Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó megoldást-e az alább...

Jó megoldást-e az alább olvasható elképzelés szilveszterre?

Figyelt kérdés

Jön a szilveszter és vele a petárdázások, tűzijátékok ideje is.

Négy kutyám van, akik közül 2 biztos nem fél a durrogástól, a másik kettőről meg még azért nincs információm, mert az egyik 6 évesen került hozzám márciusban a másik 5 és fél hónapos lesz szilveszter éjszakáján.

Szeretném ha a kölyök sem félne ezektől. Mivel a két padlócirkáló lakásba lesz, nem lesz velük gond, de a németjuhász kölyök kinti kutya. :S Na már most én úgy gondoltam, hogy bemegyek vele a garázsba, játszok vele, kap jutifalit ha nyugisan viselkedik, aztán beülünk az autóba és ott éjszakázunk (még szerencse, hogy a garázs fűtve van) így biztos nem fogja magát egyedül érezni égi zajok ideje alatt. De csak arra a kis időre maradnék kint, amíg odakint elmebetegség van este 10-től hajnal 2-ig. Szerintetek jó megoldás, hogy soha életében ne féljen ettől? Bár lehet, hogy attól még jövőre kap nyugtatót vagy altatót, hogyha nem vagyunk vele kint, akkor se észleljen semmit ebből. Azt olvastam, hogy a kutyák idővel elkezdhetnek félni akkor is, ha régen nem féltek tőle. :S


Vélemények, megoldások!? A németjuhit nem vihetem be a házba.


2010. dec. 12. 09:35
1 2
 1/16 Catz ***** válasza:

Szerintem meg annyit tehetsz, hogy a ket masik kutyat, amelyek nem felnek kiviheted a garazsba, hogy peldat mutassanak.

Hiszen a kutyak hamarabb tanulnak egymastol :)

2010. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Már tettem fel egy ilyen kérdést (hasonlót) csak nem sok válasz érkezett. :)


Akkor 5-en fogunk aludni a kocsiba.. :D 4 kutya, meg én. Egyébként egy tacsi keverék kint van (szintén kinti kutya) ő sem félt tőle sosem. :) Egyébként már szerintem süket is, azért sem (15 éves). :)

2010. dec. 12. 09:58
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt tudom tanácsolni, hogy a másik 3 kutya is kint aludjon veletek.

Te is legyél ott természetesen, mert hát Te nyújtod neki a biztonságot.A többi Kutya pedig a példát.

Akkor mindenki aludjon a garázsban/és vagy/kocsiban.Akkor talán a Kicsike sem fog félni.

Én azt tanácsolnám( én is így tettem!), hogy még jövőre is menj ki hozzá.

Én kétszer voltam kint vele Szilveszterkor.Harmadik évben már nem félt bebújt a ólba és aludt.Tudom, mert kimentem megnézni :D

Én nem szeretem az altatót, nyugtatót.Inkább azon vagyok, hogy a Kutyámnak ne kelljen ilyesmit kapni, hnem tanulja meg, hogy nem kell félni.

Én inkább erre hajtok.Persze, ha pont nem vagytok otthon akkor lehet.

Ez csak az Én véleményem.

Sok siket, szia!

2010. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb a minden kutyát bevinni a lakásba? Arra a pár órára már olyan mind1.
2010. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*elnézést: Sikert!
2010. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ! :)


Kocsi a garázsba lesz, csak valahol nekem is aludni kell. :D:D Persze mindenki bejöhet az autómba, engem sosem zavart a kutyaszőr. :)

Én sem vagyok híve semmilyen altatónak, meg nyugtatónak, csak az előző kutyám is nagyon félt a petárdázástól. És mire anyuék kimentek volna (tavaly, akkor volt 9 éves), hogy adjanak neki valami nyugiszert, addigra a kutya megszökött. 4 napig kerestük mindenhol, mire tőlünk 12 km-re megtaláltuk, úgy fogadták be és jelentették a menhelyen. Aztán mikor megláttuk a kutyát elszörnyedtünk. Autópályán találtak rá, elütve, a hátáról és a seggéről le volt szakadva a bőr csontig, a fejét is valszeg nekivághatta a kocsinak mert nyakig vér volt, meg seb és púp, egyik szemére meg is vakult miatta és meg is süketült egy fülére. Elvittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy 30% esélye van a kutyának, inkább elaltatná. Mi nem engedtük, szerettük a miénk, nem adjuk. Felgyógyult, de utána nem volt a régi. Az erős kutyánk havonta volt beteg, hol legyengült, hol felépült, míg aztán most szeptemberben annyira rosszul lett (meg daganatos is volt), hogy nem bírt lábra állni, csak sírt. Maga alá piszkított. Este azon tanakodtunk mi legyen vele, családom még pár napot javasolt, hogy nézzük meg, feláll-e. Mondtam, hogy én nem fogom hallgatni ahogy sír, de az sem állapot, hogy hol felgyógyul, hogy visszaesik valamibe (hidd el, nem a pénz volt a lényeg, az senkit nem érdekelt, csak a kutyának nem akartunk több szenvedést). Az a kutya, amelyik előtte egy évvel 4 km-t lesétált, utána már az utca feléig nem tudott eljönni, összeesett. :( Az állatorvos leoltott minket telefonba, miért akarjuk elaltatni!? Mikor kijött, rájött, hogy tényleg nagy a baj. :( És ez mind egy szilveszter miatt.. :( Még most is élne.

Szóval ezért félek én a szilvesztertől.... :(

2010. dec. 12. 10:19
 7/16 A kérdező kommentje:
Anyuék úgy gondolják, hogyha egyszer beszoktatom a házba szilveszterkor, akkor következő szilveszterkor is be akar majd jönni (az előző ezt csinálta, állandóan kaparta az ajtót és lökte befelé) ezért inkább a garázsba szoktatnánk.
2010. dec. 12. 10:20
 8/16 anonim ***** válasza:

10:10-es vagyok!

nagyon szomorú dolog!

Sajnálom a kutyust!

Sok sikert a Szilveszterhez!

2010. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hmm... az előszobába nem engeded be?? meg taníthatnád rá, hogy csak az előszobában lehet... így mindenki boldog, a kutyus veletek van és nem csupa szőr a ház sem
2010. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

11:52-es

Köszönöm, ha vége a szilveszternek jelzek hogy éltük túl.. :D

Köszönöm az együtt érzést. :(

2010. dec. 12. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!