Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kiskutyámnak?...

Mi baja lehet a kiskutyámnak? Beagle. Sürgős!

Figyelt kérdés
egy 1.5 éves beagle kutyáról van szó. Tegnap vettem észre hogy egyik napról a másikra a bal mellső lába alatt egy fém200-as méretben teljesen kihullott a szőre. Ahol kihullott nagyon eleven rózsaszín és nem sebes az egész de van rajta 1-2 picike sebfolt de az attól is lehet hogy viszket neki. Mikor megláttuk bekentük neki betadinnal de semmi. Nagyon sürgősen várnám a válaszokat hogy mennyünk e orvoshoz, vagy megoldható itthon ill. mi baja lehet mert teljesen lehangolt a kiskutya de azért még eszik. Kösz a válaszokat.
2010. dec. 14. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés. Holnap reggel első dolgod állatorvos legyen!

Egyébként valami bőrirritációra gondolok.

2010. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem kérdés. Holnap reggel első dolgod állatorvos legyen!

Egyébként valami bőrirritációra gondolok. De amíg semmi nem biztos ne kenegesd semmivel. Ne hogy allergizáljon vele.

2010. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Egy rövid történet előzetesként:


Anno riadtan hívtam fel az állatorvosom időpontért, mert azt hittem, hogy a macskám rühes, s ezt közöltem is vele. Másnap a doki azzal kezdte a vizsgálatot, hogy megnézte a tappancsait s közben kifaggatott az egyéb tünetekről. (foltokban kihullott a szőre a nyakán és vakarta.) A doki közölte, hogy nem rüh és, hogy az általában a tappancsok (lábujjak között) környékén kezd először terjedni.


...és a lényeg:

Nem mondom, hogy rüh de tényleg az lenne a legjobb ha orvos látná azt a foltot.

2010. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hell-ikon ***** válasza:

A jobbik lehetőség az, hogy kimarta valami azt a területet és fáj neki, azért nyalogatja.

(Én ezt tartanám valószínűbbnek, főleg ha sétáltatok mostanában olyan helyen, ahol szórva volt valamivel az út. Sajnos nem csak a só az ami már, hanem a kálcium-klorid is, az meg még rosszabb, mint a sima útszóró só.)

2010. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:
"ami már" - ez ami mar akart volna lenni:)
2010. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én mudimon pár óra alatt (egy éjszaka) egy csúnya zöldes-vöröses folt lett a hátán, és elhullott a szőre. Kb tenyér nagyságon. Nagyon megijedtem én is, a doki azt mondta, hogy bolhaallergia. Ez is egy lehetőség. és az magától gyógyul, nem is adott rá semmit. Csak állandóan távol kell tartani a bolháktól. pedig akkor is volt rajta Frontline, mert felénk sok a kullancs.
2010. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!