Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya szakértő válaszolna...

Egy kutya szakértő válaszolna a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

-Milyen jutalom falatott adjak a kutyámnak? Pl.: virsli darabokat vagy kutya tápot ?

-A kutyám valaha megtámadna engem ?

-Hogyan tudom arról leszoktatni hogy ne kergesse meg a postásunkat ?

-Akarok venni egy másik kutyát magamnak, milyen fajta kiskutyát ajánlotok ?


2010. dec. 21. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, nem tudok minden kérdésedre válaszolni.

Olyan jutifalatot adj a kutyádnak értelemszerűen, amit nagyon szeret és nagyon fontos: NE KELLJEN RÁGNI! A rágás eltereli a figyelmét a feladatról. A virsli tökéletes.

Másik vagy még egy kutyát akarsz venni? Nem mindegy...

2010. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

- Célszerű nem emberi kaját adni neki, az még nekünk se egészséges gyakran.

- Erre nem lehet válaszolni, mert attól a neveléstől függ, amit tőled kap, ezt viszont nem ismerjük.

- Először tiszteletet kell kialakítani, szigorúan ügyelve a következetességre. Ha jót csinál jutalmazzuk, ha rosszat büntetjük. Megjegyzendő, hogy az adott cselekvés után a lehető leghamarabb kell reagálni. Miután megtanult engedelmeskedni, utána lehet neki megtiltani pl a postás üldözését.

- ? Megint honnan tudjuk, hogy neked mi a jó? Legalább az igényeid írd le, és nem utolsó sorban a jelenlegi kutyád, fajtáját, személyiségét.

2010. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakértő nem vagyok, kiképzésvezetői vizsgám van már, gyakorlatom még messze nem elég.


1. Neked kell tudon, hogy mi motiválja. Három dologtól függ: mennyire szereti a hasát? Mennyire éhes? Mennyire erős ingerkörnyezetben kellene rád figyelnie? A legütősebbek a marha szív, a főtt máj. Vannak kutyák akik száraztápra is dolgoznak (az enyém is) de az ilyen kutyák általában már tapasztaltak, a gazdának kellő tekintélye van, és igazából a kutya nem a kajáért dolgozik, az csak egy megerősítés neki.


2. Neked kell tudnod. Nem ismered a kutyád? Ki irányít, te vagy ő?


3. Vagy bemutatod a postásnak, és megkéred, hogy adjon neki valami finomat, vagy minden alkalommal mikor megpróbálja kergetni, éri valami kellemetlen inger a kutyát. Egy földhöz vágott kulccsomó, vízzel lespriccelés, te tudod mire zökken ki a kutyád abból amit épp csinál.


4. Leginkább semmilyet, ha a 2-es kérdés felmerült benned egyáltalán.

2010. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk sorban.

1. a kutyák szeretik a virslit, sajtot, májat. én ezeket ajánlom, de állítsd sorba ezeket a falatokat aszerint, hogy melyiket szereti jobban a kutya. ha új dolgot tanultok és elsőre megérti, akkor azt add neki amit a legjobban szeret, ha csak ismételtek akkor elég amit utoljára szeret a legjobban. De mindig legyél változatos, és a legfontosabb: sose halmozd el a kutyát falattal, mindíg keményen dolgozzon meg érte!


2. Ha kötődik hozzád, és elfogad téged falkavezérének, akkor biztosan nem, de nem ismerem a kutyádat, te tudod eldönteni, milyen kapcsolatban vagytok.


3. természetes hogy megkergeti, hiszen védi a területét,és téged. Azt tudom ajánlani, hogy érd el azt, hogy kössön valami pozitív élményt a postáshoz. A postás mindig adjon neki jutalomfalatot, amikor jön, így előbb-utóbb megtanulja, hogy ha jön a postás, az jót jelent, hiszen kap falatot.


4. olyan kiskutyát válassz, ami illik az életviteledhez, a személyiségedhez, valamint a kutyád személyiségéhez.

Ezt segíthet:


[link]


Remélem tudtam segíteni, további jó kutyázást :)

2010. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokat segítettetek nekem. köszönöm.:)

Én meg a kutyám nagyon jó "kapcsolatba" vagyunk csak néha azért félek hogy mi lenne ha nekem támadna.

egy Jó házőrző gyorsan tanuló aranyos kiskutyát szeretnék.

A mostani kutyám is ilyen csak már nagyon öreg, meg gondoltam eljátszanának.


Van nekünk 2 kismacskánk és az egyik fél a kutyától és nem is mer a közelébe menni. és mindig bántja a kutya a másik kismacskát is megkergette, de ő nem fél tőle nyugodtan oda megy hozzá és már nem is bántja csak azt a macskát amelyik fél tőle miért van ez ?

2010. dec. 21. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Ez leginkább a környezettől függ, attól, hogy mennyi inger éri őt abban a környezetben. Míg otthon lehet, hogy a sima száraztápért is dolgozik, örül neki, lehet hogy pl egy mezőn elengedve, magas ingerkönyezetben, már a tápra nem fog odajönni, lehet hogy csak pl virsli darabokra, párizsira, sonkára, sajtra, májra stb.


2. Ha te vagy a rangsor tetején, vagy legalábbis felette állsz a rangsorban, nem. Ha ez még nincs biztosra tisztázva, először a rangsort kell tisztázni, mert ha ő a vezér, rádmoroghat stb. Akár meg is támadhat egy olyan szituációban. De ezt neked kell tudnod, hogy tisztázva van-e már a kutya-gazda viszony.


3. Az egyik válasz volt a legjobb. Ha jön a postás, megkéred, hogy adjon neki pl egy jutalomfalatot, simogassa meg, stb, barátkozzon össze vele. Akkor már nem fogja ugatni. De pl van, amelyik kutya pl a motorára mérges. Az ilyeneket a kulccsomó ledobásával lehet kizökkenteni ebből az állapotból. Az is fontos, hogy miközben kergeti a postást, vissza tudd hívni egy szóval. Érdekesebbnek kell lenned a kutya szemében, mint pl a postás, és akkor működni fog. Pl ilyenkor hívd játszani.


4. Na hát ez a kérdés, amire nem lehet pontos választ adni. Ez függ attól, hogy hol laksz, mennyi időd lesz rá, mennyi időt szánsz az ápolására, nyomkövető-vagy kotorék ebet szeretnél-e, hobbi célra vagy munkakutyának stb.

Kedvenc kutyafajtáimat mondanám testalkat szerint csoportosítva:

Kistestűek közül: West Highland White Terrier és a Schnauzer

Közepes testűek közül: Beagle, Angol Cocker Spániel

Nagytestűek közül: Golden Retriever, Német juhász, Dobermann, Rotweiller stb. :)

2010. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.

Ez egy nagyon jó oldal sok kutya van rajta ..

Nagyon sokat segít.:)

2010. dec. 21. 15:36
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm....(:

Lehet beszélni fogok a postással, hogy barátkozzon vele össze..

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.(:

2010. dec. 21. 15:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak nem egy másik hanem még egyet.(:
2010. dec. 21. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!