Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a masztiffomat egyszer-kéts...

Ha a masztiffomat egyszer-kétszer megcsaptam az orrán attól még nem lesz agresszív ugye? Nem agyonvertem stb csak ráugrott a gyerekemre és feldöntötte, sírt nekem meg elborult az agyam sajnos:- (

Figyelt kérdés
látom hogy emelem a kezem és hunyorog, pedig nem volt ez sokszor, valahogy jóvá tehetem? sokat nem vagyok vele most 5 hós, csak nő maga az udvaron, viszem kutyaiskolába tavasszal, ezzel azért lehet rajta segíteni? úgy értem hogy ne csak úgy nőjjön magától hanem azért hallgasson is ránk
2010. dec. 18. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Na nehogy még neked legyen lelkiismeret furdalásod. Ez is egyfajta nevelés. De miért vársz tavaszig? Mert akkor már te sem fázol? Vidd el most a suliba. Ne feledd! A gaz is elburjánzik az udvaron, ha nem tartod kordában. És az isten áldjon meg, ha már megszerezted a kutyát, akkor illene foglalkozni vele, nem gondolod? Szerintem, ha így állsz hozzá, akkor neked nem kutyád lesz, hanem nyűgöd. Te egy felelőtlen gazdi vagy. Nem lennék a kutyád.
2010. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azért csak tavasszal, mert nálunk csak akkor lesz, ilyenkor nincs:-( sétálni viszem így is szóval nem azért mert fázom:-)
2010. dec. 18. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg vidd el kutyasuliba, az lesz a legjobb. És ha legközelebb ilyen van, gyakorolj önuralmat. Szóval, szidással sokkal többre mész. Ne üsd meg, ő is összeroppanthatná a kezed, de nem teszi, mert szeret. Neveld, ez mindkettőtök érdeke, de ne testi fenyítéssel, mert nem fogja elfelejteni, és ne adj' Isten, visszaüt a dolog.
2010. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
A szeretet, a következetes nevelés a legfontosabb. Előző voltam. 19/L :)
2010. dec. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Attól nem lesz egy kutya jólnevelt, ha néha elviszed sétálni. Ugyanúgy tanítani kell, mint a gyereket, és sok időt kell rájuk szánni. Javaslom, nézz kutyás műsorokat a tévében, sokat lehet tanulni belőle.
2010. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Gazda keze nem ver.A hunyorgás nagyon sok kutyánál elárulja, a gazdája nevelés helyett odacsap a kutya fejére. Nem ez a megoldás. Nem tudom, mennyi idős a kutyád? Első pillanattól, hogy hozzád került, meg kell tanítani neki, a gyerek tabu. Ha ugrana játszásként, nyakörv megfog, leránt és NEM SZABAD!.Ha szépen odaáll a gyerek elé, akkor pedig dicséret.
2010. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon veszélyes ilyen helyzetben egy masztiffot pofozgatni. A kutyád ahogy te is mondtad, csak nő a kertben, így nincs köztetek sem elegendő kötődés, sem elég tekintélyed a kutyánál.


Ebből simán kialakulhat egy mellérendelt küzdelem, amiben már konkrétan az erőtöket méritek össze, és gondolom te is tudod, hogy pár hónap múlva ki lesz az erősebb kettőtök közül.


Nem érdemes mellérendelt harcokba belemenni, főleg nem egy ekkora kutyánál.


Olyan pontokon kellene a pozíciódat megerősíteni, ahol még bármilyen testi kontaktus nélkül, szóval tudod irányítani kutyát. Ezekből lehet építkezni, és eljutni odáig, hogy egyetlen szóval el tudd zavarni ha valami olyat tesz amit nem szabadna.


Nem vagy erősebb nála, ezért a legjobb, amit tehetsz, hogy elhiteted vele nyugalommal, következetességgel, és határottsággal, hogy neked bizony sokkal nagyobb hatalmad van, mint neki. Soha ne juss el egy ilyen kutyával oda, hogy rájön, hogy ő az erősebb.


Azzal a pofonnal két dolgot bizonyítottál a kutyádnak. Az egyik, hogy nem vagy ura a helyzetnek, a másik, hogy kapkodsz. Az a kutya még kölyök, de ahogy egyre nagyobb lesz, egyre nehezebb lesz megbíznia a vezetői képességeidben, hiszen egy kapkodós bizonytalan vezetőben nehéz megbízni. Azt, hogy hallgasson rátok, azt most kellene megalapozni növesztés helyett, mert mire a kutyaiskolába juttok sokkal nehezebb lesz.


Addigra már jó néhányszor meg fogja tapasztalni a kutya, hogy nem vagy alkalmas a csapat irányítására, és rengeteg korábbi hibádat ki kell javítanod, ami sokkal idő és munkaigényesebb feladat lesz.

2010. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

"elborult az agyam".

A kutyaneveléshez így kell hozzáállni. Ha legközelebb rossz hírt kapsz, meg rúgj bele acél betétes bakanccsal, mert elborult az agyad! És csoda, hogy fél, ha ráemeled a kezed? Túl hosszú idő telt el a között, hogy feldöntötte a gyereked, és pofán csaptad, és nem tudja miért kapta, ezért fél tőled. A gyereked is ilyen profin neveled? Meg ez is. Hideg van, tél, akkor a kutya elvan magában a kertben, majd tavasszal foglalkozunk vele. Nem akarsz inkább befogadókat keresni?????

2010. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem kösz, mert házőrző kell
2010. dec. 18. 17:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha házőrzőt szeretnél, akkor semmi miatt ne üsd meg a kutyádat! Képzeld el, bejön a betörő, a kutya mondjuk rátámad, a betörő megemel valamit, hogy elijessze a kutyát. A kutya reakciója a menekülés lesz, mert összeköti majd a fájdalommal, a mit te okoztál neki! Miért kell ütni?

Az én kutyám is rossz mind az ördög, szétrágja a kezem, csipked, de inkább rászólok erőteljesebben, mint, hogy megüssem. Nagy ritkán koppintok (nagyon minimálisan) az orrára, mikor már unom. De az nem fáj! Neked kell irányítani,hogy ne ugráljon a gyerekre, de ez nem irányítás amit csinálsz. Az meg, hogy kint van a kertben és néha elviszed sétálni. Hogy lesz így köztetek kötelék? Tél van, én is fázom, de kimegyek a kutyához picit játszani, ha nem is órákat, de fél órát minimum. Hétvégén meg mindennap séta és játék. Köztünk olyan erős a szerelem, hogy hihetetlen. Én is dolgozom, de ha már egy életet a kezembe vettem, akkor foglalkozom vele.

2010. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!