Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rámmorgott a kutyám. Jól...

Rámmorgott a kutyám. Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

A nagyon szeretett labdáját akartam elvenni tőle, mert nem akartam hogy szétrágja ugyanis ez egy apport labda és csak akkor kapja meg ha én is ott vagyok vele.

El akartam venni tőle, megfogtam a nyakörvét és elkezdett morogni, hangosan rászóltam aztán megint morgott, megrángattam a grabancát és bevittem a helyére és bezártam. Amúgy ki van engedve, sosincs bezárva a helyére.

Szerintetek tanul ebből? Jól cselekedtem?


2010. dec. 13. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Az a része rendben van, hogy megbüntetted, de neki kéne állni a tekintélyedet növelni, meg megtanítani az ereszd parancsot, mielőtt gond lesz.
2010. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az ereszd parancsot nagyjából tudja.

Amikor el akartam venni akkor épp a földön volt a labda, nem a szájába.

2010. dec. 13. 18:17
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Igen jól cselekedtél. Ez domináns viselkedés volt a kutya felől. De te is jól cselekedtél. Esetleg megint megpróbálhatnád, hogy most is rád morog-e ha elakarod venni a labdát.

Egyébként a fúj/ereszd/hagyd parancsszót is megtaníthatod neki. De ez csak egy dolog. A falkavezérségi pozíciódat kell kicsit megerősíteni. Mennyi idős kutyáról beszélünk?

2010. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Véleményem szerint jól cselekedtél de ha még egyszer csinálja akkor egy pici kis barackot nyomni a fejére és nagyon hangosan rászólni ha kell többször!!

Tudnia kell ki a falkavezér a házban.

Mert nem szabad hagyni, hogy a kutya irányítson.

2010. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azóta még nem mentem ki hozzá, hagy tanulja meg ki a főnök.

Egyébként már másfél éves elmúlt és kan, német juhász.

Nagyon megijedtem amikor elkezdett morogni, de próbáltam jól kezelni a helyzetet. És most picit szomorú is vagyok... :(

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még :)

2010. dec. 13. 18:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem msot már enged ki...nem leeht egy kutyát órákig bűntetni ,egyrészt emrt elfelejti miért is raktad be másrészt nekik más az időérzetük....

Ha kiengedet ne probokáld felesleges,majd legközelebb ha játszól vele úgy is kifog derűlni tanult-e az esetből.

2010. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok az ütlegelés híve, de ha rám mordul valamelyik kutyám, azonnal olyan fülest keverek le neki hogy ott szédül el helyben. Volt már olyan hogy egyik kan kutyámat kefélgettem, mivel 2 nap volt kiállításig, és valahogy meghúztam a szőrét vagy nem tudom, a lényeg hogy rám mordult, és felém fordult. Szépen letettem a kefét, elfordultam egy kicsit és félfordulatból olyat lekevertem neki hogy fél métert hátrébb csúszott. Azonnal be iszkolt a kennelbe. Megfogtam a kefét, szóltam hogy gyere, és nagy lapítva ott volt. Ennek 3 éve, azóta se mordult rám, de nem sértődött meg, ugyan úgy szeret. Nem egyszer védett már meg más kutyától, szóval teljesen jó a kapcsolatom a kutyával és tudja ki a főnök.

Megjegyzem amikor megütöttem lehet jobban fájt nekem a kezem mint az ő nagy tök fejének, mivel masztiff, és a kis tök feje sok mindent kibír :D

Szóval ha még egy ilyen lenne ajánlok egy szép nagy pofont.

2010. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én meg marhára nem ajánlok szép nagy pofont......pláne,hogy nem ismered az illetőt és a kutyájával való vizsonyát,illetve a kutyát...
2010. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy pofonba nem halt még bele egy kutya sem!

De igaz hogy nem tudhatjuk hogy milyen a kapcsolata a gazdával és milyen természetű a kutya! Lehet csak ront a helyzeten!

Az én kutyáimmal még soha nem fordult elő hogy rám morogtak,bármit kiveszek a szájukból bármikor!

2010. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nos, a kapcsolatom a kutyámmal szerintem nagyon jó. Kutyasuliba is járunk, sokat vagyunk együtt, játszunk sétálunk. A természete pedig jámbor de ugyanakkor elég domináns. Hallgat rám és elvileg tudja ki a falkavezér.

Eddig én is mindent kivettem a szájából, a kajáját is el tudtam venni akármi volt is az.

Nem tudom most mi történt, de nagyon labdamániás, a mindene a labda.


Viszont van egy jó hírem, kimentem hogy kiengedjem és kíváncsiságból elővettem a labdát, eldobtam és amikor odamentem hozzá hogy elvegyem odaadta az ereszd parancsra.

Nagyon örültem neki, semmi morgás vagy bármi.

Köszönöm a válaszokat!!!! :)

2010. dec. 13. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!