Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A BORDER COLLIE -nak szokása...

A BORDER COLLIE -nak szokása elkószálni?

Figyelt kérdés
Mennyire hűséges ragaszkodó fajta?
2010. dec. 14. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az van. Még kölyök, de kiszoktuk engedni az utcára.Volt már olyan hogy elkószált, de szóltam neki és egyből futott vissza.Szerintem nagyon hűséges, csak nagyon szereti az embereket és néha elmegy velük, de egy idő után visszafordul
2010. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 diagnostic ***** válasza:
100%

Nagyon. Abban az esetben, hogyha jól van tartva, eleget van mozgatva, eléggé le van fárasztva az agya, megkap napi 3-4 óra intenzív foglalkozást.

Ha pedig ezek nincsenek meg,akkor nem lesz ragaszkodó. Hajlamos kiszökdösni,hogy levezesse a feles energiáit.

És ne felejtsük a következetes nevelést. Mert anélkül a behívás se fog egykönnyen menni.

Az első válaszolóhoz pedig hozzátenném,hogy egy kölyökkutya a legritkább esetben fog elmenni a gazdája,a falkája mellől. Majd kamaszkorában mond ezt ilyen magabiztosan :-)

2010. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya szökik ha unatkozik.

Az elsőnek meg üzenem, hogy addig engedd ki az utcára egyedül amig vagy a közterületes büntet meg (jogosan) vagy a kocsi csapja el a kutyát - nagyon felelötlen vagy.

2010. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ragaszkodó kutyák, láttam már párat. Egyébként előttem szólóknak igaza van. Le kell mozgatni, szellemi és fizikai "tornára" is szüksége van, akkor nem fog szökni, mert minden kutya szökik, ha unatkozik. Egyébként a border collie általában visszajön a gazda hívására, talán jobban is mint a többi kutya, szeret engedelmeskedni az utasításoknak, és ragaszkodik is a gazdájához.
2010. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Kedves első válaszoló! Sajnálom, hogy ilyen embernek border van, de úgy egyáltalán, hogy kutyád van! Hogy lehetsz ilyen felelőtlen? Majd elcsapja az autó?! Meg ha ivarérett lesz, majd kedvére szaporodik, a fajtamentők munkáját nehezítve??? Gyártja majd a kutyád a border keverékeket? Gratulálok!

Az lenne a minimum, hogy vigyázzál rá, csak felügyelet alatt vidd ki sétálni és ivartalaníttasd.

Gondolom nem tenyésztő vagy ilyen hozzáállással...

2010. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok.Kint vagyok vele mikor kiengedem és nagyon figyelek rá csak a szüleim nyitva hagyták egyszer a kaput és akkor kiszökött.Amúgy falun lakok és nincs nagy forgalom.
2010. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A falu meg a forgalom egy dolog. Az meg egy másik, ha ivarérett lesz, majd jönnek utána az utódok. Vigyázz rá légyszi és ivartalaníttasd.
2010. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem döntöttem el hogy milyen kutya legyen nagyon tetszik még a német juhászkutya is.
2010. dec. 26. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!