Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatás? Kinek, hogy...

Összeszoktatás? Kinek, hogy ment? Nehezen, vagy könnyen? Esetleg valami tanács?

Figyelt kérdés
Ma, 1 éves kutyámhoz hozok egy kölyköt, aki 10 hetes. Akinek van tapasztalata, az írja le nekem, hogy hogy ment az összeszokás. Persze az alapokat tudom, hogy a naggyal is ugyanannyit kell foglalkozni, amit a nagynak nem szabad, a kicsinek sem... Nagyon szeretem a kutyákat, rengeteget olvastam róluk, de érdekelnének gyakorlati dolgok, kinek, hogy fogadta a kutyusa az új jövevényt. Mindketten kinti-benti kutyák lesznek. Ami biztos, hogy nem fog sikerülni, hogy semleges területen találkozzanak először. Amitől félek, hogy míg a kicsit szobatisztaságra nevelem, a nagyobb nemfog-e "visszaszokni". Nem a szó szoros értelmében, hanem, hogy nem fog-e jelölni a kicsi után. A nagyobb kan, a kicsi szuka lesz. (A kanomat semmiképp nem ivartalanítanám, hanem a szukát, ha kicsit nagyobb lesz)
2010. dec. 21. 11:06
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Igaz én kutyát és macskát szoktattam össze, de az biztos,hogyha odatartod közel az egyiket a másikhoz és megszagolják egymás orrát, akkor nagyon nem lesz gond. Mindenesetre a régebbi kedvenccel mindenféleképpen éreztetni kell, hogy attól, hogy új jövevény érkezik, neki úgyanolyan marad a státusza, ugyanazt a szeretetet és gondoskodást fogja kapni, így nagy valószínűséggel nem lesz a másikra féltékeny. Sok sikert, üdvözlettel: Nóra

2010. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkét kutyát tedd pórázra. A nagyobb kutyát fogd te, a kicsit pedig valaki más. Engedd közel a két kutyát egymáshoz, hogy szokják egymást. Te is közeledj a kicsi felé, így a nagyobb kutyus látni fogja, hogy nincs "baj".

Egyébként milyen fajták? :)

2010. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 éves keverék kan kutyushoz jött egy 10 hetes szuka szintén keverék kutyus.

Az én kutyám iszonyú játékos..

Mikor hazavittük a menhelyről (vagyis az állatorvostól) a kicsit akkor a nagykutya odakúszott és elkezdte szaglászni a kicsi meg elkezdett szaladni és így kezdödőtt,azóta is játszanak folyamatosan.

Bár a nagykutyának vannak szokásai pl.

egy kutyaólban aludnak (pedig van külön is,na mindegy) és először a nagykutya mehet be és csak utána a kicsi :)

meg ilyenek.

Szóval nekem mondhatni semmi dolgom nemvolt az összeszoktatáson,lehet az is közrejátszott,hogy a nagyobb kutya kicsikora óta kutyák között volt és ez,de egyébként nemtudom.A lényeg,hogy eltelt fél év és nagyon jó a 'viszonyuk' (nekem mind a kettő ivartalanitott)

2010. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én drasztikus voltam. :D 8 hetes németjuhász kölyköt (kan) mikor hazahoztam, akkor fogtam és leraktam a többiek közé (mondjuk a többiek kistestűek, abból két szuka 15 és 6 éves és egy kan 5 éves), ők nagyon örültek neki, körbenyalogatták, játszani hívták, nagy boldogság volt, hogy új kiskutya érkezett a házhoz. :) Máig nagyon jól elvannak egymással, és a két kan a legjobb barát. Játszanak, szekálják egymást. Most 5 és fél hónapos a kutyus.

Egyébként én is megadom az összesnek ugyanazt a szeretetet. :)

2010. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy senkinél nem volt probléma. :)

Az én nagy kutyám is iszonyú játékos, de kicsit irigy is. Ezt a macsekon mutatja ki, nem bántja, de, ha simogatom a macskát, egyből ott terem ő is. A macskával hamar megbarátkozott, mondjuk akkor még kisebb volt.

Spániel, a kicsi spani keverék lesz.

2010. dec. 21. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért óckodtok ennyire az ivartalanítástól? Sokkal kevesebb probléma lenne az ivartalanított kutyákkal. Ha nem vagy tenyésztő, szerintem ne hozz le almot, tele vannak a menhelyek is...
2010. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz? Esetleg végig kellene olvasni amit írtam: (A kanomat semmiképp nem ivartalanítanám, hanem a szukát, ha kicsit nagyobb lesz)

Egyébként sem ez volt a kérdés...

2010. dec. 23. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés, csak kíváncsi voltam, hogy miért nem akarod ivartalanítani a kanodat? Ráadásul semmiképp.
2010. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!