Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy az orvos nem...

Hogy lehet, hogy az orvos nem tudja mi a baja a kutyának?

Figyelt kérdés

Semmi baja nem volt a kutyámnak, egészséges volt, boldog, jól érezte magát. De, egyik nap, nem evett, nem volt kedve semmihez, és pár napig ez ment. Elvittem orvoshoz, megvizsgálta, és nem tudta mi lehet a baja.

Másnap meghalt...

Hogy lehet, hogy egy orvos nem tudja mi az állatnak a baja, mikor ezzel foglalkozik, évekig ezt tanulja?

Új betegségek nem alakulnak ki egyik napról a másikra. Vagy ennyire fejletlen az orvos tudomány állatgyógyászat terén?


2010. dec. 12. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az orvostudománnyal van baj-ma már az állatorvosok is csodákra képesek-hanem egyes orvosokkal,akik magasról tesznek szerencsétlen jószágra,csak minél hamarabb meglegyen vele...Gondolom,nem csinált valami teljes körű vizsgálatot;minimum vérvétel kellett volna,vagy lehet,hogy daganata volt,amit többnyire szintén meg tudnak állapítani...Jó példa erre a(nálunk)helyi álatorvos,aki,miután csúnyán megsérült a cicám lába,rögtön el akarta altatni-azt lett volna nyilván a legegyszerűbb...Nem engedtük neki,inkább bevittük az állatkórházba(Nyíregyházán nagyon jó állatorvosok vannak most)ahol még csak amputálni sem kellett,szépen meggyógyították,nyoma sincs a hatalmas sebnek.Ennyit az egyes orvosokról...Tisztelet a kivételnek,sajnos nem mindegyik dolgozik teljes szívvel-lélekkel.Sajnálom a kutyusod,őszinte részvétem:(
2010. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az a szomorú igazság, hogy az emberorvosnál nagyon ritka, hogy tudják mi a baja, a kutyáknál szinte soha. A kutya nem tud pontos tüneteket elmesélni (itt fáj, és olyankor mintha ott egy kicsit szorítana), és nincsenek fejlett műszerek sem. Illetve vannak, de nagyon drága a használatuk, ezért nem szokták használni őket. Nagyon ritka és drága is az az állatorvos, aki rendes diagnózist állít fel, mielőtt kezelni kezd. Sőt leginkább próbálgatják a kezelési módszereket, és ha valamelyik bejött, akkor utólag már nagyjából tudják mi volt a baj.
2010. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyámmal ugyan ez volt, egyik nap még semmi baj, másnap kedvtelen, nem eszik, nem iszik... Mi azonnal elvittük orvoshoz, de nem tudta hogy mi lehetett a baj, mert a tünetei kullancscsípésre utaltak, de kullancsot meg nem találtunk benne, pedig rendszeresen ellenőriztük...

És egyik éjjel benntartották a rendelőben, mert infúziót adtak neki, stb, és reggel amikor mentünk érte, akkor mondta az orvos hogy már este 9.kor elpusztult :(

De az még mindig rejtély, hogy mi volt a kutyus baja...

2010. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hát igazából ha már másnap meghalt, akkr nem biztos, hogy amúgy lehetett vna segteni rajta, de tleg gáz, hogy nem tudja mi a baja.


Egyébként a nyíregyi állatkórházat én is megdícsérném, ott tényleg értenek az állatokhoz, a vizsgálatokat se csak úgy elkezdik, hanem előtte kicsit játszanak a kutyákkal, simogatják, hogy ne féljen az állat annyira, na kíváncsi lennék melyik állatorvos csinál ilyet.

2010. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálatos, hogy így vesztetted el a kutyádat.

Ma már annyi az állatorvos, mint égen a csillag. De , ahogy bármi más szakmában is vannak remek emberek és kevésbé oda valók, így a dokik is különbözőek. Nemhiába az ma már a kialakult gyakorlat, hogy nagyon sokan inkább akár 100 km-t is utaznak a bevált orvosig, ha komoly a baj.

Persze, vidéken, főleg a kisebb helységekben élőknek nagyon nehéz ezt megoldani, de ,ha nyugodt akar lenni valaki abban, hogy jól kezelik a kutyáját, bizony, kénytelen távolabbi orvost választani.

2010. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szerencsére nekünk nagyon jó dokink van. mi kutyánknak méhgyulladása volt, ugyanezek a tünetek, nem evett nem ivott, egésznap feküdt. vérvételből és ultrahangból kiderült mi a gáz, másnap már műtötték is (13éves, szívbeteg), és hálisten már jól van. nagyon megijedtünk..

sajnálom hogy a te kutyáddal ez történt:S

2010. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sabina1991 válasza:
rossz orvost választottál.
2011. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az alapján nagyon nagy valószínűséggel babézia. A tünetei ezek és nagyon gyors lefolyású betegség. Kullancs terjeszti és megfelelő kezelés (egyetlen imizol injekció...) nélkül halálos.

Sajnálom, h ilyen orvost fogtatok ki...ez szomorú. Ez nagyjából olyan mintha egy háziorvos nem tudna egy tüdőgyulladást diagnosztizálni.

2011. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Az előttem hozzászólóval egyet értek.


Az én kutyámbol 6 kullancsot szedtek ki egyszerre. Ez az egész úgy volt, hogy egyik nap este (10 körül) észrevettem, hogy a kutyámban egy csomó kullancs van. Azonnal szaladtunk vele a dokihoz aki kiszedte mind a 6ot, utána hazamehettünk. Másnap korán hazajöttem sulibol és azt vettem észre, hogy a kajás- és vizes tálja még tele van pont, mint mielőtt elmentem és a kutya nem olyan volt mint máskor. Ő egy örökjátékos jókedvű kutyu de akkor csak aludt és nyöszörgött. Bőgve hívtam fel anyukámat aki úgyszintén hazarohant, amint csak tudott. Szaladtunk vele az orvoshoz és mint kiderült Babéziás úgyhogy 2-3 hétig jártunk vele infúzióra. Szerencsére még az elején észrevettem, hogy beteg ezért teljesen meggyógyul. Most is épp teljesen egészséges kiskutya

2011. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az orvos tudomány nem fejletlen. Sajnos olyan dokit választottál aki nagy ívbe sz...rik az egészre. Én a helyedbe átvittem volna akár egy állatkorházba e tetemet hogy boncolják fel, és állapítsák meg miben halt meg. Ha bebizonyosodott volna a doki hanyagsága, akár perre is vinném a dolgot. Főleg, ha mondjuk tenyész állatról van szó.

Sajnálom hogy elment a kutyád, nagy ür lehet utána.... :-(

2011. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!