Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiköltözök amerikába. Amerikai...

Kiköltözök amerikába. Amerikai staffordshire terrierem szállítása?

Figyelt kérdés

mindenhol csak a kistestű kutyákéról találok infot.

a csomagok közé 'hajítanák' be a kutyámat? ott nincs iszonyú hideg? körülbelül hány fok lehet ott?

remélem túlélné az utat, nem akarom és lehetőségem sincs itthon hagyni a társamat, de félek az utaztatásától.

lelkileg hogy szokták viselni?

mellesleg a szállítás ára nagyságrendileg mennyi lehet?


2010. dec. 13. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyjából túlsúly árban számolják a kutya szállítást, de alaposan kérdezz utána mindennek a légitársaságnál, mert bizony hallottam már olyan (ráadásul mentő)kutyáról, aki bizony elveszítette az egyik fülét a nagy hideg miatt.


Vannak olyan gépek, ahol légkondícionált, és nyomásegyenlített állatok szállítására alkalmas hely is van, de nem mind ilyen. És bizony dobálják, dobozzal együtt, ezért érdemes olyan járatot választani, ahol nincs átszállás, és végig tudod kísérni a beszállást, kiszállást.


Nagyon kérdezz utána a légitársaságnál mindennek, és a neten is olvass utána mit írnak ezügyben az adott légitársaságról. És szerintem kérdezd meg a követséget is, mert elképzelhetőnek tartom, hogy az amcsik követelnek valamilyen vizsgát a staffiknak, hogy beutazhassanak.


Mindennek járj utána, és ne a neten, hanem telefonon.

2010. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az h mennyire viseli meg a kutyát az első sorban attól függ h milyen a kutya alaptermészete, mennyire viseli meg az idegen környezet, idegen emberek, mennyire van hozzászokva a boxhoz, a boxban való utazáshoz. Ezeket neked kell tudnod a saját kutyádról. Én pl. tudom, h az enyémet nem viselné meg. Nem rövid az út, de én több kutyát is ismerek akik zökkenőmentesen átvészelték. Barátnőm kutyája pl Ausztráliából jött 2 hónaposan - minden gond nélkül. Vészszükség esetben az állatorvos tud adni sedalinos nyugtatót, amitől megnyugszik és valószínű végigalussza az egészet. De ha nem pánikolós, nyugtalan, őrjöngő típus, akkor szerintem erre nincs szükség.


A többit, ahogy csakkitti írta, tényleg a légitársaságtól kérdezd meg, ill. a követségen h milyen szükséges papírok kellenek egy kutya beutaztatásához. Ne itt kérdezősködj, ahol minden infót másodkézből vagy hallomásból átadva kapsz csak meg és még az se biztos, h pontosan.

2010. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!