Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az előnye és a hátránya...

Mi az előnye és a hátránya annak ha beáztatva adom a kutyámnak a száraz tápot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én soha nem áztattam be a tápot, pedig a kutyám 7 hetesen került hozzám, de már akkor is vígan elrágcsálta a nagyszemű száraztápot.
2010. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
én beáztattam a tápot fogváltáskor a kutyáimnak, mert vérzett a foguk a száraz táptól
2010. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előnye és hátránya egy és ugyanaz: Vagy megeszi vagy nem.

Röviden, tömören ennyi. Van olyan kutya mely fanyalogva néz a beáztatott tápra vagy a száraz ropogtatni valóra. Kinek milyen van azt úgyis meglátja.

2010. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen hátránya lenne? Az én kutyáim utálják a száraz tápot de ha nagy ritkán megeszik akkor csak beáztatva!
2010. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy lenne -e előnye vagy hátránya azt nem tudom, de ha nem sima vízbe áztatod, hanem mondjuk ha tésztát főzöl ki és annak a főzővizébe, vagy ugyan ilyen alapon bármi másba, szívesebben megeszik szerintem. De kutya függő. Amúgy meg nem jó mindig pépes dolgokkal etetni, kell hogy rágjon is.
2010. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nyár óta mindig beáztatva adom, mert elvileg így kisebb az esélye a gyomorcsavarodásnak, mert a gázok a víztől távoznak belőle, és még a tányérban megdagad a táp, nem tud előfordulni, hogy telezabálja magát, és a víztől még jobban felpüffed.


Hátránya az, hogy így kevesebbet rág, ami elvileg nem jó a fogaknak, mert nem tisztul le a lepedék annyira, és könnyebben képződik fogkő. De erre tök jó rágókák vannak, amik letisztítják a fogát.

2010. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha kevés kemény dolgot rág a kutya, akkor könnyen elgyengülnek a fogaik, majd olyan 7-8 éves korukban kihullik a 90 %-a. Ezt elkerülendő érdemes minden nap kemény száraztápot adni a kutyának. De ha valaki ragaszkodik az áztatott táphoz, akkor adjon a kutyájának minden nap egy préseltcsontot.
2010. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én meg utólag már megbántam hogy sosem áztattam be a tápot, ugyanis 10 éves korára úgy elkoptak a kutyám fogai hogy lassan már nem lesz mivel ennie. Oké hogy leszedi a fogkövet, de az enyémnek lassan már pépsíteni kellesz a kaját...
2010. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Áztatom,de még rágnia kell(tehát nem lesz puha teljesen)nálunk ez bejött.Igaz én teszek hozzá májkrémet vagy alutasakos kaját,hogy íze legyen,és hogy megegye a drága:)
2010. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak szárazat kap,akkor könnyebb felszedni a kakiját közterületen:)elvileg.
2010. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!