Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Bízzak benne?

Mit csináljak? Bízzak benne?

Figyelt kérdés

Az van hogy panelban lakom, van egy kiskutyám akit minden nap többször sétáltatok de legszívesebben elengedném hogy hagy rohangáljon. Mellettünk pont van egy kis park féleség ahol tudna játszani de könnyen kikerül a kocsikhoz. Már volt olyan hogy elengedtem és ő elfutott és elütötte egy kocsi de hál'isten nem lett nagyobb baj csak megijedt. És most nem tudom hogy elengedjem és megbízzak benne hogy nem fut el, vagy pedig ne engedjem inkább csak póráz?

én nagyon elengedném de félek hogy elfut, pedig jól nevelt kutya, hallgat rám de amikor lemegyünk mintha valami transzba esne:D De az hogy elütötte a kocsi már régen volt és nem tudom hogy azóta jobban hallgat-e rám.. nekem úgy tűnik hogy igen.


2010. dec. 21. 10:20
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
jah, és az még hozzá tartozik hogy terrier és elég önfejű:S
2010. dec. 21. 10:23
 2/20 anonim ***** válasza:
nincs esetleg valami kutyapark vagy valami ojan park ahol kerites van es nem tud kifutni vagy ahol nem juthat kozel a kocsikhoz ? nekem beaglem van a kutyapark tolem 40percnyire van de elmegyek addig mert ott nem tud elmenni sehova sem:)
2010. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nincs olyan:S se kutyafuttató se semmi:(
2010. dec. 21. 10:42
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyszer már elfutott, és még a kocsi is elütötte, semmiképp ne engedd el. A lábmellett követést kellett volna neki megtanítani, és a behívást! Az én kutyámon még soha életébe nemvolt póráz,mert 1 méternél messzebb esze ágában sincs elmenni tőlem. Mivel ezeket elmulasztottad, szerintem próbálj keresni egy olyan helyet ami nem forgalmas,és messzevan az úttestől..biztos van valami a környéken...vagy úgy is megoldhatod, hogy hétköznap pórázzal viszed, hétvégén pedig kimész valami külterületre..valami rét a városhoz közel, vagy nemudom..és ott aztán mehet amerre lát..persze utána azért el lehessen kapni:D
2010. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
ja és az enyém is terrier, és hát nem egy kis falat:Damstaff.. szóval attól hogy terrier, még nemkéne "önfejűen" elhagyni a gazdit kilométerekre.
2010. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!

MIvel a kutyusod nincs szokva ahhoz,hogy poraz nelkul szaladgaljon,igy nem is ismeri annak veszelyeit,azert szaladgal ossze-vissza.Nem tudja,hogy ha kifut az utra,baja eshet,(annak ellenere,hogy mar megjarta..)igy en azon a velemenyen vagyok,hogy ne engedd poraz nelkul szaladgalni ott,ahol barmi baja eshet.

Par hete pont a tombhazunk melletti jatszoteren rohangalt 2 kiskutyus,ugy jatszodtak ,hogy nem vettek eszre ,hogy kozeledem az autoval.Szerencsere atvillant a fejemben,hogy alljak meg,mert ők a nagy rohangalasban nem vesznek eszre, es az elso kutyus centikkel elottem rohant el, a masodik jol felkenodott az autora,mert nem tudott megallni.Nagy baja nem lett szerencsere,de nem lehetett kellemes neki az sem.A gazdijuk meg csak nezett tehetetlenul.

Meg ha szofogado is,de kiszamithatatlan lehet egy kiskutyus.

Szerintem ne engedd el poraz nelkul.

2010. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
de mondom hogy itthon hallgat rám bármit mondok de ha elmegyünk mintha egy más világba került volna.. de igazad van ahol régen laktunk az utca végén van egy rét lehet oda elviszem, télen ugye nincsenek kullancsok?
2010. dec. 21. 10:50
 8/20 anonim ***** válasza:
Lakott területen kívül, autóktól távol engedd el. Kullancsok télen is lehetnek, ha már plusz pár fok van. A mínuszokban nem szoktak előfordulni.
2010. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

oké, értem.. csak már volt benne kullancs és annyira rosszúl viselte hogy majdnem belehalt:S de átvészeltük:) jobb mint újkorában:D

de viszem is sétálni.. úgyis van időm mert beteg vagyok és téliszünet..:/:D

2010. dec. 21. 11:03
 10/20 anonim ***** válasza:

terrier és egy labilis gazdi . ez nekem nagyon ismerős, :)

komám, nem ártana kicsit másként viselkedned a kutyuskáddal ,mert szerencsétlen állat kénytelen úgy viselkedni ahogy .

mert te a gazdi ,akinek irányítani,vezetni kéne , ...ezt nem teszed.

magyarul, ő a vezér ,nem te.

ez abból is látszik,hogy a lakáson kívül az van amit " ő " akar .és nem az amit te !!!

a megoldási javaslatom :

-tanulni a kutyákról,

-napi szinten lefárasztani a kutyádat ( fáradt kutya jó kutya )

-és lefárasztás után tanulni,tanítani.

-pár hét és a kutyádat kicsarélték.

ha meg nem , akkor csak magadra vess!!

nem a kutyában van a hiba, hisz ő csak kutya, tehát kutyaként viselkedik.

csak te nem viselkedsz falkavezérként !!

2010. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!