Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon hullik a kutyám szőre....

Nagyon hullik a kutyám szőre. Normális? Van ilyenkor vedlés?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Jaja.. nyári bundát cserél télire. :) Nem kell megijedni!
2010. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt már késő ősszel megtette (legalábbis azt hiszem), jó sokáig vedlett, kb. 3 hónapot. Én arra gondoltam, hogy mostanában beengedem a lakásba is (kinti kutty),és lehet, hogy ez váltja ki? Nem vagyok tapasztalt gazdi, ez az első kutyám és 1,5 éves. Kajától nem hiszem, hogy hullna Acanát kap.
2010. dec. 21. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám elmúlt egy éves, ő is iszonyat hullajtja most a szőrét, ő is benti-kinti. Most hoztam egy kölyköt, szóltam az állatorvosnak, hogy jöjjön majd vizsgálni, közben megemlítettem neki ezt a szőrhullatást, azt mondta valószínűleg szőrt vált...már "felnőtt" szőrre, de majd holnap megnézi.
2010. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kutyaállatom alapvetően kinti kutya, bár néha bejön éjszakára a házba. nálunk kazános tüzelés van, amolyan kellemes-pulcsis hőmérséklet a házban. aztán a múlt héten elmentünk a szüleimhez kutyástul, ott aludtunk este. az a fajta panelház, ahol min 28 fok van bent (komolyan mondom!!!), megdöglöttem majdnem én is alvás helyett. másnapra a kutya elkezdte dobni a szőrét, de csomóstul... (félhosszú szőre van amúgy)

summa summarum, van olyan, hogy a kutya bereagál a hőmérséklet változásra, még ilyen rövid behatás után is. simán el tudom képzelni, hogy a bent alvás miatt kezdte el ledobni az amúgy kinti hőmérséklethez igazodott kabátját.

2010. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzá szólónak osztom a véleményét, most, hogy már utána olvastam én is, -bár az internet nem mindig a "szolgál" infókkal-, de lehet, hogy ez az oka. Én 27 foknál érzem jól magam, fa tüzelés van, kandalló. Most akkor mától nem engedem be, akármennyire is szeretet hiányom van. :)
2010. dec. 21. 22:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Javítás: HASZNOS infókkal.
2010. dec. 21. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

:D Mindenre meg van a válasz, csak keresni kell! :)

Hát, igen, jobb ha a kutyus meghagyja a téli bundáját, nehogy megfázzon! :)

Első voltam!

2010. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!