Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el hogy engedelme...

Hogyan érjem el hogy engedelmes legyen?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon engedetlen...nem hallgat a szavamra + szemkontaktust se akarja...ha oda akarok menni hozzá elmenekül de a jutalom falatért se jön elém...mégis mit csináljak hogy én legyek az alfa hím ?
2010. dec. 20. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Kutyasuli?
2010. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem, ez segít: [link]
2010. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jutalomért nem megy oda, az azt jeletni, nem tudja mi a jó és rossz, illetve rosszul kommunikálsz vele. Leginkább a következetlen nevelés okoz ilyet. Ergó neked kéne megtanulni tanítani, lásd etológia és egyéb neveléstechnikai könyvek.
2010. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
A szemkontaktus kerülése is jó jel azért mert így azt mutassa hogy nem gondolja magát felsőbrendünek . Amúgy szerintem nézd meg A csodálatos kutyadokit a Nat Geo-n péntek 20.00 és 22.00 ra között sokat lehet belőle tanulni.
2010. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a szemkontaktus kerülés dolog, ez egy félreértés sajnos. Szemkontaktus és szemkontaktus között óriási különbség van! Mert a farkasszemnézés, a szemmel verés is szemkontaktus, és ha azt kerüli, az természetes. Mivel ez közismert, én is úgy voltam vele, hogy nem foglalkoztam a szemkontaktussal.


Ehhez képest az iskolában a legelső dolog amit meg kell tanulni, és elvárni, az a szemkontaktus. Ültetés szemkontaktussal, fektetés szemkontassal, kézjeles irányítás és még ezer dolog van, amihez kell a szemkontaktus. Eleve ahhoz, hogy figyeljen rád, kell, hogy rád nézzen.


Tehát a normális szemkontaktus igenis elvárás.


Kérdező, tényleg néhány könyv beszerzése lenne a legjobb első körben, és ha azok segítségével sem tudod tanítani, akkor suli.


Mennyi idős a kutya? Mennyit van vele foglalkozva?

2010. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...körülbelül 10 hónapos és sajnos én ritkán foglalkozok vele mert nincs sokszor idő...napi 1 sétáltatás általában.
2010. dec. 20. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szemében te egy senki vagy. Azt kapod vissza tőle, amit te adtál. Ahhoz, hogy ez viselkedés megváltozzon kutyaiskola és több foglalkozás vele.

Napi 1 séta, az nem elég semmilyen fajta számára.

2010. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát így sehogy. Korábban kellett volna gondokodni, és többet kéne vele foglalkozni. Az a kutya amelyik nő a kertben, az nem lesz engedelmes.
2010. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!