Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamillával gőzölés árt a...

Kamillával gőzölés árt a kutyának?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre kicsit be van dugulva az orra. Meg sokat tüsszög/köpköd. Először nem tűnt fel mert mindig ezt csinálja. Pekingi palotapincsi a fajtája, így sokat tüsszög. Én már nem taknyolok (tuti tőlem kapta el), de arra gondoltam szívesen gőzölnék vele kamillával. Jó ötlet?

Egyik ismerősöm mondta ő is csinálta ezt a kutyájával. Igaz ő tacskó szóval hosszabb az orra. Én kutyámnak sem olyan nagyon benyomott a pofája mint egy mopsznak, körülbelül 1-1,5 centit kiemelkedik. Csak nem tudom jó ötlet-e. Mit gondoltok róla?


2010. dec. 13. 01:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
inkább szólj állatorvosnak,lehet más a baja
2010. dec. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De nem akarom elvinni feleslegesen mert olyan állatorvosunk van aki azért is elkér 2-3ezer forintot hogy rá néz a kutyára. Természetesen ha a gőzölés nem segít akkor elvinném, csak szerettem volna kipróbálni hátha így javul.


Egyébként volna még kérdésem illetve észrevételem. Itthon szokott olyat csinálni hogy veszi a levegőt az orrán és hallom hogy nem jön neki. Úgy kattan egyet. Nem tudom jobban elmagyarázni. Hol hangosabban hol halkabban. Hát olyan mint amikor én se tudok levegőt venni mert tele van takonnyal az orron és nem kapok rendesen levegőt csak minimálisan és amikor szívnám be a levegőt akkor kis hangot hallat.

Viszont lent ezt még sosem hallottam. Meg akkor sem amikor az ablakban nézelődünk úgy, hogy nyitva van az ablak én meg fogom ölbe. Nem lehetséges az, hogy túl meleg/száraz/állott a levegő? Vagy ilyesmi? Pedig van párologtatónk is (sima víz) és sokat szoktam szellőztetni is.

2010. dec. 13. 08:18
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Végre valaki másnak is ilyen állatorvosa van!

Már kezdtem azt hinni, hogy csak velem baxik ki.


Az itteni válaszokból ugy láttam, hogy , minden állatorvos rendes és szívességből diagnosztizál vizsgál és csak a gyógykezelésért kér pénzt...

2010. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen állatorvosom van, de felvilágosítanék mindenkit, hogy az ilyet ott kell hagyni! Én is otthagytam, érdekes mód találtam egy másikat, amelyik tényleg csak akkor kér pénzt, ha kezelte a kutyát. Ráadásul normálisan elmagyaráz mindent, és el lehet vele beszélgetni a kutyáról, és ezt is ingyen!

Tudom, milyenek az ilyan dokik, de ne kínozzátok vele magatokat se, meg a kutyát se! Nekem a cicámat egy ilyen tette el láb alól. Semmi nem volt fontos neki, csak hogy mennyit gombolhat le rólunk, cserébe úgy kezelte amacskát, hogy hozzá se ért, így persze nem derült ki mi baja, és csúnyán félrekezelte. Mire leléptem a jó dokihoz, addigra már csak elaltatni lehetett. Ne kockáztassatok.


Kérdésre válaszolva: a kamilla nem árt akutyának, de nekem gyanús, hogy itt azért nem egyszerű megfázásról van szó. Mondjuk lakásban élő kutya... azoknál más. Párologtathatsz is kamillás vizet,így a levegőbe is kerül kamilla, gőzölést meg próbáld ki, de ha pár napig nem javul, doki, mert begyulladhat a kutyus füle, meg ilyenek.

2010. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

A kamilla simán allergizálhat, én nem játszanék vele, pláne nem tudom hogy vennéd rá a kutyát, hogy gőz sátor alá bújjon. Ha náthás a kutya, és tüsszög, akkor könnyen lehet, hogy kennel köhögésről van szó, csak még kialakulóban van.


Ha akarsz otthoni kezeléssel próbálkozni, akkor c és b vitamint adj neki, és főzz neki vöröshagyma levest, arra cseréld ki a vizét. Ha pár nap alatt nem javul, akkor viszont doki, mert simán ráhúzódhat a gyulladás a tüdejére.

2010. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez a kennelköhögés ez milyen? Még nem hallottam róla. Orvost nem tudok váltani a másik sem jobb és ez a kettő van csak. Egyébként úgy tudtam hagymát nem szabad adni a kutyának. Hogy főzzek vöröshagyma levest? Bocsi csak 13 éves vagyok és nem nagyon értek még az ilyenekhez.

És úgy akartam rávenni a kutyát, hogy az ölembe rakom és kettőnk fejére rakom rá egy picikét. Azért is írtam, hogy szívesen gőzölnék vele.

2010. dec. 13. 15:10
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez ráhúzódhat a fülére is? Tavaly piros volt a jobb füle. Ugyan így télen. El is vittem állatorvoshoz adott neki antibiotikumot meg valami trutyit amivel kenegetni kellett a fülét. Akkor szépen javult és utána nem is dörzsölte. Most nyáron is volt hogy picikét piros volt a füle (de közel sem annyira) Akkor egyik barátnőmmel főztünk kamillát és amikor már nem volt annyira forró akkor azzal ki tisztítottuk Neki és átkentük picit kamillás vattával a fülét. Persze mind a kettőt. Most egyáltalán nem piros a fülije.

Egyébként azóta csinálja ezt mióta bejött ez a fűtés szezon. És mivel panelban lakunk központi fűtés van szóval nagyon meleg szokott lenni. Most éjszakára nyitva hagytam picit az ablakot így nem volt annyira meleg bent és sokkal jobban tetszett Fifinek is. Ja amúgy két és fél éves.

2010. dec. 13. 15:18
 8/14 anonim ***** válasza:
a kamilla szárítja a szemét, gőzölés, szemtörlés nem ajánlott kutyának!
2010. dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

immunerősítők, természetes antibiotikumok vagy gyógyszeres kezelés!

egyeztessél személyesen egy hozzáértővel! pl.állatorvos

kutyatársaságot, vagy azokat a helyeket ahol sok kutya van kerüljétek egy darabig, mert ha kennelköhögése van egy séta elég ahhoz, hogy végigfertőzzétek a környéket!

2010. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azért jobb, ha elviszed állatorvoshoz és nem próbálkozol ilyen gőzölésekkel. Sajnos a kutyákon sokkal hamarabb eltud hatalmasodni egy betegség mint gondolnánk. Pl. egy kikezeletlen torokgyulladásból adódhat szívbelhártya gyulladás is.
2010. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!