Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya ugrik...

Melyik fajta kutya ugrik legjobban?

Figyelt kérdés
Vagy agilyti.. Akik nem értenek hozzá, azok kíméljenek..!
2010. dec. 21. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha agility akkor a border collie sztem a legjobb...de agilityzni sok kutya fajtával lehet vinni amelyik szeret mozogni..én már láttam mopszot,bichont is
2010. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
a bolhás...
2010. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Borderek, Belga juhászok, Mudik, Jack Russlek mind nagyon jók agilityban.
2010. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
nekünk egy németjuhász-bernáthegyi kutyánk van, 2 méteres kerítést lazán átugorja
2010. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem mindegy, hogy a saját méreteihez képest ugrik nagyot, mint mondjuk egy Boxer, vagy Border Collie, vagy csak nekünk tűnik "nagynak" az az "ugrás", ami valójában elég gyenge, mint pl egy Dán Dog.

Mert ha azt vesszük, hogy melyik tud a legmagasabbra két lábbra állni / ugrani, akkor a magas kutyafajtákat sorolnám fel, mint pl.: Dán Dog, Ír farkaskutya, Bernáthegyi...stb.

De ha aszerint kell választani, hogy egy viszonylag közepes testű kutya mennyire tud magasra ugrani ahhoz képest, hogy közepestestű, (vagyis mennyire jó ugró egy kutya), akkor szerintem Boxer, Rottweiler.

2010. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek az előttem íróval...



"Akik nem értenek hozzá, azok kíméljenek..!"

És ezt mondja az,aki le sem tudja írni az agility-t.

+ az agility nem az ugrásról szól,csak sokan azt hiszik.De nem.Ott az irányíthatóság a lényeg,hiszen minden kutya akkora méretet ugrik,ami épp megfelelő neki,tehát marmagasság szerint.

2010. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tisztába vagyok vele.. férreírtam. magam is agilytizek a kutyámmal.. ja, és ez az oldal arról szól hogy kérdezzünk, és megfelelő válaszokat adjunk.. ha okoskodni tudunk csak, mennyünk máshová! ...
2010. dec. 21. 19:10
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
De már megint rosszul írtad.Bocsi,de én nem hiszem hogy kétszer ugyanazt el írod benne.
2010. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a rottweilert nem ajánlanám agilityzni (írta valaki a rotit a válaszadók közül).

De például alkalmas rá a: border collie, aussie, mudi, pumi...stb.

A boxer is jó, meg az amstaff is nagyon nagyot tud ugrani. Az amstaffoknak van kimondottan ilyen "ugróverseny" vagy mi. Láttam róla videót, és hihetetlen mekkorákat tudnak ugrani.

A jack russel terrier pedig a testének az ötszörösét meg tudja ugrani, a német juhász, pedig a négyszeresét.

2010. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Foxterrier,jack russel terrier,border collie
2010. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!