Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyát betaníta...

Hogy lehet egy kutyát betanítani arra, hogy örző-védő legyen?

Figyelt kérdés
Nincs kutyám (majd sokára szeretnék..) csak foglalkoztat a kérdés. Lehetséges az, hogy ne iskolában tanulja, hanem a gazdája tanítsa meg?
2010. dec. 22. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy otthon jobban be tudod tanítani, mint egy kutyasuliban erre szakosodott oktatóknál.
2010. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp!
2010. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eleve honnan szedsz ÖV segéd ruhát? Kart, stb. Na meg kivel gyakorolsz? Családtagra engeded rá? Vagy saját magadra? Baromság.
2010. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad az "őrző-védő"?
2010. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Otthon nem tudod megtanítani mert nem értesz hozzá.Mint már az előttem levők is írták felszerelés is kell hozzá (ami nem olcsó) + ugye a szakértelem.Miért nem akarod iskolába vinni ?
2010. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsőként olyan kutyát válassz (németjuhász,scnazi stb). Első legfontosabb dolog ilyen kutyáknál a feltétlen minden körülmények közötti engedelmesség (pl.: vezényszóra eresszen). Hozzáértő segéd nélkül hajítófát sem fog érni a kutya. A segéd nem csak azért kell, hogy legyen kire uszítani a kutyát, hanem hasznos nevelési tanácsokkal is el tud látni. Már a kutya kiválasztásánál lehet nagyot buktázni, ha nem tudod hogyan kell (a többi hab a tortán). Iskolába nem feltétlen kell járni - ha az alapengedelmességet te is megtudod tanítani neki -, de akkor segédet nagyon fiatalon kb 5-6 hónaposan már fogadnod (fizetni) kell, mert a fogáskészséget korán kell elkezdeni fejleszteni.
2010. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem. Én csak kérdeztem, nem kell lehurrogni... kutyám sincsen, csak érdekelt, mert hallottam valamit az Animal Planet-en a 101 nagykutya című műsorban, ami felkeltette ezzel kapcsolatban az érdeklődésemet. HA (!!!) lesz is kutyám 10-15 év múlva lesz csak kb...

A válaszok mind hasznosak voltak, még a nem túl kedves hangneműek is, tehát bejelölöm a zöld kis kezet.

2010. dec. 23. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!