bár amúgy is sokat rág.

4 éves kistestű kutyáról van szó.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 10. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A csont úgy szokott segíteni, hogy nagyon keményet kakál tőle a kutyus, erőlködés közben pedig a kemény kaka kiüríti a bűzmirigyet. de megcsinálhatod kézzel is.

Üdv, HajDoktor

2010. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rágcsálás miatt mindenképpen adhatsz nekikifőzött fehércsontot. A fogai tisztítására jó.
2010. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki normál főtt húsos csontot is. A kis testű kutya a nagy darabokat nem fogja tudni szétrágni, de majd meglátod, mennyire tudja feldolgozni. Minden esetre imádni fog érte :)

Ha a bűzmirigye rendszeresen gyulladt, akkor nincs sok választásod,mint rendszeresen kinyomni, vagy állatorvossal megcsináltatni. Amikor már ez sem segít, van műtéti lehetőség a bűzmirigy eltávolitására. Az egyik kutyánknál ez történt, nem nagy műtét.

2010. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A velős csontot is javasolták még egy másik kérdezőnek.
2010. dec. 10. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Sertéscsontot ne. Még főzve sem. Ugyanis jó része leülepszik a gyomorban mint a homok. Addig maradhat esetleg nála, mig a porcos végét lerágja. Én inkább a csirke, ill pulykanyakat adnám, "gömbölyű" szélű csont, nem akadhat el, nem sértheti meg.
2010. dec. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!