Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvagyok keseredve, adnátok...

Elvagyok keseredve, adnátok tanácsokat, hogy csináljam? : /

Figyelt kérdés
Kaptam egy kiskutyust váratlanul, de persze örülök neki :)Van egy rotweiler szukánk, és ő mellé került a kiskutya. Ők ketten nagyon jól elvannak, de én valahogy bizonytalan vagyok a kiskutyával. Fajtája: amstaff. törzskönvyes, szóval nem bizonytalan helyről származik. Most 10 hetes.Éjjel nappal a netet bújom, hogy utánaolvassak ennek a fajtának, vettem könyvet, fennelt álmomból felkelve is elmondom, szóval minden stimm.( elméletileg)...de attól félek a gyakorlatban nemfog menni.A kiskutya kan...Azt nem értem , hogy náluk mit jelent pontosan az erős dominancia.Vagyis a dominancia fogalmával tisztában vagyok, de a gazdájával szemben is viselkedhet dominánsan, törekedve a falkavezérség átvételére??? és ha erősebb lesz nálam jellemben, tehát dominánsabb , és nemsikerül megszereznem a falkavezérséget, félnem kell majd tőle, hogy rámtámad? vinni fogom suliba, det artok egykét dologtól..nemtudom mennyire vagyok erős jellem.
2010. dec. 22. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond a dominanciával, ha már a kezdetektől következetesen viselkedsz vele. Parancsolj neki, és várd is el, hogy teljesítse a parancsodat. Ha bizonytalan vagy, elmehettek egy kutyakikpéző iskolába is.


Szerintem ami inkább gondot fog okozni, a tüzelő szuka kutyád. Arra az időre majd valahogyan szét kell választani a két kutyát.

2010. dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

először is: megfelelő önbizalommal indulj el az úton. ha ez nincs meg, nehezebbé válik minden. a staffok nem emberevők (bármit is mondanak a tévében), a dominanciájuk legfőképp olyasmiben nyilvánul meg, hogy nem jön vissza hozzád első szóra, felugrál mikor hazaérsz, húzza a pórázt, etc. ha olvastad Fennelt, akkor tudod, hogy ezek az apróságok is domináns jelek. az, hogy rád támadjon, már nagyon szélsőséges eset, és ilyen felkészülten, ilyen odafigyeléssel én nem hinném, hogy idáig fajulnátok :)

de a biztonság kedvéért (önbizalom növelőnek) menj vele kutyasuliba. hosszú, boldog életet kívánok együtt!

2010. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akeela válasza:

A kutya nem a jellemedet "ítéli meg", hanem a vele való következetességet. Most még nagyon pici,kb. egy éves koráig még fel sem merül benne a dominancia, tehát van időd bőven arra, hogy megtanítsd, ki a góré a falkában. Erre remek alkalom a sétáltatás, a tanítás (persze, a suli a legjobb, de otthon is sokat foglalkozhatsz vele), meg, persze, úgy általánosan a nevelés, pl. ami nem szabad, az soha nem szabad,stb.

Szerintem Neked más, komolyabb gondod lesz úgy későbbecske, az, hogy a fiúkutya az idősebb nőstény elé akar majd kerülni a rangsorban. Ezt Neked kell majd eldöntened, és következetesen így kell bánnod velük, különben összemarakodnak. Pl. mindig a domináns kuty kapja elsőnek a kaját, nem mikor hogy, mert az biztos balhé...De a kutyasuliban biztos ebben is segítenek.

Meg persze, azt is át kell gondolnod, melyiküktől akarsz kölykeket (kettejüktől pl. biztosan nem), és vagy ivartalanítod egyiket/mindkettőt, vagy már most gondolkozhatsz, hogyan tudod majd őket külön tartani a nőstény tüzelési idejére - mert ha együtt vannak/laknak, a párzást már tényleg nehezen tudnád megakadályozni, olyankor a kutyok nem ismernek se Istent, se embert...:)

2010. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szuka ivartalanítva van, és a kan is iavrtalanítva lesz ,mert nem szeretnék vele fedezni, és hát biztos nyugodtabb is lesz. Összemarakodnak?A kan a szukával? ilyenről még nem nagyon hallottam...köszi a válaszokat igazából a gazdájával szembeni dominanciára voltam kiváncsi :)már értem.
2010. dec. 22. 08:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Jajj, nem kell ennyire tartani az amstafftól. :)

17 éves vagyok (lány), és én vagyok az amstaffom falkavezére. Ha nekem ment, akkor szerintem neked is fog, főleg, hogy egy rottweilert felnevéltél, ami szerintem még nehezebb az amstaffnál is. :)

Az erős dominancia azt jelenti, hogy ha egy kutya le akarja dominálni az amstaffodat, az bizony nem hagyja a kihívást megválaszolatlanul. De nevelés kérdése az egész. A kanok pedig a szukáknak rendszerint behódolnak (persze vannak kivételek). Az enyémnek például nekiment egy tacskó, de ő csak arrébb ugrált, nem is harapott. :)

Tegnap, mikor a futtatón voltunk, akkor egy boxer le akarta őt dominálni, még morgott is a kutyámra, de az enyém csak annyit csinált, hogy kihúzta magát, nekifutott a boxernek, és a mellkasával felborította őt, majd felé állt (még csak a száját se nyitotta ki). Eddig összesen kétszer volt verekedése. Egy szuka amerikai bulldoggal, mert az úgy megharapta, hogy lyuk lett a fülén. A másik egy szintén szuka rottweilerrel. Az úgy megharapta szegénykémet, hogy ömlött a szeméből és a fejéből a vér. A rotira viszont keményen ráment ezután, az meg visított alatta. De nem lett hála Istennek komolyabb baja egyik kutyának sem.


A gazdi falkavezérségét szokták tesztelni. Az enyém is csinálja, de ritkán. Azt szokta, hogy vagy csinál valami rosszat, ellop egy papucsot (de nem rágja meg, csak a szájában tartja), vagy megszeg egy szabályt, aztán úgy néz, mint aki azt gondolja, hogy "erre most mit fogsz reagálni?". Én minidg kedvesen beszélek a kutyámmal, néha "nyávogok" is neki, de ha valami rosszat csinál, akkor bizony határozottan rászólok, és máris igazi minta kutya. :)

Amúgy pedig kimondottan kedves kutyák. Vidd kutyaoviba, és suliba, és semmi probléma nem lesz. Az ovit semmiképp se hagyjátok ki.

Az enyém is ovizott, és elég sokat segített. Én is sokat tanultam, meg ő is. Meg is dícsérték, hogy milyen szépen kommunikál a kutyákkal. :)

Még egy dolog, hogy tényleg ne hidd fenevadnak őket; az enyém egy bolognesevel és egy spániellel szokott bandázni, és minden kutyának, aki közelít, csóválja a farkát. :) Aztán már a másik kutyán múlik, hogy ő hogyan reagál az én kutyámra...

Remélem, tudtam segíteni. :)

2010. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogyha kutyák közé viszed, csak jól nevelt, jól szocializált kutyák közé vidd! Mert az amerikai bulldog se volt jól nevelve, a roti gazdája pedig szó nélkül úgy jött be hozzánk a kutyajátszótérre, hogy szoktuk-e harcoltatni a kutyánkat, és hogy harcoljanak már egyet...
2010. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én nem tartom őket fenevadnak, pont ellenkezőleg, imádom a fajtát, több példánnyal is találkoztam és játszottam már :) imádnivalóak. Csak azért kérdeezek, hogy biztos jól menjen minden, és ez a dominancia kérdés érdekelt. köszi a választ !
2010. dec. 22. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Csak úgy átlagban fenevadnak tartják az amstaffokat, amit nem értek.

2010. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én igen. MÉDIA...
2010. dec. 22. 09:42
 10/10 Akeela válasza:

Az ivartalanítás az jó hír, így biztos kevesebb bajod lesz. Igen, mint írtam, a kan dominálni akarja majd a szukát, ez náluk a természetes, de ezt majd Te, mint gazdi, megerősítheted vagy éppenséggel megpróbálhatod felülírni. Mindenképp tény, hogy a kutyáknál rangsor van, és feltétlenül szükséges, hogy ezt a falkavezér (mármint Te)következetesen elismerje. Az alábbi idézetet ebből a cikkből másoltam ki : [link] - én csak beírtam a keresőbe, hogy "kutya, rangsor, kan, szuka" és egyből kijött, biztos van több olvasnivaló is erről a kérdésről...

"Két vagy több kan, de általában több kutya csakis akkor tartható jól együtt, ha a kutyák közötti rangsor egyértelműen kialakult, és a gazdi, mint falkavezér biztosan és jól ellátja el feladatát, a kutyák közötti kisebb-nagyobb rangsorharcokra egyértelműen, kellő időben és megfelelően reagál. Néhány dolgot jobb, ha a kutyák egymás között rendeznek el, de mindent nem szabad rájuk bízni. Ha a gazdi bizonytalan, nem árt, ha időben keres segítséget a szakirodalomban, vagy ami még jobb, egy gyakorlott szakembertől kér tanácsot."

2010. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!