Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya Lakásban? (nincs otthon...

Kutya Lakásban? (nincs otthon senki 6-7 órát)

Figyelt kérdés

sziasztok :) régen volt egy Spánielem de még kicsi voltam és én nem nagyon tudtam gondozni így inkább a bátyámat nézte gazdiojának ,de most egyre jobban szeretnék egy kis kutyát(Shiba Inu-t)úgy gondoltam h pár hónaposan kérném nyáron h sokat velelegyek , ne érezze magát rosszul de suli idő alatt nincs itthon senki de én nekem olyan 6-7 órám van és rögtön jönnék is haza.. anyukám fél h elhanyagolnám de még így ennyire nem akartam semmit és vigyáznék rá. Mondta h megváltozna az életem ha lenne és ezt tudom de nagyon nehezen tudom megkérni azt mondja h tavasszal beszéljünk róla... :S valaki segítséget?

Lehet lakásban tartani ha nem vagyok otthon 6-7 órát(nincs addig otthon senki) remélem értitek a kérdést :D


2010. dec. 15. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, bár szerintem nem jó ötlet. Jelenleg egy lakótelepen élek és mindig úgy sajnálom a kutyákat, akiket pórázon sétáltatnak, amúgy meg benn senyvednek a lakásban... tudom, le leszek pontozva, de még ha folyton otthon vagy, akkor sem jó egy kutyának lakásban élni.
2010. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sok kutya él lakásban és a gazdái dolgoznak, tanulnak, vásárolnak, stb. Olyankor a legtöbb kutya alszik. A fiatalabbja néha játszik a játékaival, vagy rágogat, amit lehet. Ha első perctől egy szobaketrecbe szoktatod, amikor el kell menned, már ismerős lesz neki. Általában arra is jó, hogy a fiatal kutya ne rongáljon, amikor felügyelet nélkül marad. A szobatisztaságnál is jó, mert egészséges kutya nem piszkol oda, ahol fekszik. Így, ahogy hazajössz, már lehet is kivinni.
2010. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes felfogás kedves első. Én lakásban tartok kutyák, és rendkívül sajnálom azokat a kutyákat, akik egész nap egyedül vannak kicsapva egy kertbe, kitéve az időjárásnak, vagy adott esetben egész életüket egy kertbe bezárva élik le.


Egy lakásban tartott kutyával sokkal jobb kapcsolatot lehet kialakítani, sokkal inkább megért fél szavakból. Sokkal több törődést és társaságot kap a gazditól. Ezen kívül a lakásban tartott kutyát parkokba hordják sétálni, ahol mindig új kutyákkal játszhat, rohangálhat, ismerkedhet.


Persze az más, amikor a kedves gazdi elfelejtette megnevelni, és ezért nem tudja lecsatolni róla a pórázt, és egy pórázon éli le az életét. Az tényleg rossz.


Kérdező: 6-7 órát egy felnőtt kutya kibír egyedül, ha előtta alaposan elfárasztottad. De gondold ezt meg azért, még sulis vagy, csak akkor vállald, ha a szüleid segítenek. És gondold át azt is, hogy akarsz-e haza rohanni majd akkor is, ha szerelmes leszel, ha más városba mész koleszba majd, akkor mi lesz, ha elköltözöl a szüleidtől hajlandó leszel-e rosszabb albérletet választani, hogy vihesd a kutyát. Sőt a kutya élete simán tarthat addig míg neked már gyerekeid lesznek. Nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy ilyen hosszú időre tervezz, márpedig kutyával tényleg 15 évre tervezel, nem a következő párra!

2010. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
11%

kutya nem való lakásba!

nekünk kertes házunk van, ott el van vidáman a kutya de lakótelepre semmiképp se vinném

2010. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

igen azt én is hallottam hogy a kutyák akkor szorossab kapcsolatban lesznek gazdijukkal.

egyrészt nem lakótelepen lakom és én inkább szívesen sétáltatnám a kutyámat ha haza érnék nagyon szeretem őket és csakkitti belegondoltam ezekbe és tudom h mi a következménye és szerintem azért már élett vagyok 15 éves h kutyám legyen :) anyukám attól fél h lelkileg rossz lenne a kutyának. 4. válaszoló szerintem ebben nincs sok igazság...

nekem már vannak céljaim jövővel kapcsolatban és azt márelterveztem h kutyám is lesz , én azt krédeztem h magányos lesz e vagy csák átszunyokálja azt az időt?

2010. dec. 15. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően neveled, akkor bőven átalussza. Én dolgozom, néha bent van velem az irodában, de általában otthon hagyom. 9-10 órát van egyedül. Alszik, nincs semmi gondja.


Persze nevelés problémából simán lehet szeparációs szorngás, meg mindenféle finomság, de ez kizárólag azon múlik, hogy mennyire tudsz vele jól kommunikálni, meg tudod-e magyarázni neki, hogy ennek a csapatnak te vagy a vezetője, és mint ilyen akkor jössz-mész mikor akarsz.

2010. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen röviden ez nem nagy gond csak nevelnem kell ( szeretet az alap ;) ) persze gondolom mivel jár a nevelés sok mindenről lekell mondanom ,de szerintem meg éri egy szerető kutyáért :) remélem anyukám megváltoztatja gondolatát :) ha vannak még tippjeitek kérlek írjatok :)köszönöm szépen :) (előre is)
2010. dec. 15. 15:38
 8/10 A kérdező kommentje:
annyira szeretném a kutyát h egyfolytában kutya nevelős oldalakat,blogokat,könyveket olvasom , szerintem ez egy jó jel :D
2010. dec. 15. 15:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha összejön akkor szerintetek menhelyről vagy tenyésztőtől vegyem? mert nem tudom h találnék e shiba kölyköt menhelyen :S
2010. dec. 15. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől mivel menhelyen nem biztos hogy van fajtiszta shiba inu.Am én is ilyen fajtát szeretnék,és én is suliba járok,és az enyémm is egyedül lenne suli időben.Ha majd már megvettétek küldessz róla képet?és am fiút vagy lányt? én lányt
2015. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!