Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy egyéves kutyát arról, hogy a bejárati ajtóra ugráljon?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott kutyus, nemrégen került hozzánk. Minden szépen alakul, de ebben a kérdésben tanácstalanok vagyuk. Már jól érzi magát kint is, bent is, néha alig lehet becsalogatni a kertből, ennek ellenére, ha éppen úgy hozza úri kedve, az ajtóra ugrálva próbál bejutni. Már teljesen összesározta az ajtó körül a falat (az ajtót is, de azt naponta többször lemosom). Akkor is ugrál, ha nem vagyunk itthon.

Hogyan lehetne erről leszoktatni? Ha kint vagyunk, akkor ugye semmi gondja, az ajtó közelébe sem megy, tehát csak az ajtó "túloldaláról" tudom ugráláson kapni. Próbáltam kikiabálni, hogy fujj, meg hogy nem szabad, de nem volt sok eredménye, konkrétan semmi. Próbálkoztam a hirtelen, kellemetlen zajjal is (egy fazékkal és egy fakanállal lesben álltam és amikor ugrott, bentről éktelen lármát csaptam :=) ), de az sem hatotta meg őkelmét. Hálás lennék, ha valakinek lenne hasznos javaslata.


2010. dec. 23. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Á figyelj nehéz dió! Amikor a pulink kicsi volt, de még 2 éves korában állandóan kaparta az ajtót, összesározta a falat. Szomszédomnak most van 3 hónapos kutyája. A bejárati ajtóra funér lemezt szegeltek, amíg a kutya eléri.
2010. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Off! Erre én is kíváncsi lennék! 9 hónapos kutyusunk van, és állandóan kaparja. Szerencsére műanyag ajtó, így annyira nem látszik meg a kaparás, csak nagyon koszos. Én is hetente többször lemosom!
2010. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha nemrégen került hozzátok, akkor talán még nem szokta meg a házirendet.

ne reagálj arra, ha kapar. a negatív és pozitív visszajelzés is visszajelzés a számára, legjobb, ha ilyenkor ignorálod. nálunk a lakásból családi házba költözéskor voltak ilyen gondok, várni kellett pár hónapot, és teljesen leszoktak róla. úgy, hogy mellette be is szoktuk engedni őket néha.

2010. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hát nálunk már nem mondható újnak, mert fél éve már ott van. És hiába nem engedjük be és nem megyünk ki hozzá, akkor amikor kapar, egy idő után igaz, hogy megunja, de másnap kezdi újból.
2010. dec. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű, de hosszadalmas feladat az erről való leszoktatás.


A lényeg az, hogy a kutya ne kapjon semmilyen visszajelzést arról, hogy ugrál. Amikor felugrik, semmiképpen ne nyissuk ki neki az ajtót, ki se menjünk hozzá, ne is csörömpöljünk, mind hülyeség. Ezzel csak eléri a célját, azt, hogy foglalkozunk vele. Ha pedig éppen nem ugrál, akkor menjünk ki hozzá, dícsérjük meg, játsszunk vele egy kicsit.


Elég hosszadalmas munka, de ha mindent helyesen csinálunk, és nem a rossz magatartást jutalmazzuk, kb 1 hónap alatt teljesen leszokik róla.

2010. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szereljetek az ajtóra kutyabejárót és megszűnik a gond.

Igy néz ki:

[link]

2010. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Az ignorálás sem jött be, 15-20 percre abbahagyja, aztán újult erővel tépi megint az ajtót és a falat.

A kutyaajtótól több szempontból tartok: ha nem vagyunk itthon, nem akarom, hogy bejárjon a házunkba, mert pl. magától nem mos lábat ugyebár :=), a másik félelmem, hogy amekkora lyukon egy vizsla befér, ott befér a bűnöző is és sajnos minket már többször meglátogattak, nem alaptalan a félelmünk. Bár, hozzáteszem, tegnap a blöki valahogyan befúrta magát a macskaajtón keresztül! Sokkot kaptunk, mert mi van, ha nem vagyunk itthon és beszorul?! Téboly! Nagyon ravasz kutya, úgyhogy hasonló ravasz megoldások kellenek.

2010. dec. 24. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!