Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz, más is tud erről?

Ez igaz, más is tud erről?

Figyelt kérdés
egy másik kérdésnél olvastam azt a választ hogy hetente csak 6x szabad etetni egy felnőtt kutyát, tehát ki kel hagyni egy egész napot, én még soha nem halottam ilyet.
2010. dec. 13. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szoktak kihagyni egy napot, de igazából nem kell. Mi egy évben ha egyszer csináljuk ezt meg, akkor is nyáron, télen sosem!

Elhízott kutyáknál szokták ezt ajálnani, de ha a te kutyusod pont jó bőrben van, akkor ezt nem kell alkalmazni. :)

2010. dec. 13. 11:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem kistestűm van, ő reggel is és este is kap száraztápot.

De mivel egy irdatlan haspók, ezért ha úgy látom, hogy gömbölyödik, akkor 2-3 naponta nem kap vacsit, max délután egy szelet sonkát:)

2010. dec. 13. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez örök vita marad kutyások között. Nálam azon múlik, hogy tartjuk-e a heti egy nap koplalást, hogy tanulunk-e valami újat, járunk-e épp kutyasuliba.

Mert tanuláshoz nekem éhes kutyára van szükségem, akit megfelelően tudok kajával motiválni, és egyébként is egészségesnek tartom a heti 1 nap koplalást.

Januártól magamnál is bevezetem :) Embernek is jót tesz, ha egy héten egyszer kiürülnek a belek, eltávoznak a felesleges salakanyagok, összeszűkül kicsit a gyomor.

2010. dec. 13. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sosem tartottam szünetet még kutyasulizásnál sem. Nekem valahogy jutifali nélkül is ment a tanulás. :) Hát most az új csemeténél hogy lesz azt nem tudom. :D De igyekszem nem jutival motiválni, hanem sok simivel. Így a kutya sem hízik és azt is megtanulja, hogy juti nélkül is meg kell csinálni a feladatot, csak pusztán a szeretetért. :)

De az jó dolog ha valaki ennyire elszánt, hogy egynap nem kajál. :D Én inkább sportolok..Egy nap kaja nélkül.. lehet megvesznék. :D:D:D:D

2010. dec. 13. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
IGAZ!! 6 napig etesd és a 7.napon vizet vagy tejet adj csak neki!! (:
2010. dec. 13. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:43 !

Szerintem tejet pont nem kellene adni a kutyának. Főleg nem felnőtt kutyának és főleg nem tehéntejet.

A kutyáknál is úgy működik, mint az embernél: csak kölyökkorban tudja megemészteni a szervezet 100%-osan a tejet, de jó sokáig "szenved" vele az emésztőrendszer, és meglehetősen sok ideig rohad a gyomorban a tej, mielőtt sikerül "továbbhaladnia". Arról nem is beszélve, hogy a tejtermékek egy valamiféle "védőréteget" alkotnak a beleken/belekben és így a zsírok 70-80%-a nem tud eflszívódni, illetve beépülni a szervezetbe. Ez a hatás legalább egy napig tart, ami a kutyák táplálkozását tekintve nem túl egészséges.

2010. dec. 13. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A koplalónap "pártiak" abból indulnak ki, hogy a kutya számára természetes (ennél fogva minden bizonnyal "jó"), hogy "egyszer hopp, máskor kopp".

Igaz, hogy a vadon élő kutyaféle ragadozók igen jól bírják a kényszerű koplalást, azonban ez a kényszer korántsem feltétlenül jó, vagy "egészséges" számukra. Az emberhez hasonlóan kiegyensúlyozott táplálásra van szükségük.

Bőséges táplálékforrás mellett a farkasok naponta akár többször is vadásznak és táplálkoznak.

Másik tévhit (ugyancsak az ember "kitalációja"), hogy a kutyákat naponta egyszer kell csak etetni felnőtt korban.

Mint az előzőekből kiderül, a kutyák a "szakaszos", hiányos etetést is jól tolerálják, élettani szempontból jobb, ha a felnőtt állatok is naponta legalább 2x esznek.

A napi egyszeri etetés esetén az etetés időszakára az állat igen éhessé, mohóvá válik. Az ételt nagy darabokban, megfelelő rágás és benyálzás nélkül "befalja". Ez a gyomor túlterheléséhez, akár gyomorcsavarodáshoz vezethet.

Jobbik esetben az állat a nem kellően megrágott ételt kiöklendezi, és újra felenné (ha a gazdája "fújj, disznó" felkiáltással el nem venné tőle). Pedig ez a felöklendezés és újra rágás a kutyaféle ragadozók esetében teljesen normális. Olyasmi ez, mint a kérődzőknél a kérődzés: nagy mennyiséget felvesz, előemészti, aztán nyugodt körülmények között egy-egy gombócot felöklendezik, és jól megrágja. Nem azonos, de hasonló funkciójú a kutyák habzsolása (rágás nélküli nyelése), majd a felöklendezés (hányás), majd újra elfogyasztás. Sok kutyás ilyenkor rohan az állatorvoshoz, abban a hitben, hogy betegség miatt hány a kutya, pedig erről szó sincs.

Ha naponta 2x eszik a kutya, akkor a két etetés között kevésbé válik éhessé, nyugodtabban, alaposabban rág, ritkább a felöklendezés, a gyomormegterhelés és gyomorcsavar pedig alig fordul elő. Természetesen a kétszeri etetés nem dupla mennyiséget jelent, hanem azt, hogy azt a mennyiséget, amit egy alkalommal kapna az állat, két részletben etetjük meg. A jobb táplálék hasznosulás következtében rendszerint kevesebb táplálékra van szükség.

Csakúgy, mint az embernél: a napi tobbszöri étkezés egészségesebb!

Egyszer-egyszer nem árt a koplalónap (kiürül az emésztő csatorna), de nem rendszeresen (hetente).

A koplalónapot követően óvatosan, kis adagokban, többszöri etetéssel kell kezdeni.

Ha már az etetésnel tartunk: a ragadozók az áldozat lágyrészeit fogyasztják el először. Amikor ezen túl vannak (időközben a vércukorszintjük jelentősen emelkedik), akkor kezdik el (komótosan) fogyasztani a csontos részeket. Ezt a kutyák etetésénél is figyelembe illik (kell) venni. Ezért először a csont nélküli élelmet (táp, zöldségféle, stb.) etessük, majd kis idő múlva (kb. 20-30 perc) adjuk a csontos húsokat (csontokat).

2010. dec. 13. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt régen javasolták, amikor még a házikoszt volt elterjedt, és csak azt ettek a kutyák. Azért, mert azok zsírosak...bla-bla. Az állatorvosom szerint, ha táppal, és olyan kajával van etetve, ami jó a kutyának, nem kell kihagyni napot.
2010. dec. 13. 14:51

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!