Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki csak a csomagolás...

Itt mindenki csak a csomagoláson lévő etetési útmutató szerint tudja etetni a kutyáját?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel érzésre etetem, de aki nem tudja, hogy mennyit kéne ennie, annak mit mondasz? Azt, hogy nézze meg a csomagolást. Teljesen más mennyiség kell egy prémium tápból, mint egy rosszból, ráadásul egyedre válogatja. Tehát aki magában nem tudja eldönteni, az nézze meg az útmutatót.
2010. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, mert minden kutyának más az igénye..az csak útmutató...sokat számít az aktivitás is náluk :)
2010. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod mennyi a kutyád energia szükséglete és tudod h mennyi van annak a tápnak 100 g-jában amit a kutyádnak adsz? És ha egy másik fajta tápot adsz neki?

Kell a támpont. Ennyi. Utána mindenki eldöntheti h marad-e annál az adagnál vagy növeli, esetleg csökkenti azt.

2010. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem.Én nem ez alapján etetem.

De Mikor megkaptam az első kutyámat akkor nem tudtam, hogy mennyit adjak neki.

Megkérdeztem itt.

Megnéztem a csomagoláson.1 hónapig a szerint etettem, de utána már rájöttem a kutyám igényeire.

Mit mondasz egy kezdő kutyásnak?

Azt biztos nem, hogy Amennyit megeszik, mert egy kölyökkutya képes hányásig tele enni magát.

Kezdőknek ezt ajánlják.

Aztán majd ráéreznek, hogy az Ő kutyájuknak mik az igényei.

Amúgy miért vagy felháborodva?

Te rögtön tudtad,hogy mennyit adj a kutyádnak?

2010. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az csak tájékoztató, nyilván nem minden kutya mozog éppen ugyanannyit, ergo nem ugyanakkora a tápanyagigénye sem. Én annyit adok, hogy a blöki jóllakjon és nem törődök különösebben a tájékoztatóval. Ha úgy látom, hogy sokat evett, a következő napokban kicsit többet mozgunk. Egy kutyám sem volt sosem elhízva és emésztési gondjaik sem voltak.

Magamnak sem számolom a kalóriákat és a miligrammokat egész nap, ha este még megéhezek, hát eszek valamit. Miért tenném ezt a kutyámmal?

2010. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

utolsó vagyok.

És jobb megelőzni a balesetet!Inkább ezt ajánljuk nekik( kezdő kutyásoknak) Mint-semhogy : Adj annyit amennyit megeszik! Sok kiskutya belehalt már ebbe.Vagy komoly betegsége lett!

2010. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

18:05 vagyok!

Én voltam a 2 18:03-as

2010. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felháborodva, csak sokan ezzel jönnek, amikor itt feltesz valaki egy kérdést. Ezzel csak az a bajom, hogy sok ember hajlamos szigorúan betartani az etetési táblázatban leírtakat (leméri a 225grammot) és figyelmen kívül hagyják, hogy minden kutyának más az energiaszükséglete.

Amúgy sosem ez alapján etettem a kutyámat, mert 20 éve voltak először kutyáim, akkor még nem voltak ilyen útmutatók.

2010. dec. 13. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem a táblázat szerint etetem..van két spánielem, az egyik lusta mint a föld, a másik meg hiperaktív...össze sem lehet hasonlítani a kajálási igényüket, úgyhogy az tényleg kezdő kutyásoknak jó, aztán majd ők is belejönnek :)
2010. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát mert aki itt feltesz egy kérdést, az nyilván nem jutott még el odáig, ogy levonja a jutalomfalatot, többet adjon, ha többet mozgott, stb.
2010. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!