Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezekután támadni fog/agresszív...

Ezekután támadni fog/agresszív lesz a többi kutyával a kutyám?

Figyelt kérdés

Nemrég értünk haza a sétából. Útközben egy öregúr a felnőtt shar pei-ét póráz nélkül sétáltatta, és az odarohant hozzánk (hiába hívta a kutyáját, az nem ment vissza hozzá). A kutyám csóválta a farkát, mikor látta, hogy közeledik felénk a kutyus. Én meg engedtem, hogy odajöjjön hozzánk, mert nem tudtam, hogy szereti-e a kutyákat, vagy nem. Úgy gondoltam, hogy addig játszanak egyet pórázon (mert az enyémen volt póráz), míg a bácsi oda nem ér hozzánk (elég messze volt).

A shar pei viszont megállt mereven pár centire a kutyámtól, nem csóvált, magasan tartotta a farkát, felborzolta a szőrét, farkasszemet néztek, és elkezdett morogni. Az én kutyám ugyan nem morgott, de már ő sem csóvált. Láttam, hogy mindjárt egymásnak ugranak, úgyhogy az esernyőmmel megpróbáltam arrébb taszigálni a shar pei-t, de az folyton kereste a kutyámmal a szemkontaktust, így elég nehéz volt. A másik kezemmel a kutyámat megpróbáltam magam mögé húzni, és az sem sikerült. Mikor látta a kutyám, hogy megpróbálom elüldözni a shar pei-t, elkezdett morogni, amin nagyon meglepődtem, mert egész életében még csak most hallottam másodjára morogni. De hála Istennek a shar pei erre inkább visszavonulót fújt.


Ezekután ha odarohan hozzánk így egy kutya, akkor nem fog morogni a kutyám? Nem lesz agresszív? Remélem nem...


2010. dec. 22. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ez csak egyszeri eset. Először azt hitte jön egy kedves kutyus haverkodni, aztán mikor látta a reakcióidat és a másik kutyáét, akkor esett le neki mi a helyzet. A többi tejesen érthető.
2010. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Eddig is sok kutya futott oda hozzánk, mert itt általában mindenki póráz nélkül sétáltatja őket, és minddel csak játszott. Csak azért nem tudom, mit fog ezek után csinálni, mert most is odafutott hozzánk egy idegen kutya, én pedig "így" regáltam rá.

2010. dec. 22. 14:26
 3/8 A kérdező kommentje:
*reagáltam
2010. dec. 22. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a másik kutyán is múlik.

Mint írtad: nem csóvált, magasan tartotta a farkát, felborzolta a szőrét.Ha egy ilyen kutya jön akkor a Kutyád így fog reagálni, mint most.

Ha kedvesen jön a kutya, csóvál, akkor a Te kutyád is ilyen lesz.

Megérzi a másik kutya lelki állapotát.

2010. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod, minden azon múlik, hogy következő alkalomkor a másik kutya ellenségesen vagy barátkozósan jön oda hozzátok, mert ezek szerint a te kutyád nem verekedős.
2010. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem verekedős, ő nagyon barátságos.

De elég nagytestű (vagy inkább nagy az ereje), és a shar pei sem volt kicsi, úgyhogy elég nehéz dolgom volt velük, de remélem többször nem fordul elő ilyen, mert nem biztos, hogy mindegyik kutya elrohant csak azért, mert az enyém rámorgott.

2010. dec. 22. 14:33
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
ADDIG NEM LESZ PROBLÉMA MÍG NEM KÜLDESZ JELZÉSEKET A PÓRÁZON KERESZTÜL A KUTYÁDNAK. ELŐFORDULHAT BÁRMIKOR HASONLÓ ESET. MIVEL A KUTYÁDAT HÁTRAFELÉ HÚZTAD ÉS AZ ESERNYŐDDEL PRÓBÁLTAD ELTERELNI AZ IDEGEN KUTYÁT. EZ ÖSZTÖNÖS CSELEKVÉS. VISZONT A KUTYÁD IS ÉRZÉKELTE A TE VISELKEDÉSEDET NEM CSUPÁN A MÁSIK KUTYA MORGÁSÁT ÉS BORZOLÁSÁT VETTE FIGYELEMBE.
2010. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MME ***** válasza:
100%

Igen, ahogy előttem szóló írta, belevitted a "rosszba" :)


Hamar megtanulja egy kutya, hogy ha így lép fel (és ebben a gazdi is partner), azzal kikerülheti az ilyen konfliktusokat, ezt úgy hívják, hogy tanult védekező agresszió. Egyszóval egy passzív agresszív kutyát eredményez.


Ettől az egy alkalomtól (szerintem biztos) nem látja mindjárt másképp a világot, csak tegyél róla, hogy jó élmények is érjék. A szocializáció egyébként sem egy lezárt folyamat, a kutya egész életén át tart, tehát ez legalább nem plusz feladat :) Viszont az nagyon sokat segítene a kutyádnak, ha azzal a shar pei-jel újra össze tudnád hozni, méghozzá úgy, hogy a távozás sikerélmény lesz, ha nem is lesznek puszipajtások, de legalább békével érjen véget, és együtt sétáljanak. Esetleg, ha bízol a saját kutyádban, őt el is engedhetnéd, hogy ő nyugodtabban tudjon közeledni hozzá, és szabadon tudjon a shar pei-re reagálni.


Eleinte én is sokszor hibáztam azzal, hogy ha agresszívan közeledett egy kutya, megelőzve a bajt, közéjük álltam, és elkergettem. Volt is munkám belőle, több hónapos program volt kikezelni abból, hogy pórázon se féljen (elengedve fesztelen és felszabadult volt, nem kezdett el védekezni).

2010. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!