Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindig kioktatni a...

Miért kell mindig kioktatni a másikat?

Figyelt kérdés

Folyton csak az okoskodás megy, hogy "ez egy mocskos szaporító", csak a prémiumtáp ér valamit, kutyaiskolába kell járni, naponta "20szor" kell sétáltatni a kutyát és még folytathatnám.


Akármilyen kérdést tesz fel a kérdező, mindig! ezekhez lyukadtok ki.


2010. dec. 13. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

"Nekünk is van kutyánk, nekünk is van macskánk. Nnni szinte nem is kapnak, a házba se nagyon jöhetnek be - DE ÉLNEK."


Hadházi László


én ehhez tartom magam :D

2010. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te most a kérdésedben, pont nem azt "játszod el" amit kritizálsz?
2010. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én például nem oktatok ki senkit. Csak válaszolok a kérdésekre. Esetleg megosztom a saját tapasztalataimat. Az már más téma, hogy a válaszom nem felel meg a kérdezőnek és így kioktatásnak veszi. :)


Például: Feltesznek egy olyan kérdést, hogy miért remeg a 6 hetes yorkim amikor hívom.

Még is mit válaszoljak erre? Idegrendszeri problémája van mert szaporítótól vette. Hidd el ok nélkül senki nem mondja azt, hogy szaporítótól vetted.


Én a részemről például sosem mondom azt, hogy csak a prémium táp ér valamit. Nyilván nem mindenki teheti meg, de lehet normálisan is etetni a kutyát. Nem zsíros ételekkel amik nem tesznek jót a kutyának. Képzeld én sem engedhetem meg mindig, hogy Royal Caninnal etessek. Ilyenkor Dog Chow tápot kap ami igazán megfizethető főleg az olyanoknak akik Pedigree és társaival etetik a kutyájukat. Mert nálunk például kimérve drágább a Friskies és a Pedigree mint a Dog Chow.


Kutyaiskolát akkor ajánlok amikor látni a kérdezőn, hogy totál kezdő, semmit nem ért a kutyákhoz és rögtön egy Rottweilerrel kezd. Még is mit ajánljak olyan kérdésre amikor már meg van a kutyája amit tapasztalt gazdáknak ajánlanak csak és miután már meg van a kutyája akkor teszi fel a kérdéseket, hogy mit hogyan kéne csinálnia.

Vagy amikor látni, hogy teljesen el van rontva a falkavezérség dolog és látni a kérdezőn, hogy nem tudja megoldani magától.


A napi 20x séta meg kicsit túlzás :) Meg van minden fajtának az átlagos szükséglete. Ezen belül minden egyednek külön igényei vannak. Ne várd, hogy bólintsunk rá arra, hogy egy panelban tartott Border Collit naponta 2 sétára akarják levinni. Tisztában kell lenni, hogy mit tudunk vállalni és mik a kutya igényei. Nem kell minden kutyát 20x levinni de aki tudja magáról, hogy lusta és nem akar hóban/fagyban/esőben is lent sétálni napi 3-4 órát az ne munka kutyát vállaljon.


Én (és szerintem más is) csak segíteni akar (persze vannak kivételek). Néha ez másoknak sértő, mert vannak ám olyan kérdezők is akik rögtön lehurrognak ha az ő szemléleteivel ellentétes véleményt írnak.

2010. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy te azt szeretnéd hallani, hogy:

a kutya nyugodtan tartható lakásban, sétáltatni elég heti egyszer, a székletét elizzadja, a pedgrépál a maximálisan nekivaló, de a teszkós egyenesen a legjobb kaja, de meg lehet tanítani fényevőként is élni... stb stb. Csak sajnos ezek nem igazak.

2010. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem okoskodom, legalábbis nem annak szántam a kérdést. Egyszerűen a kb. 100. kérdés (és a hozzátartozó válaszok) elolvasása után kicsit betelt a pohár.


Azzal nincs gond, ha az illető elmondja a véleményét, de sokan már minden kérdésről leszűrnek dolgokat, anélkül, hogy tudnák a pontos hátteret.


Pl. valaki érdeklődik, hogy milyen gyakran tüzelnek a kutyák, kapásból 20-an rávágják, hogy ne szaporíts...

2010. dec. 13. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezek egyike sem kioktatás, hanem hasznos és megfelelő válasz a kérdésre. Ha te nem értessz vele egyet, akkor leírhatod a saját véleményedet is.
2010. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 gfero ***** válasza:
15%
nekem a szaporítókkal semmi bajom amíg rendes körülmények közt tartsák őket .a kutyaiskoláról meg nincs valami jó véleményem .szerintem mindenki aki kutyagazdi akar lenni meg kéne tudja nevelni a kutyáját .ebből egy nagy divatot csináltak
2010. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ja persze mer te úgy születtél hogy megtudod neveln ia kutyádat...ha valaki nem ért hozzá ingen is vonszolja el a seggét egy kutyaiskolába ne pedig mindenféle hülyeséggel próbálkozzon a kutyájánál...

A kutyaiskola nem divat.Inkább az ,hogy húú nekem minek én aztán nagyon kenem-vágom a kutyanevelést.Belerugok egyet aztán máris minden ok ..

2010. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
épen ebből van a baj aki nem ért a kutyához meg lusta vele foglalkozni nem kellene hogy kutyát tartson
2010. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem akar kioktatni. Bár vannak akik erre utaznak, de szerintem ők vannak kevesebben.

Néha azért jó okos dolgokat hallani, amit esetleg te még nem tudsz. Nekem is gyerek korom óta van kutyám, jelenleg 23 vagyok, de én is tudok még hülyeségeket csinálni, pedig jártam és járok is kutyasuliba.

És még néha én is kikérem a tanácsokat itt és ha kapok hideget-meleget azt sem veszem zokon! Én írtam ki a kérdést, vállalom, hogyha arról van szó.

Egyébként a kutyasuli egy nagyon jó hely. De azt úgy sem tudod addig, amíg nem jártál oda. Addig csak azt gondolod, minek!? Én anélkül is megnevelem a kutyát. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy rosszul.

Én személy szerint azért szeretek máig kutyaiskolába járni (hiába okos az a kutya) mert új barátságok szövődnek, én is elszórakoztatom magam és a kutyám is tanul és szórakozik. Én biztos nem hagynám ki egy kutyámmal sem!

Nekem sincs pénzem mindig prémium tápra, igen, szoktam nekik adni nevesincs tápot, bevallom. De azt igyekszem kompenzálni valamivel. Ha pedig házikosztot főzök nekik, akkor azt is próbálom a kutyák igényeinek legjobban összeállítani, amennyire csak tudom és a pénztárcám engedi.

A kutyának is jó és neked is a napi séta. Legalábbis én szeretek ki járni, akármilyen hideg is van. Engem az pihentet, hogy láthatom a kutyáimat játszani, futkosni és jó a friss levegő is. Nem árt, csak használ.

Szaporítókhoz nem tudok mit hozzá szólni, mert én sem törzskönyvesen vettem a kutyámat, mégis gyönyörű példánya a fajtájának, és jó helyről hoztam el. Máig járunk együtt kutyát sétáltatni azzal akitől vettem és nagyon boldog, hogy ilyen jó helyre került a kutyája. :)Természetesen a többi kölyökről is tud.

2010. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!