Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e még valakinek ilyen...

Van-e még valakinek ilyen tapasztalata? Mi lehet vele? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Westie kiskutyám 4 éves volt nyár elején.Kb. 3/4-1 éve küszködik/küszködünk vele,ugyanis nem tudjuk mi baja lehet.Elkezdett vakarózni elég erősen,és ez olyan szinten eldurvult,hogy a hátát keresztbe sebesre rágta,tiszta piros és kirágta a szőrt is,olyan mintha korpás lenne a "haja".A mellkasát és a lábait is így rágja,tiszta vörös és fekete is neki.Az orvos először Prednisolont írt neki,nem használt semmit tovább vakarózott.Sikerült rávenni az orvost,hogy most már találjon ki valami mást,mert ez nem használt.Akkor kapott egy injekciót,mondván,hogy ekcémás és allergiás a csirkehúsra,és ettől majd elmúlik neki.Max. 2 héig használt a szuri,ezután megint a Prednisolon következett.

Valaki segítsen,ha tapasztalt ilyet,hogy mit lehetne tenni,mert szegény már nem győz vakarózni és csúnya mindene!:(


2010. dec. 21. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvostudományi Egyetem.

[link]


Ugyan nagyon drága, de onnan addig "nem engedik haza" a kutyust, amíg ki nem derül, hogy valójában mi baja van. Ott vesznek bőrmintát, vért...stb. A 3 állatorvos által félrediagnosztizált kutyámat ott gyógyították meg.

2010. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Prednisolonnal csínján bánjatok, mert igen erős szteroid, és több a mellékhatása mint a haszna.

Az én kutyámnak is kellett szednie, de csak egy hétig, hogy kiderüljön allergiás-e. Mivel használt, kiderült hogy allergia.

Viszont arra jutottunk a dokival, hogy az allergia okát szüntetjük meg, nem pedig tünetileg kezeljük, egy ilyen erős gyógyszerrel.


Vérvétel volt? Bőrkaparékot vett az orvos?

2010. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"kouldelka válasza:


Prednisolonnal csínján bánjatok, mert igen erős szteroid, és több a mellékhatása mint a haszna.

Az én kutyámnak is kellett szednie, de csak egy hétig, hogy kiderüljön allergiás-e. Mivel használt, kiderült hogy allergia.

Viszont arra jutottunk a dokival, hogy az allergia okát szüntetjük meg, nem pedig tünetileg kezeljük, egy ilyen erős gyógyszerrel.


Vérvétel volt? Bőrkaparékot vett az orvos?"


Hát szeretnénk csínnyán bánni vele,de még mindig azt szedeti vele az orvos...

Semmilyen beavatkozás nem volt azon kívül az injekción kívül.

Egyenlőre most arra a döntésre jutottunk,hogy megnézettetjük egy másik orvossal.Jobb ötletem nincs már sajnos.Szegényem már eléggé lestrapált,de az életkedvével nincs probléma.Olykor olykor nincs étvágya de ez is nagyon ritka.Kb 10-ből 1x,ha nem akar enni.

2010. dec. 21. 18:18
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a labim volt így, de nem ennyire durván. A hátát két foltban vakarta sebesre.

Nekünk az állatorvos azt mondta, hogy bolhatetű. Aztán végül kapott valami fördető oldatot. Aránylag kevés vízben fel kellett oldani. Majd szépen rávettük, hogy üljön bele és úgy locsolgattuk rá. A fehér kis vackok nem tüntek el teljesen a bundájából, de már nem vakarja. Talán 1 injekciót is kapott erre már nem emlékszem. Az oldat nevére meg sajnos egyáltalán.

Vigyétek másik állatorvoshoz!!!

2010. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Tápot próbáltatok váltani? Egy minőségi allergiás kutyusoknak való táp lehet segíteni, egy próbát megér.
2010. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja, és egy idő után már biztos az agyára mentem szegény labinknak, mert amikor tudtam "a nyomában voltam". Ha kezdett volna vakarózni hozzáértem, vagy a játékával eltereltem a figyelmét, hogy ne vakarja a hátát.
2010. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg másik doki.

Először ki kellene zárni az élősködőket (bolha, atka és társaik).

Vérvétel, bőrkaparék ésatöbbi.

1 évvel ezelőtt történt- valami változás?

Váltottatok-e tápot, fekhelyet, sampont, vagy kap-e valami plusz táplálékkiegészítőt?

Az a baj, hogy a konkrét allergiateszt,elég drága, és nagyon sok mindenre lehet allergiás.

Lehet az csirke, gabona, gyapjú, por, penész, atka...

Szóval szerintem inkább keressetek meg egy normális orvost, mert szegény tényleg nagyon szenvedhet.

2010. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Persze,próbáltuk.Elvettük ugye a csirkehúst ami elméletileg lett volna a probléma.De nem lett jobban.Száraztápot is eszik és konzervet is.Mindegyiket elvettük,de egyik sem volt hibás.

És elfelejtettem írni még azt,hogy a szőre is teljesen sprőd és durva lett.Arra mi is kaptunk egy kis adag sampont az orvostól,amit higítani kell,szőr szempontjából ez be is vált.

2010. dec. 21. 18:30
 9/20 A kérdező kommentje:

Sajnos pontosan nem emlékszem,hogy mióta van ez a procedúra,de elég régóta.

Bolha nincs és semmi ilyesmi,vesszük neki a bolhanyakörvet is,sampont is ésmindig megnézzük,hogy van e benne valamiféle élősködő(főleg most).De perpillanat nincsenek élősködői.

Nem kap semmilyen táplálékkiegészítőt.Még csak jutalomfalatot sem.A fekhelye házi gyártmányú,cserélhető huzattal,amit mindig mosunk.Van egy plüss Micimackója amit előszeretettel hurcolász,cibálgat és azzal is alszik,de azt is mindig kimossuk neki.Ezzel kapcsolatban még az öblítőre sem lehet allergiás,mert a jelenlegi ba előtt nem volt problémája vele.

2010. dec. 21. 18:36
 10/20 anonim ***** válasza:
De mit eszik? Rendes Hipoallergén tápot kap? Mert a marhás pedigree ugyanúgy allergizál, mint a csirkés, csak ízesítésbeli különbség van.
2010. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!