Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étvággyal, és hízással kapcsol...

Étvággyal, és hízással kapcsolatban szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves Yorkshire Terrierem. Régóta itt kommandózok ezen az oldalon, és feltettem anno pár kérdést a kutyám súlyával, és méretével kapcsolatban.(nem gyarapodott úgy, ahogy vártam)


Arról van szó,( hogy igazán neves tenyésztőtől vettem, mielőtt bárki belekezdene a szaporítós témába, ezt nem szeretném)de mégis az a problémám, hogy marmagassága rendben van, csodaszép a külleme, de csont sovány. Volt neki egy kisebb balesete, ami miatt a fájdalomtól hányt, és majdnem belehalt, a kiszáradás, és a tápanyagveszteség miatt, 2 nap alatt(1.5kg-ból nem nehéz). Még jó, hogy eszemnél voltam, és adagoltam neki vizet, fecskendőben, hogy ki ne száradjon, orvos azt mondta, hogy az életét mentettem meg, de legalábbis szervleállástól megmentettem.

(Kapott infúziót, stb kezelést)


Az a bajom, hogy sovány. Minden csontját lehet érezni. Van ilyen az embereknél is, hogy akármennyit eszik, nem hízik.

Na most: én úgy neveltem ezt a kisállatot, hogy ne legyen válogatós. Megeszi a száraz tápot, nem kézből etetem. Minden a nagy könyv szerint! hogy ne legyen elkényeztetve.


Most kapja a Calopet-et, ami elvileg jó nagyon, de étvágyat nem csinál,csak tápanyagot pótol, valamelyest, de nem látom, hogy hízna tőle, csak a bele van tele.


Házi koszttal nem akarom etetni, mert fűszeresen eszünk.


A tápját ízesítem májkrémmel pár napja, de úgy veszem észre, annak a varázsa is múlik!


Ti mit tennétek?


Szeretnék megmaradni normális gazdinak, de az állatorvos is azt mondta, hogy annak érdekében, hogy hízzon, sajna el kell hogy kényeztessem, amit eddig nem tettem...


Mi a jó életet javasoltok?! Ha megunja a májkrémes tápot, mivel próbáljam ízesíteni?

Vagy ti hogyan csináljátok?, csinálnátok?

Most írjon nyugodtan mindenki, és legyenszíves senki ne torkolja le ezért, lehet, nekem az a fontos, ami másnak irritáló! (lehet nekem is, de basszumpepi, valahogy fel kell hizlalnom a kisállatot)


Köszönöm!

És boldog karácsonyt mindenkinek!


2010. dec. 23. 01:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

féreghajtót mikor kapott a kutyád ?

ha orvos látta,nem férges, akkor viszont adj neki étvágycsinálót - kutyavitamint, vagy c vitamint (cebion csepp, mint a babáknak)és b vitamint

2010. dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős,és ilyen fajta:)Ugyanez volt a gondom,nagyon keveset evett.1hónapja viszont lényegesen többet eszik,próbálom változatosan kutyakajával etetni,és nekem az az érzésem,hogy azért eszik többet,mert sokkal többet foglalkozom vele,többet simogatom,tehát lelkileg mintha összeszedettebb lenne a kutyus:)
2010. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem igazán értem miért akarod hizlalni, ha természetes úton nem hízik. De te tudod. Az nem írtad h mennyit mozog...

A májkrémet felejtsd el. Vagy sosem eszi meg a napi adagját, azért teszed rá? Ugye nincs előtte egész nap a kaja?

Az állatorvos nem értem miért mond hülyeségeket. Miért kéne elkényeztetni ahhoz h hízzon?! Növeld az adagját és/vagy váltsál tápot. Olyat adjál neki, ami magasabb fehérje és zsír tartalmú - ilyenek a sporttápok.

2010. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nincs egész nap előtte a kaja, napi 2x teszem elé, és annyit evett, amennyit akart belőle, ha befejezte, akkor befejezte, megette a napi "javasolt adagot általában, de nem mindig.

A májkrémet természetesen most azért keverem hozzá, hogy mindent megegyen lehetőleg.


Féreghajtót rendszeresen kap.

Orvosi ellátása jó, pont azért írtam, hogy az állatorvos sem támaogatja a kézből etetést, és társait, de valahogy vonzóvá kell tennem neki a kaját, hogy egyen,....


másik válaszolónak, abból gondolom, hogy sovány, és nyílván az állatorvos sem téved, hogy szabad szemmel látod a kutya medencecsontját, és bordáit!


És Hill's tápot kap, meg társait, nem ratyit! (amúgy jó párat végigpróbáltam, egyformán ette őket)

2010. dec. 23. 01:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta h rossz tápot eszik, de láthatólag nem a neki leginkább megfelelőt. Próbálj ki hasonló összetételű tápot: [link]
2010. dec. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

próbálj nagyobb energiatartalmú tápot adni neki (zsír % legyen vmivel nagyobb), vagy menj tovább a kivizsgálásában...

ha nem féreg, még lehet akármi más, ami miatt egyszerűen nem tud emészteni. ismerősöm dobijáról pl. az derült ki, hogy enzimhiányos... nagyon sok minden lehet pajzsmirigytől az emésztőrendszerig.

2010. dec. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, mi lenne ha kaukázusi kefirrel kevernéd a jövőben az ételét? Segítene a bélflórát helyrehozni. Illetve olvastam, hogy béres csepp javítja a kutya étvágyát.
2010. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek volt hasonló problémája, ő ezzel hízlalta fel pár hét alatt a kutyáját: [link]


Viszont mivel ilyen spéci táp azt hiszem nincs belőle kisebb kiszerelés, egy kis Yorkinak meg 20 kg rengeteg ideig kitart :)

2010. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hehe. szerencsétlen, örülök, ha 5-8dkg-t megeszik egy nap :)

Köszönöm a tanácsokat, béres csepp van itthon, kipróbálom, acanát asszem kipróbálom, az még nem volt, mert boltban nem találtam, csak webshopban.


Tehát akkor magasabb zsír, vagy magasabb szénhidráttól hízik jobban?

2010. dec. 23. 10:10
 10/16 anonim ***** válasza:

A zsír mindenképp legyen 20 vagy afölötti, és azzal együtt a fehérje is nőjjön. A szénhidrát tartalmat nem igen szokták változtatni - abból nincs is bennük sok.

Az Acanát csak pl-nak mondtam, h olyan beltartalmú tápot keress - elsősorban a sporttápok ilyenek. Meg az is teljesen jónak tűnik amit csakkitti linkelt.

2010. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!