Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem úgy volt, hogy mostantól...

Nem úgy volt, hogy mostantól tilos sózni az utakat? Ki hogy kezeli a fájó mancs problémát?

Figyelt kérdés
A ma reggeli séta a munkahelyemre megint három lábon ugrálós visítós, mancskapkodós volt. Elegem van. Cipő, vagy krém? Ha krém, akkor milyen?
2010. dec. 14. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább krém. A kutyacipő nem hiszem, hogy jó ötlet. Azt nem szeretik a kutyák. :)

Panzi mancs krém! :)

2010. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Igazad van, a sok hülye ember meg törje ki a nyakát a jégen meg a fagyott havon.
2010. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utakat tilos sózni, és nem azért, mert a kutyák mancsát (is) szétmarja. Hanem mert a betont is tönkreteszi, és az emberek cipőjét is. Vannak más megoldások is erre.
2010. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó mondjuk arra vannak más megoldások is. A sakndináv országokban már régóta tilos sózni, mégsem törik halomra a nyakukat az emberek. Pedig ott kicsit több jég meg hó van. Sőt rajtunk kívül mindenhol tilos sózni. Van hólapát, van hamu, van faforgács is. A rohadt só viszont tönkre teszi a cipőket, a kutyamancsot, az autókat, a hidakat, az utakat, a fákat, meg mindent.



[link]

2010. dec. 14. 10:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Második!

Szerintem akkor járjál te is mezitláb a sós úton, aztán egy hét után megnézem mi a véleményed! EGy kutyának ugyanúgy tud fájni a talppárnája. Csak te ezt nem fogod felfogni,mert max lecseréled a cipődet!

EGyébként is vannak más megoldások, ahogy előttem is írták, hamu, faforgács. És nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne faforgácsot beszerezni!

2010. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Második: én éltem Finnországban és érdekes egy deka sóval nem találkoztam az utakon és nem is csúsztak....és elhiheted, kicsit több hó van ott mint itt és kicsit több ideig marad meg. Van a csúszásmentesítésnek környezettudatos és kulturált módja is. De hát Magyarország már csak ilyen: ami tiltva van, azt is szabad, az "én én én" elv alapján.


Kérdezőnek: krém. Jó a sima vazelin is.

2010. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia! ha megérkeztetek, mindenképpen alaposan mosd meg a mancsokat, utána kend be! Bá gondolom, ezt tudod :)).

Amúgy felénk szórják sóval az utakat, ép az előbb láttam egy teli sószórós traktort (Kisvárda). én is úgy tudtam, hogy tilos, nagyon meglepődtem. Tavaszig csak a réten sétálok a mudival :)).

2010. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Brigibaba válasza:
Mi tegnap vettük meg a Panzi mancskrémet. Cipőt akartam először, de rájöttem h nem igazán tudná elviselni, és a krém talán többet ér.
2010. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó a szarvasfaggyú is. Tartósan rajta marad
2010. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Második vagyok. Én még senkit nem láttam sótartóval a kezében járkálni a saját háza előtt, úgyhogy talán a közterület-fenntartókkal kéne megvitatni a dolgot.

Pontosan tudom, hogy a só mindent tönkretesz, de ha két rossz közül kell választani, a kisebbik rosszat választom. A nagyobbik rossz az, hogy a nagyszüleitek boltba menet elcsúsznak és combnyaktörésben meghalnak így karácsony előtt, jelzem, teljesen feleslegesen.

Utálom az összehasonlításokat más országokkal, mert ott az van, itt meg ez van, mások az emberek, mások a módszerek, más a mentalitás, mások a szokások, az időjárás (ott fel vannak készülve a hóra, itt meg leesik 2 centi és megáll az élet, és hiába mondják 1 hete a rádióban, hogy havazni fog, mindenki úgy rácsodálkozik, mintha sose lett volna még tél). Nem azt mondom, hogy ne is próbáljuk változtatni a magyar helyzeten, de állatira idegesít, hogy mindenki nagyon jól tudja, mi van külföldön, de csak a szájával.

Le lehet ismételten pontozni. Szeretem az állatokat, de előbbrevalónak tartom az emberi életet. Mellesleg akinek nincsenek olyan körülményei, ahol normálisan tud kutyát tartani, sétáltatni, kiengedni (lásd kert!!!), az a kutya érdekében kerülje az állattartást a betonrengetegben.

2010. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!