Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S! O! S! Fontos! Milyen...

S! O! S! Fontos! Milyen fajtájú kutya ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam kutyája pár napja halt meg és nagyon megsiratta. Alig beszél, egész nap a szobájában ül, teljesen magába fordult. Egy gépet használunk és láttam, hogy egy bizonyos kutyafajtáról rengeteg képet gyűjtött. Még régebben mesélte is, hogy majd szeretne egy ilyet ha lesz valami ünnep. Szerintem a szülinapjára gondolt, de én most szeretném neki, karácsonyra.

Kérlek segítsetek! Linkelek 3 képet, az egyik képen még kölyök a kutya. Mi lehet a fajtájának a neve?

[link]

[link]

[link]


2010. dec. 17. 14:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy fehér német juhász. Más néven svájci juhászkutya.

[link]


Sajnálom szegény kiskutyát. De van pénzetek egy ilyen kutyára?

2010. dec. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Férjem most lendített be egy vállalkozást, úgyhogy szerintem nem lesz gond.

Millió köszönet a válaszért! :)

2010. dec. 17. 14:38
 3/33 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. :)

Tessék a klubb honlapja: [link]

Itt vannak tenyésztők is felsorolva jobb oldalt. Viszont nem biztos, hogy pont karácsonyra lesznek kölykök sajnos. De szerintem a kisfiad igazán örül neki akkor is ha nem karácsonykor kapja meg!

Azt ajánlom olvass utána Te is a fajtának, hisz Veletek fog együtt élni. Neked is tudnod kell egy két dolgot róla.

Meglepi lesz? Hány éves a kisfiad?

2010. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

7 éves, idén kezdte az iskolát. Nagy állatbarát, a barátainak mindig a kutyusáról mesélt. Az elpusztult kutyusunk lényegesen másabb volt, mint ez. Még nagyon kicsi volt a fiam, mikor vettük, így arra törekedtünk, hogy kistestű kutyát válasszunk, amitől nem fél a baba. De már nem olyan kicsi a fiúcskánk, így szerintem nem okoz gondot a nagyobb kutyus se. :) A férjem amúgy is utálja a kistestűeket. Ráadásul kertes házba jobban mutat a nagyobb.

Ha találok eladó kiskutyát, akkor karácsonyra megveszem, de ha nem, akkor marad a szülinap vagy valami más ünnep :)

2010. dec. 17. 14:47
 5/33 A kérdező kommentje:

Hopsz, egyre nem válaszoltam! Igen, meglepi lesz :) Remélem még mindig ilyet szeretne, mert olvastam, hogy karácsonykor épp ez a baj, hogyha állatot adnak az emberek egymásnak, akkor a másik fél nem örül neki.

Megnéztem a kutyus angol nevét (a fiam azt mondta és az maradt meg valamennyire) és stimmel, a fiam ilyet szeretett volna :)

2010. dec. 17. 14:49
 6/33 anonim ***** válasza:
Hát igen már elég nagy. De egyedül nem fogja tudni sétáltatni. Úgy hogy sétáltatni Nektek kell elvinni esetleg a gyerekkel együtt. Most még azért ehhez kicsi és ne hogy baleset történjen. Illetve egy 7 éves gyerek még nem nagyon tud nevelni szóval nagyban hozzá fogtok járulni a neveléséhez Ti is. Ha tehetitek menjetek el kutyaiskolába. Biztos élvezni fogja a kisfiad is. És hihetetlenül okos kutyák. Hisz a német juhászok nagyon okosak. Csak sajnos a fiad még mindent nem fog tudni ellátni. Már pedig egy ilyen fajtának szükséges a napi séta és ingerek. Mennyire vagytok tapasztaltak kutya terén? Milyen volt az előző kutya?
2010. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Most ha jól tudom sehol nincs kölyök (mármint tenyésztőnél), de ha jól tudom ők terveznek a közeljövőben:

[link]

2010. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket és az információt! :)

Hát az előző kutya az keverék volt. Még az én legelső kutyámnak a kölykének a kölykének a kölykének a...és így tovább. :) Nekem mindig kistestű kutyáim voltak. Ez az "ág" palotapincsi és tacskó keverék volt. Gyönyörű kutya volt. Még én is megsirattam. Nagytestű kutyám nekem nem volt, viszont a férjem édesanyja az tenyésztő. Bernáthegyikkel foglalkozik, bár ha jól tudom, akkor már abbahagyta, de mindegy. Azt akarom ebből kihozni, hogy a férjem az igazából nagytestű kutyák mellett nőtt fel, így ő ért hozzájuk.

Elég nagy kertünk van, úgyhogy szerintem a séta néha elmaradhat, azt nem is nagyon szeretjük, mivel elég forgalmas helyen élünk. A fiam a kicsi kutyával nagyon elvolt. :) Játszott vele, etette, itatta a kertben futkároztak, imádták egymást. Egyszer még olyan is volt, hogy becsempészte magához és egy ágyban aludtak.

2010. dec. 17. 15:00
 9/33 anonim ***** válasza:
Azt azért kalkuláljátok bele, hogy elég nagy mozgásigénye van ennek a fajtának, úgyhogy eléggé le kell fárasztani ahhoz, hogy normál üzemmódban működjön.
2010. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
A környékünkön van egy focipálya, ami a hét nagy részében üres és bárki járkálhat ott. :) Oda elvihetjük "sétálni"
2010. dec. 17. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!