Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert pisil a kanapera?...

Miert pisil a kanapera? Atragtam magam a valaszokon es onvizsgalatot tartottam es azt gondolom nem vagyok tul dominans! Ma 2 orat volt egyedul es mire hazaertem megint pisi volt a kanapen! Mit tegyek hol rontom el?

Figyelt kérdés
Maskor 5-9 orat egyedul van es nem csinal ilyen hulyeseget akkor egy sima nap mikor egesz nap vele vagyok es 2 orara itthagyom akkor pisil a kanapera!onvizsgalatot tartottam de napi 5 szor jarunk ki,jatszunk es tanulunk 1-1.5 orat vagyok kint vele reggel es 4szer 20-30 percet!minden alkalommal pipi es 3 szor kaki is!
2010. dec. 23. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg dominancia. NEm tartja tiszteletben a vezető helyét, hanem a távollétében felüljelöli. Úgy egyébként mennyit ér a szavad nála? Mennyire tudsz szabályokat felállítani?


Az a baj, hogy ez is olyan dolog, mint a behívás, hogy ezer nem is zavaró apróságot kell kijavítani ahhoz, hogy ez helyrejöjjön.

2010. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudom mi az a behivas.nagyon kezdo vagyok kotyok kutya ugyben,de rendeteget olvastam mielott magamhoz vettem de ez is mint mint minden ki kell tapasztalni meg kell ismernem ot!nagyon okos es mindent csinal amit tanitok neki,odajon ha hivom(meg nem rogton)leul az ut szelen,var ha kell,es pacsit ad!nagyon okos es jatekos de nem orult modon!ez a kanapes ugy nem megy mivel kezdjem?
2010. dec. 23. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőként alaposan sikáld meg a kanapét domesztosos vízzel, mert ahova egyszer elvégezte a dolgát, legközelebb is megteszi. Az ok egyszerű: Ott érzi meg először saját szagát a lakásban. Másik fontos dolog: Soha ne érzed úgy, hogy ez nem megy és nem vagyok falkavezér. Előbb-utóbb kutyád megérzi, és nyeregbe kerül. Javaslom vezess be egy új szabályt: Tilos abba a szobába mennie, ahol a kanapé van. Lehetőleg több időt tölts a kutyával a szabadban! Ne csak egyszer 1,5 órát, utána meg többször keveset. Inkább legyen 2x 1,5 óra !
2010. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem legelőször kellene egy labor vizelet vizsgálat, hogy a szervi gond (vese, húgycső) ki legyen zárva.

Aztán a napi kivitel szuper, de ajánlatos mindig ugyanabban az időben, mert azt szokja meg legkönnyebben.


Ha lelki baja van, vagy nehezen viseli az egyedüllétet, vagy éppen "bosszúból" teszi, az megint egy más dolog.

Egyébként nincs létszámváltozás a családban, vagy valamilyen feszültség, ellentét? Mert arra is igen érzékenyen reagálnak.

Ha elkényeztetésről van szó, akkor nevelni kell. Mindenért dolgozzon meg. A kajáért, a simiért, a szeretetért. És legyen rászoktatva arra is, hogy van idő, amikor nincs vele törődve, ezt is tudomásul kell vennie.

Következetesen, de mindig higgadtan kell elhárítani a tolakodását.

2010. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!