Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3 hónapos námetjuhász...

A 3 hónapos námetjuhász kiskutyám elég gyakran kergeti a farkát, miért?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, egész nap szabadban van, mozog, foglalkozok is vele (általában napi 1-1,5 órát).
2010. dec. 13. 14:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
*tanítsd csak gyorsan firkáltam. :)
2010. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Az hogy rágja a pórázt nem lehet kifogás a sétáltatás ellen. Ráadásul 3 hónapos, ezt simán meg tudod tanítani neki, hogy pórázt rágcsálni nem olyan jó muri.


A séta gyakorisága hát... Mi minden nap visszük őket. Nagyon élvezik és igénylik(pedig közük nincs a munkakutyákhoz) úgyhogy én amellett szavazok, hogyha van időd és lehetőséged, akkor lehetőleg minden nap vidd el.

2010. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Jah, 14:44-es vagyok megint.

Póráz rágás. Le fog róla szokni. Egyenlőre azért csinálja mert ilyenkor már domináns viselkedést szeretne mutatni feléd. Ha meg nem akar menni, akkor csalogasd jutifalival. :)

Mondjuk nekem nem volt ilyen gondom, ahogy ráraktam a pórázt és kivittem már ment is mint a villám. :) Egyáltalán nem kellett motiválni a sétát illetően. :D Viszont az enyém is rágta a pórázt, rászóltam és abba hagyta, azóta nem is csinálja. :)

2010. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

A sétát mindenképp javaslom, szerintem kiegyensúlyozottabbá fog válni a kutyád.

Az pedig, hogy kergeti a farkát, tényleg valami lelki problémára utal, és ezt nem játékból csinálják a kutyák.

2010. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Azt is hallottam hogy ez németjuhászoknál eléggé gyakori, s hogy akár betegségekre is utalhat. Sztem beviszem az állatorvosához is biztos ami biztos.


A póráz rágásáról pedig megpróbálom énis leszoktatni. Direkt fémet vettem s nem bőrt h ne szeresse rágni de ugylátom h neki mindegy:D


Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 13. 15:17
 26/35 anonim ***** válasza:
A farokkergetés örökletes idegrendszeri probléma, kényszerbetegség!!! 1,5 óra naponta az nagyon-nagyon sok. Szólj a tenyésztőjének, hogy komoly gond van a kiskutyával!
2010. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Én nem keresnék sem betegséget, sem örökletes idegrendszeri problémát, amíg nincs napi szinten sétáltatva. Ha a napi sétáltatás mellett is csinálja, max akkor.


A másfél órás foglalkozásban mi van? Olyankor mit csináltok?

2010. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal! Ez kényszeres pótcselekvés, a felesleges energiáját így próbálja levezetni. Sétálni kell vele minél többet, lefárasztani, kutyák közé vinni. A nagy kert nem elég, ott nincsenek neki ingerek, olyan mint egy nagy kutyaház. Napi 1 órát sétáltasd minimum én amondó vagyok, a foglalkozások mellett.
2010. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Szia !

Amiket itt elmodtak mind igaz lehet

Kukkancs csak ide!:

[link]

2010. dec. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Épp most keresnek az etológusok az OCD vizsgálatára önkét jelentkező alanyokat. Szerintem érdemes lenne jelentkeznetek! Innen letölthető hozzá a kérdőív is:

[link]

2010. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!