Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lányt vagy fiút? Szerintetek?

Lányt vagy fiút? Szerintetek?

Figyelt kérdés
az igaz hogy a lány kutyák sokkal szelídebbek könnyebb őket tanítani és nem annyira szeleburdik?kb. mennyi idősen lehet őket ivartalanítani?köszi!
2010. dec. 23. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez igaz. És jobb minél előbb ivartalanítani, van olyan állatorvos aki már 8-9 hónapos korban megcsinálja, amikor még ki sem fejlődött teljesen a petefészek, de meg lehet vele várni az első tüzelést is, 1 éves kor körül. Egyébként a szukáknak drágább az ivartalanítás, az én szukámnak 20ezer forint volt, de úgy hogy épp akció volt.
2010. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és mennyi idős korukban nő ki teljesen a foguk 4-5 hónaposan még sokat fog rágni?
2010. dec. 23. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem igaz! volt már több szukám és kanom is, egyáltalán nem ivarfüggő!

egyéniségek. van olyan szukám, amelyiknek csak szökőévente egyszer jut eszébe hízelegni (amúgy motívációja rendben van, szófogadó, figyelmes, szépen dolgozik), és van kanom (több is) aki ahogy lehajolok a fülemet nyalja, és ha leguggolok hozzá akkor cicamódra törleszkedik. és van hízelgős és egyben hihetetlen szeleburdi szukám is :D

a taníthatóság sok mindentől függ, motiválhatóság, irányíthatóság, nem a golyók meglététől.

azt kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban? egy kan hajlamosabb lesz szukák után menni, viszont könnyebb ivartalanítani. egy szuka bizony tüzel, és nagyobb műtét az ivartalanítása (mégiscsak egy hasi műtétről van szó). kanok általában nagyobb testűek, impozánsak, szukák finomabb testfelépítéssel bírnak.

2010. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-5 hónaposan váltják a fogukat általában, de kiállításon pl 9 hónapos korig még elnézik a hiányt, ergó elhúzódhat még addig is.
2010. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
fiú kan kutya jobban dominánsab erőseb falkavezér tipus lány szukát könnyü nevelni. milyen fajta kutyárol van szo
2010. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
spánielt szeretnék.
2010. dec. 23. 13:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Haggyuk már,ezek nem igazak.

Nevelés kérdése,mert szerinted ha rosszul van nevelve egy szuka kutya akkor az nem lesz dominánsabb?

Ugyan már. (kérdező nem neked szántam.. :D )

Szerintem ha ivartalanítod is akkor nincs túl nagy jelentősége a nemnek.

És szuka és kan kutya nem lány és fiú :D

És ha kutyusod lesz kicsit nézz utána,hogy ,hogysmint vannak a dolgok,mert ahogy olvasom soraidat az alap dolgokkal nem vagy tisztába.

Jó kutyuzást,és nem sértésnek csak egy tanácsnak szántam.

2010. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem sértettél meg de azért rosszul esik hogy azt hiszed nem tudok eleget a kutyákról...van itthon 1000 kutyás könyvem és volt is kutyám csak mert úgy írom le hogy lány meg fiú akkor nem tudok eleget róluk..hát köszi.de mind egy legközelebb úgy mondom hogy KAN és SZUKA.ha nekem van kutyám olyan közel érzem magamhoz hogy szívesebben mondom rá hogy kislány..mint hogy SZUKA....
2010. dec. 23. 14:24
 9/10 A kérdező kommentje:
de azért mégis ha belegondolsz neked nem esne rosszul hogy azt mondják pl.nem tudsz eleget a lovakról mert úgy mondod hogy fehér és nem úgy hogy szürke mert tudod nincs olyan színű ló hogy fehér.(meg persze nem futás hanem vágtázás)
2010. dec. 23. 14:38
 10/10 anonim ***** válasza:

ha Te kislányként gondolsz az eljövendő kiskutyára, akkor szukát vegyél. erről szól az egész, hogy Te milyet érzel magadhoz közelebb. :)

ha pedig jó tenyésztőt találtál, akkor ő segíteni fog válaszolni a többi kérdésedre is, kezdve azzal, hogy mikor ivartalaníttasd.

2010. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!