Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az argentin...

Mi a véleményetek az argentin dogról?

Figyelt kérdés

Akinek volt ilyen, vagy van, esetleg közeli ismerősének. Szívesen olvasnék tapasztalatokat.

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 22. 21:28
 1/9 MME ***** válasza:
100%

Nálam volt egy fajtamentőktől, de nem tudom, mennyire reális az ő személyisége, mert az előző tulaja kis híján halálra verte.

Labdával remekül motiválható volt, tulajdonképpen, csak labdával tudtam behívni.

A kutyákkal domináns volt, és eléggé egygazdás is.

A kisebb állatokra vadászott.

Kifejezett volt benne a vadászkutya, alig lehetett kizökkenteni a szaglászásból (csak csipogós labdával), simán világgá indult volna, ha talál egy izgalmas nyomot.

Tanulékony volt.

Nagy a mozgásigénye.


Ami szerintem nem illik a fajtára, de rá igen:

bizalmatlan volt az emberekkel, de iszonyatos mértékben, néha egy rossz mozdulat elég volt, hogy megharapjon valakit, a férfiakat előszeretettel vette kezelésbe. Nehezen lehetett elérni, hogy figyeljen az emberre, alig reagált valamire. Ha ezt meg tudtam oldani, akkor hamar ment a kiképzés, de nagyon meg kellett küzdeni azért, hogy felfigyeljen a nevére, és meglegyen szemkontaktus.

2010. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok véleményt írni róla mert senkinek sem volt a környezetemben, de nagyon szép, én is akartam ilyen kutyát.
2010. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

IMÁDOM ŐKET!!!

Az én kutyusom nagyon okos, több mindenre megtudtam tanítani, csodakutya.

Nagyon ajánlom!!!

2010. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MME ***** válasza:
100%

Egyébként az egyik kedvenc fajtám :) Sportos életmódhoz passzol, és nagyon ajánlott a nyomkövetés, mert kiváló vadászkutya, és elviszik a szagok. Ha nyomkövetőzől vele, akkor a kutya is megkapja, amit akar, de tudod kontrollálni ezt az ösztönhelyzetet, így bármikor le tudod állítani.

Mivel nagyon hajlamos a dominanciára, fokozottan figyelned kell az alapos szocializációra, és kötelező a kutyaiskola. És arra is hajlamos, hogy kisebb állatokat zsákmányoljon, ezzel külön is kell foglalkozni.

De egy emberekért rajongó fajta, néhol már alkalmazzák vakvezetőkutyaként, terápiás kutyaként pedig még szélesebb körben.

2010. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én még csak egyszer találkoztam orvosi rendelőben egy argentin doggal, 3-an bírkóztak vele :) mert nembírták megtartani, állandóan ismerkedett volna a kutyámmal (boxer)-->domináns szuka, na most pisi kaki megvolt amikor odadukta a dog a 3x akkora fejét :D szerencsére nem volt agresszív a dog. Ezért is vagyok kiváncsi, hiszen nekem csak eggyel volt tapasztalatom.
2010. dec. 22. 21:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben jöttek még válaszok, többieknek is köszönöm. Valóban gyönyörű kutya.
2010. dec. 22. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt aztán mindent megtudsz, ami ezzel a fajtával kapcsolatos :)


[link]

2010. dec. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Családszerető,de van 3 rossz véleményem róla.

1.10.-szer erősebb mint egy roti.Tavaly Júniusban majdnem megfojtotta a lépcsőn a Rotimat.Jókor értem ki,de többször verekedtek alig lehetett leválasztani őket

2.Majdnem megölte a SAJÁT KÖLYKÉT!Épp csak hideg vízzel lehetett leválasztani őket

3.Átugrotta egyszer a kaput és megszökött,fél óra múlva találtuk meg őt.Nehezen tanítható kutya.

Először aranyos meg minden,de 3 éves kórtól megvadul,pedig nincs láncra kötve!

2011. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azt el adtuk :)
2011. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!