Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a keverék...

Mi a véleményed a keverék kutyusokról?

Figyelt kérdés

a fajtatiszta vagy a keverék jobb?

melyik a segítőkészebb? - meg ilyenek.

mond el mi a véleményed a keverékről?

így:

nekem 4 kutyám van.három fajtatiszta egy keverék.

én azt mondom hogy a keverék kutya sokkal jobban szeret ragaszkodik a gazdájához.

a fajtatiszta kutya általában játékos meg minden de nem igazi barát.

Írj így te is véleményt.


2010. dec. 11. 17:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem semmi gondom velük. :)

Ugyanolyan aranyosak lehetnek, ugyanolyan okosak, ragaszkodóak , mint a fajtiszták..

2010. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
sztem ez nem igaz..nekem igazából fajtiszta kutyum van és ő olyan igazi, hű barát, mint a te keverékeid...szóval ez nem a fajtiszta-keverékségtől függ konkrétan..(csak megsúgom egyébként, h a keverékek tovább élnek és egészségesebbek mint a fajtiszták; bár az én kutyusom már 9éves szuka)
2010. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia!Eddig én is fajtatiszta kutyát szerettem volna,régebben volt egy cocker spánielem,ő jó helyről származott,vele nem volt gond,egészségileg sem.imádtam!Pár hete vagyok ismét kutyatulajdonos,nagyon szerettem volna egy westit,de az ára az egekben van,nem mellesleg hallottam a jó dolgok mellett rosszat is a fajtáról (bőrbetegségre hajlamos stb),aztán a párom meggyőzött,hogy egy keverék kutya sem fog kevésbé szeretni,mint egy fajtatiszta,igy most van egy gyönyörű keverék kutyusunk,nem bántam meg!Mellesleg azt hallottam,hogy a keverékek egészségesebbek,mert nincsenek túltenyésztve.
2010. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy a keverékek sokkal szívósabbak betegségek szempontjából! De a ragaszkodásnak meg a hűségnek semmi köze ahhoz hogy keverék vagy sem a kutya! Nekem fajtiszta Amstaffjaim vannak és nincs olyan keverék kutya amelyik jobban ragaszkodik és hűségesebb náluk!
2010. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

én pedg azt szeretném kérdezni,h nem kinos e keverék kutyust sétáltatni?

csak mert nagyon szeretem,de mégse szeretném,h megszoljak,habár ugyse senki nem szolna semmit:D de azért gondolhatnak valamit,h pff...

rem.érthető volt:)

2010. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 gfero ***** válasza:
semmi különbség nincs köztük .van jól nevelt kutya meg nem .bár a keverékek állítólag hálásabbak a gazdájuk felé .bár ez az egész szerintem neveltetés meg a kutyával való foglalkozás kérdése
2010. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Platypus ***** válasza:
Hogy melyik a segítőkészebb, engedelmesebb vagy ragaszkodóbb, az nem attól függ hogy fajtatiszta vagy sem. A fajtatiszta meg a keverék között az egyetlen érdemleges különbség, hogy a keverék kutyák mindig egyediek, nem lehet előre megtippelni, hogy mit várhatunk tőlük, míg egy fajtáról lehet általános dolgokat sejteni előre, pl. egy terrier mozgékony lesz, egy spicc meg ugatós. Léteznek kifejezetten ragaszkodó fajták. Egy keveréknél viszont lutri, hogy milyen lesz a vérmérséklete, mennyire tanulékony...stb. Nekem egy tacsi keverékem volt, a világ legmakacsabb és legönfejűbb kutyája, ugyanakkor ragaszkodó és imádnivaló kutya volt, remek problémamegoldó képességgel. A nagyanyámnak most is van egy tacsi keveréke, ő meg egy emberekért rajongó, azonnal megalázkodó kutya, ráadásul nem is a legokosabb. Imád mindenkit, de nem ragaszkodik különösebben senkihez. Nem igazán sikerül megtanulnia, hogy ha előttem megy fél lépés távolságban és percenként hirtelen megáll, akkor fel fogok botlani benne ami neki is fáj. Biciklivel nem is merem magammal vinni, mert kész életveszély.
2010. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Imádom őket:)Nekem eddig csak keverék kutyusom volt, összesen 3. Az egyik 13 a másik 16 évig élt, a mostani pedig márciusban lesz 10 éves:)

A mostani kutyámat már megmérgezték,elütötték,de mindent kibírt, egy fajtatiszta ebbe már rég belehalt volna.

Jobb kutyust nem ismerek,soha nem volt tanítva,tudja mit szabad mit nem:) Igaz barátom:)

Egyébként nem szabad általánosítani, barátomnak is volt olyan keverék kutyusa, aki tényleg bolond volt:) Mindent megrágott,széttépett, de ismerek olyan gazdit is akinek fajtatiszta kutyája van, mindent megcsinál amit mondasz neki, de egyébként iszonyat buta, egy labdával futkározik egész nap és csorgatja a nyálát...:(

2010. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz már logikusan! Mégis mi köze lenne a fajtának ahhoz hogy mennyire szereti a gazdáját? Te is beláthatod ha van egy kis eszed hogy nem ez befolyásolja hanem a kutya jelleme és hogy egy darab kutyából nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Én ismerek egy csomó szökős, gazdára nem figyelős keveréket... Na? Mindez pusztán nevelés és jellem kérdésre!

Nekem semmi bajom akeverékekkel, de fajtatisztákat szeretem, vagyis pontosabban két fajtát. Nekem ezek az álomkutyák. És egészségesek, ragaszkodóak, szófogadóak. Semmivel sem rosszabbak mint a te keveréked.

2010. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki keverék kutyát sétáltatni!!!Inkább az az ember szégyellje magát aki lenéz egy keverék kutyát,megvetően korcsnak nevezi őket stb .Szerintem semmivel nem érnek kevesebbet a fajtatiszta kutyusoknál.
2010. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!