Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá? (Kérdésed...

Hogyan vegyem rá? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Kutya iskolába akarom járatni a kutyámat,de anyukám nem engedi, mert azt mondja hogy én is megtudom tanítani. És ő van kiakadva hogy a kutya leszedi az asztalról a kaját, nem mindig hallgat a nevére, nem tud sétálni stb.Én már ezerszer mondtam neki hogy menjünk el vele kutyasuliba, de ő nem akarja.Hogyan vegyem rá hogy elengedjen?
2010. dec. 14. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Pl. mutass neki kutyasulis videókat. :) Érvelj avval, hogy mégis jobb ha mind a ketten szabad levegőn vagytok, jó társaságban, mintha rossz társaságban lennél, olyanokkal akiket anyud sem lát melletted.

Nem tudom, nekem nem volt ilyen gondom, sőt..egyenesen örültek, hogy nem haszontalanságokkal töltöm az időmet.

Én azt mondom, hogy ha sehogy sem enged el, akkor gyűjts össze egy-két-három órányira való összeget, és vidd el a kutyádat. Meg fogja látni anyud, mennyit változott a kutya. :)

Egyébként ha nem hallgat a nevére, és nem is sétál hááát akkor elég nehéz lesz suliba vinni. Valami alapnak kéne lenni. :)

2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel magyarázza? A pénzt sajnálja? Akkor gondold át, hogy miről tudnál lemondani a suliért. Vagy az időt? Tanulással kéne töltened? Mert akkor tanulj többet hétköznap.
2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát először próbáld meg otthon tanítani, aztán ha belebuksz akkor majd lesz nyomos érved. Jelenleg viszont jogosan mondja, hogy nem, mert meg se próbálod... Erre pedig nem a kutyaiskola a megoldás, mert ott se arról szólnak a dolgok, hogy kiképzik neked, te meg továbbre se értesz semmit hozzá. Te vagy gazdája, neked kéne nevelni, és neten rogyásig vannak a segítő anyagok!
2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*anyud sem lát szívesen melletted :)
2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A nevére csak akkor nem hallgat ha mondjuk lát egy macskát vagy egy másik kutyát.
2010. dec. 14. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ez a korodtól is függ,mert bizony nem olcsó dolog ám suliba járatni,és ha Te még nem tudod fizetni,a Szüleidnek kell!
2010. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk én ahová jártam kutyasuliba 8 évig!!!! (12 éves koromtól) ott nekem ingyen volt (meg mindenkinek aki gyerek vagy iskolás volt). De a mostaniban sem drága egy óra, 1500/ó. És nagyon szuper iskola! :)


A kora nem lehet kifogás, én is 12 voltam. Viszont ha nagyon drága a kutyasuli, akkor tényleg gázos lehet.. :S


Első voltam

2010. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Hány éves vagy?

Ha ezeket leírod lenne pár ötletem.

2010. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Border collie.14 vagyok.
2010. dec. 14. 15:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Te jó isten x.x

MUnkamániás ebed van,persze hogy ien szeleburdi!!

Annak kell az iskola sőt,agility kell neki!!Mutass anyukádnak borderes agility videókat hátha akkor meggondoljha magát.Ha nicns lemozgatva a kutya akkor sose fog rendesen szótfogadni...márpedig egy ilyen energikus munkakutyát nem könnyű lefárasztani se fizikalika se szellemileg :S

Itt van néhány video:


http://www.youtube.com/watch?v=5-FdYEkCjH8

http://www.youtube.com/watch?v=AFRuYRNdo4I&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Sfdwlf3szgU&feature=related


Ráadásúl ez a sport javítja a Te koncentráció és feladat megoldó képességedet valamint a stressz tűrésedet is :D

2010. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!