Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha klikkerrel kattanok, mikor...

Ha klikkerrel kattanok, mikor kinn pisil a kutya, akkor magát a kinti pisit fogja helyes tettként elraktározni vagy eleve magát a pisit (ÉS így várható, hogy a lakásba is bepisil)?

Figyelt kérdés
Próbálnám szobatisztává nevelni, és hát töröm a fejem, hogy mi lenne a jó.
2010. dec. 14. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak kint kattintasz a pisilésre és ha bentre sikerül, akkor leszidod, akkor rá fog jönni, hogy kintre kell végeznie a dolgát.
2010. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nem csak a cselekedetet jegyzi meg, hanem a szituációt is - vagyis azt h kint csinálja.

Én is hasonlóan csináltam, csupán klikker nélkül, és hatékony volt ;o)

2010. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam klikker nélkül, de ez egy fél éves izgága kis jószág, mire odamentem (mentem... pattantam), hogy megsimizzem a fejét, már hűlt helye volt a kaki fölött. És nem tudom mennyire igaz, de úgy hallottam, hogy gyorsnak kell lenni az esemény utáni jutalmazást illetően, mert máskülönben a dolog "elévül".
2010. dec. 14. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első pár alkalommal érdemes pórázzal kivinni, akkor nem tud elszökni a simi elöl.
2010. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De egyébként tudja mit jelent a klikker? Használjátok máskor is? Mert ha amúgy klikkereztek, akkor biztos, hogy működik így igen.



De ha fél évesen még nem szobatiszta (és nem most került hozzád) akkor ott valami más gond van. Elégszer leviszed? Egyébként a viszonyotok milyen? Nem direkt, tiszteletlenségből pisil be?

2010. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem fogalma sincs, hogy mi a klikker. Ket napja vettem, de valahol el kell kezdeni. A kutyus ket hete van nalunk, az eloeletet nem ismerem sajnos. Csaladi hazban elunk, de most a nagy hidegek, fagyok miatt egyelore a hazban lakik. Persze nem velunk, sajat helyisege van. Miutan eleg kelekotya, igy nem merek neki szabad kijarast biztositani, mert tul szep kutya ahhoz, hogy valaki megfujja... cserebe viszont napi 5-6 alkalommal is kiviszem, eleg aktivan jatszunk, ugralunk, szaladgalunk alkalmankent 1-masfel orat is. Minden esetben pisi-kaki megvan. Hogy oszinte legyek tavasszal mar szerintem eleg idos lesz ahhoz, hogy kinn legyen a kertben, de addig is szeretnem, ha a hazban toltott idot nem kakival-pisivel toltene. Bar igy utolag visszaolvasva ezek szerint nem varok mast a kutyatol, mint hogy a kovetkezo kint letig tartogassa...? Lehet ilyet "kerni" egyaltalan egy kutyatol?
2010. dec. 15. 22:59
 7/10 anonim ***** válasza:
előbb a kutyának is meg kell ismernie a klikkert és a gazdának is-feleslegesen nyomkodni teljesen hülyeség
2010. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen rosszul kezdted. A klikker nem egy csodaeszköz, a kutyának először meg kell tanítani, hogy mit jelent. Ezen a honlapon rengeteg információt megtalálsz, amit hogyha betartasz segíthet elérni a szobatisztaságot: [link]
2010. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jo hat felreertes ne essek, en sem ugy alltam hozza, hogy klikkelek harmat es akkor maris lehuzza maga utan a wc-t...
2010. dec. 16. 23:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Először be kell kondícionálni a klikkert, magától nem fogja tudni, hogy a klikk jelenti a falatot, és hogy akkor jó mikor klikkelsz. Olvass utána a klikker.hu-n.


De én továbbra is azt gondolom, hogy fél évesen már nem azért pisil be, mert nem tudja, hogy kint kéne.


Vagy szorongás áll a háttérben, amikor egyedül marad, vagy domináns területjelölés.


Ha szorongás az oka, és esetleg még le is szídod utólag érte, akkor még jobban szorongani fog, és még jobban bepisil.


Tehát a következő kérdés az, hogy mennyire stabil a kutya, és hogyan kezeled azokat a helyzeteket, mikor pisit találsz bent.

2010. dec. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!