Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ezért a kutyusért...

Mit tehetnék ezért a kutyusért? Nagyon sajnálom

Figyelt kérdés

Van a környéken egy husky keverék kutyus, állandóan láncon van. Kb 3 méteres a lánc. Még egyszer sem láttam , hogy elengedte volna a gazdája. Az igaz , hogy alacsony a kerítés, dehát istenem..akkor mértnem csinálja meg. namindegy. Ha bejelentem valahová, hogy állandóan láncon tartanak egy kutyát, foglalkozni fognak az üggyel? Vagy ez még nem ok arra, hogy elvegyék tőle?? Szerintem állatkínzás ha megfosztja a mozgásterétől szegény állatot.

Soha nem játszottak vele, a gazdái szerintem elég iszákos emberek, és mogorvák, de én mindenképp jelenteni szeretném. A helyi menhely nemtudja befogadni minden hely telve van..hová fordulhatok?


2010. dec. 21. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán az állatvédők segíteni tudnak..
2010. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kopasz78 válasza:
Érdeklődj egy állatorvostól, hátha tud segíteni.
2010. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A helyi jegyzőnél tehetsz bejelentést, de a legtöbb amit tenni fognak az, hogy felszólítják a törvényben előírt tartási feltételek biztosítására. Ennél durvább esetekkel sem foglalkoznak érdemben.
2010. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

van aktuális jogszabály arról, hogy min. mekkora láncon tartható egy kutya. ha ennél rövidebbre van kötve, akkor megteheted, hogy feljelented.

de első körben talán célravezetőbb beszélni a tulajdonosokkal, hátha mondjuk hajlandóak megválni tőle (attól függően mennyit ér meg neked a kutya, felajánlhatsz pénzt is érte), utána lehet azon gondolkozni, hogy hova vihetnéd ideiglenes/végleges gazdához, vagy menhelyre. amíg nem mondanak le róla, addig jog szerint az ő kutyájuk.

2010. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
husky aranyos keveréke attol függ milyen fajtával keresztezve van jelensd be ha menhely megtelt tasd meg vagy ajándékozt tovább mintha menheyes lenél akkor vadul meg 1 kutya ha láncon van tartva de lánc a nyakörvt helyetesiti sétáltatás azzal történik
2010. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A jegyzőnél tehetsz bejelentést, vagy valamelyik állatvédő szervezetnél, fajtamentőknél.
2010. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán szép dolog, hogy aggódsz szegény kutyáért és tenni akarsz az érdekében, de sajnos Magyarországon nem nagyon foglalkoznak az ilyesmivel. Ahogy valaki mondtam még a súlyosabb esetekkel sem. Azért hátha neked sikerül elérned valamit. Sok szerencsét!
2010. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!