Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2-6 hónap közötti rottweil...

Egy 2-6 hónap közötti rottweiler kutyának mekkora méretű hámot lehet venni, ami jó rá? Mekkora méret kell?

Figyelt kérdés
Kösz.
2010. dec. 10. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

NE HÁMOT!

Eldeformálja a kutya lábát! Befelé fordítja neki.

Vegyél neki nyakvédős (agár) nyakörvet. Azzal kezelhetőbbé is válik és hamarabb megtanulja a pórázon közlekedést. Nem lesz esélye, hogy húzzon.

2010. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hámot kölyökre értelmetlen. A hám húzásra való, a kölyköket viszont nem szabad ilyen szinten terhelni. Egyébként ha bármit akarsz neki méretre venni, akkor vidd be magaddal a boltba és próbáld fel rá.
2010. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen?

Nem tudtam.

Pont azért akartam hámot, hogy ne a nyakát "bántsam".

Megnézem ezt a nyakörvet, nem hallottam róla még.

Köszi.

2010. dec. 10. 21:07
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát..

Nekem nem szimpatikus ez a fojtó nyakörv.

2010. dec. 10. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha nem tanítod meg húzás nélkül láb mellett sétálni, akkor felnőtt korában akár fojtónyakörvvel is el fog húzni téged, de hámmal akár egyszerre kettőtöket is. :) Ha sajnálod a nyakát, akkor vegyél neki széles bőr vagy textil nayakörvet. Én mondjuk az egysoros láncot szeretem, de fixre állítva, nem fojtóra.
2010. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem tudtam, hogy ennyien ellene vannak hámnak, tegnap nézelődtem neten, és sok helyen írják, hogy nem jó.

Én eddig a hámot humánusabbnak tartottam, mint a nyakánál fogva irányítani a kutyát.

Természetesen az is a célom, hogy megtanítsam láb mellett jönni, hogy ne húzzon, de míg ez a folyamat véget nem ér, addig sajnos sokszor kell húzni, vonni, rángatni Őt.

De tökéletesen értem, amit írsz, és igazat is adok.

Igaz még ráérek erre, addig remélem megtalálom a legjobb megoldást.

2010. dec. 11. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Fojtónyakörv?

Én nem azt írtam :)

Hanem agár nyakörv... abban van egy szivacsos "bélés" ami védi és nem sérti fel a nyakát.

Itt egy kép róla: [link]

2010. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia.

Rákerestem a neten, és nekem azt dobta ki.

Bocsi.

Így már értem a dolgot.:)

Köszi a tippet.

2010. dec. 11. 22:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond :)

A net sok hülyeséget is kidob, amit nem kellene. Én hibáztam, hogy nem mutattam egyből képet :)

2010. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!