Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat, ezekről a rossz szokásokról?

Figyelt kérdés

1,A kutyám egy nagyon intelligens, okos kutya. 9 hónapos, tehát meg értem, hogy még szeleburdi és izgatott lesz, ha előveszem a pórázt. De annyira izgatott, hogy lehetetlen ráadni a nyakörvet/hámot. Ehhez 2 ember kell. Egyik megfogja, másik ráadja. Hogyan érhetném el, hogy leszokjon erről?

2, Sétálás közbe rettentően húz. Próbáltam már azt, hogy a másik irányba megyünk akkor(ahogy sokan mondták), de akkor meg le ül. Ilyenkor mit csináljak?

3, Nagyon ragaszkodik hozzám, talán túlságosan is. A kutyákkal remekül meg van, jobban mint az emberekkel. Ha sétálunk és egy ismerős oda jön hozzám, elkezd halkan ugatni(gondolom félelemből). A kutyasuliban(ahova járunk) ott is fél az emberektől, oda bújik a lábamhoz. Sokat viszem olyan helyekre, ahova sok ember jár(iskola,park stb.) de ez nem használ, ugyanúgy tart tőlük :S


Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült.


2010. dec. 22. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt csinálja sétánál az enyém nem ül le a kerítésbe kell kapaszkodnom hogy ne húzzon el olyan nagy testű de még csak 8hónapos!! Nem tudom mit csinálj!
2010. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az a módi, hogy addig nincs póráz/kaja/játék/stb, amíg nyugodtan le nem ülnek a fenekükre. ehhez nem kell más, mint türelem. előkerül a póráz, kutya ugrálni kezd, Te meg vársz. próbáld csak ki, mi történik :) mikor először leül a kutyád (mert le fog ülni, előbb-utóbb elnyugszik), akkor hajolj le hozzá a pórázzal. jó eséllyel ekkor újra elkezd ugrálni, ilyenkor azonnal visszahúzod a kezed és újra vársz. közben ne szuggeráld a szemeddel, ne szólj hozzá, sőt legjobb ha rá sem nézel, fordulj el, míg hisztizik. egy idő után rájön, hogy a hisztivel pont azt éri el, hogy nem kerül rá a póráz.

húzás séta közben: állj meg. ha ő is abbahagyta a húzást, dicséret és utána indulj el megint. ha megint húz, hát megint stop. ismét ugyanaz a kihívás: bírni cérnával és türelmesnek maradni.

a harmadik pont már gázosabb, kutyasuliban nem tudtak erre semmi hasznosat mondani? az biztos, hogy ha ilyenkor a lábad mögé bújik, semmiképp sem szabad dicsérni, vagy akár csak szép szóval szólni hozzá (a nyugtatgatásod is dicséretnek fogja venni, és még jobban félni fog -> azt hiszi majd ezt várod tőle). sétáljatok pórázon tovább az ismerőssel, ha ilyen szituáció akad, légy határozott és természetes, ne figyelgesd a kutyát, ne tilsd le, ha morogni kezd és ne csitítgasd, egyszerűen csak séta előre. azt lássa, hogy a világ nem áll meg, nem történik tragédia, ha egy idegen a közelébe kerül, és lásson téged is nyugodtnak (megérzik ám, ha stresszelsz).

2010. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos, 22 kg, és engem is vonszol az utcán! Nekem sem váltak be a javasolt módszerek!
2010. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1, A legjobb megoldás, ha nem csinálsz semmit. Nem kell két ember a póráz felrakásához, csak türelemre van szükség.

Amikor előveszed a pórázt és a kutya izgatottságában körbe forog maga körül stb. ,akkor csak állni kell mint egy szobor. Amíg le nem nyugodott tejesen, addig nem rakod rá a pórázt. Ha fél óra kell hozzá, akkor addig. Csak az első néhány alkalomkor fog sokáig tartani, utána le fog esni a kutyának, hogy addig nem megyünk sétálni míg nyugodtan nem nem tud a valagán megülni.

Eddigi cselekedettel jutalmaztad viselkedését.


2 és 3 esetében szerintem nem te vagy a főnök, mert minden kutyától meg akar védeni téged és a sétát is ő irányítja.

2010. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 22. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
türelemmel, nyugalommal, következetességgel
2010. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban is volt jó pár embertől tartó kutya. Egyszerűen a gazdi odajött az emberek közé vele beszélgetni. Néha valaki lazán lenyújtotta a tenyerét, benne jutalomfalat. Aztán egy idő után már szólították és úgy kapta a jutalomfalatot.Ma már szívesen üdvözölnek bárkit, aki szól hozzájuk és szépen ,elé ülve várják, hátha leesik valami finomság.
2010. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem se válik be semelyik módszer se
2010. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!