Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutyámmal, ha...

Mi történik a kutyámmal, ha kiderül kiképzés közben, hogy nem alkalmas őv-re?

Figyelt kérdés

IPO vizsgánál van valamilyen kikötés (fajta, kor)? Azért kérdezem, mert mindenhol németjuhászt és malinoist láttam. Nekem egyébként egy keverékem van.


Mennyi idő alatt készültetek fel a vizsgára, az első kutyaiskolás órától számítva?


2010. dec. 22. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy IPO vizsgára minden kutyát fel lehet készíteni, csak megfelelő oktató kell hozzá.

Igazándiból a munkakutyák vizsgájának készült, figyelembe véve az öv fajták munkáját, képességeit.

A vizsga időpontja gazdafüggő. Van, aki arra hajt, legyen meg a papír, akár minimum pontokkal is. Van, aki a minőségre megy. Amíg szerinte és a kiképző szerint sokat hibázik a kutya, inkább dolgozik még vele tovább, mielőtt vizsgára menne. A képzés ideje nagyban függ, mennyi időt szánnak a tréningre. Heti egy alkalommal több idő kell, mint heti 3-4 alkalomnál.

2010. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Keverék kutyával legjobb tudtommal csak IPO1-re tudsz jelentkezni,. magasabb vizsgához IPO2-IPO3 már fajtatiszta kutya kell. Ha kiderül, hogy nem alkalmas öv-re - ami előfordulhat -, akkor megmondják. Nincs mit rajta titkolózni! A németjuhász és a malinois a legnépszerűbbek, de más fajtával is lehet csinálni. A lényeg a munkavérvonal, ott is nagyon óvatosan kell tudni választani, nem mindegy melyiket veszed meg.

ÖV-re csak 1,5- 2 éves kutyával szabad/ lehet menni.

Viszont a munkát jóval hamarabb kell elkezdeni.

Mail címért cserébe rendszeresen dobok egy linket, töltsd le és nézd végig. Nagyon hasznos !!! Főleg aki őv-zni akar. Csak néhány napig él egy link, utána törlöm!

2010. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nekem is el tudnád küldeni?

E-mail címem: kozaklilla@citromail.hu

Nagyon megköszönném,ha nekem is elküldenéd.

2010. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vizsgázni lehet keverékkel is,IPO 1-2-3 ban is,de VB re nem tudsz menni,csak itthoni versenyekre.


Ha kiderül,hogy nem alkalmas ÖV-re,akkor azt simán megmondják.


Egyébként én a kutyáimmal már 3-4 hónaposan elkezdtem az ÖV-t,az engedelmest,és a nyomot is.



Ha valami kérdésed van az IPOról,akkor nyugodtan írj PÜbe is.

2010. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ez jó, én úgy tudtam IPO vizsgára is csak törzskönyves kutya mehet...


egyébként az őrző-védő alapjait már kölyökkorban érdemes lerakni, és voltam olyan suliban is, ahol már a terhelést is adták 5-6 hónaposan - és nagyon jól vették a kutyák a "mély vizet"!

olyan nincs, hogy a kutyád nem alkalmas öv-re :) legfeljebb olyan van, hogy nem megfelelő az ösztönkészlete, de ha valaki elég kitartó, akkor még az ösztönhiányos kutyát is felrakja karra. megint más kérdés, hogy annak mi az értelme, illetve hogy egy vizsgán ezt azért látja a bíró... de nem lehetetlen.

2010. dec. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tamash, örülnék a linkeknek :)

Írj privátot, és a válaszommal már tudni fogod a mailcímem.


Mindenkinek szeretném megköszönni, hogy válaszolt :)


A kutya még csak 2 és fél hónapos, néhány napja érkezett hozzánk, és próbálok egy jó kiképzőt találni.

2010. dec. 23. 16:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Már töltöm fel a következőt, az elsőről lemaradtál. Én úgy emlékszem neked privátban megküldtem a linket.

Nem tudom hogyan tudnánk ezt megosztani, mert bődületesen nagy anyagról van szó. Viszont nagyon fű alatt kellene csinálni, mert legálisan nem lehet kirakatba tenni. Pedig ezt az anyagot úgy kellene körbe vinni, mint a véres kardot.

2010. dec. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fenébe :( Tényleg lemaradtam. De ha nem szólsz, ma sem lépek be. :D
2010. dec. 23. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyik csomag leszedhető torrentről:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!