Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy megyek az utcán a két nagytestű kutyámmal (német dog, német juhász) és a kistestű kutyákat felkapkodják?

Figyelt kérdés
Mindkét kutyám barátságos, szófogadó és a városban pórázzal megyünk.
2010. dec. 13. 20:10
1 2 3 4 5
 21/50 capsread ***** válasza:
Szerintem akkor még nem én voltam az utolsó... Vagy ha igen, nem értem a választ...
2010. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
mikor a yorkiekkal játszott Csili, az egyik néni felkapta a tacsi keverékét, hogy a kutyus nem szereti a kutyákat. Úgy ugatott az a kis padlócirkáló, hogy majd szétdurrant. Nulla szocializáció az látszott. Csili meg nem értette, nézett bambán, mert ő ehhez nincs hozzászokva :)).
2010. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Én se szeretem a szájkosarat, csak a nagy tömegben rakom rájuk, igaz ők nem foglalkoznak a macskákkal.
2010. dec. 13. 20:50
 24/50 anonim ***** válasza:
33%
Nem idegesít, csak szerencsétlen kiskutyát sajnálom. Viszont nem olyan régen velem volt a barátnőm kistestű kölyökkutyája, és egy pillanatra megértettem miért kapkodják fel. Bár én nem kutya elől kaptam fel, hanem egy forgalmas kereszteződésben, ahol a saját nagyobb kutyámat nyilvát átvezetem, de valahogy ezzel a picivel kényelmesebb volt felvenni. Jól meg is lepődtem magamon, olyan önkéntelen mozdulat volt, egyszerűbb volt felkapni. Tehát őket is meg lehet érteni.
2010. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

A dilettáns kutyagazdik kapkodják csak fel az állataikat. Ezzel megerősítik a kutyájukban, hogy sem őket (a kutyákat) sem pedig magukat nem tartják alkalmasnak arra, hogy jól kezelni tudjon egy találkozást egy másik kutyával.

Éljen a bizonytalanság és a nyugtalan magabiztosságtalansűg

2010. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:

Az a jó h az ilyen kiskutyák mint az idióták ugatnak, acsarkodnak a kézből vagy a mami szoknyája mögül, mire gazdi hisztérikus rohamot kap h vigyem már a közeléből a vizslámat meg a borderemet, mert nem látom, h fél az ő kiskutyája?! Jah persze, fél.... Agresszívan ugat az, nem félelemből. De az emberek annyira nincsenek tisztában a kutyák jelzéseivel h a saját kutyájukról nem tudják megállapítani h milyen lelki állapotban vannak... Számomra nevetséges és szánalmas.


Kitti: forgalmas útnál felkapni egy kölyköt azért más mint egy másik kutya elöl és ezzel nem hagyni őket összeszagolni, bemérni a rangsort, megismerni a másikat. ;o)

2010. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell, hogy agressziv legyen, hogy tamadjon, eleg ha csak jatszani szeretne. Sajat tapasztalatbol mondom, hogy hamar kellemetlenne tud valni a jatek egy kistestu kutyanak egy orias termetuvel szemben. A poraz meg mar minden ember kezebol csuszott ki...
2010. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
De attól miért nem szagolhatnak össze? Miért kell rögtön felkapni? Komolyan, a kiskutyás gazdik úgy gondolják h a nagykutyák "kérdezés" nélkül ebédre szeretnék elfogyasztani az ő kiskutyájukat. És ez az ami idegesítő.
2010. dec. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
79%
Bár én nem kapkodom fel (mondjuk annyira már nem is kicsi), sőt oda is engedem, ha látom a másik kutyuson ill. a gazdin,hogy odalehet. Az viszont felidegesít, amikor a szomszéd kislány viszi el sétálni a német juhászt, de ha az elindul meg sem tudja fogni. Miért kell így elengedni a kutyát és a gyereket is? Az vigye sétálni a kutyáját, aki hogy ha gond, meg is tudja nagyjából fékezni! Ha meg nem, akkor igenis tegyen rá szájkosarat.
2010. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Nekem vizslám van és ő sem szereti a kiskutyukat sajnos. DE ENNEK EGY OKA VAN!

Hogy az összes kis szobacirkáló amivel eddig dolgunk volt, mikor meglátta szegény kutyumat olyan eszeveszett ugatásba kezdett mint valami őrült. Így persze ő is kinyitott a száját. Lehet azt hitte hogy bántani akarnak minket.

Viszont a van egy kölyök kutyánk (ergo kicsike) Vele meg úgy eljátszik minta 1000éve ismerné. Remélem a barátnőm kis westijét is szeretni fogja. :)

A kérdésre válaszolva minket is kiszoktak kerülni, főleg a cigányok. De volt példa, hogy egy német juhászt sétáltató bácsi is áttért a másik oldalra. Szerintem nem tudta hogy a kutyája hogy reagálna egy másik kutyusra. Nem volt biztos magukba így inkább áttért a másik oldalra és elbújt egy fa mögé míg mi el nem mentünk messzebb. ?!?!

2010. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!