Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám aki...

Mit csináljak ha a kutyám aki még életében nem harapott meg senkit, msot megharapta a tesóm egyik abrátját, a seb feldagadt és kisebb hólyagok keletkeztek a kezén. Esetleg kenőcs? Hideg borogatást tettem már rá. Egyéb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 21:45
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
ne is mondjátok.... hát azt hittem megütöm azt a két barmot aki ráfújta, meg aki hagyta h ráfújják... jó elég annyit mondjak h 16 évesek...az idétlenebbik fajtából....:S
2010. dec. 24. 00:08
 22/29 hell-ikon ***** válasza:

A gyereknek mindenképpen orvoshoz kell menni, főleg ha az elmúlt 1 évben nem kapott tetanusz oltást. (Ha jól rémlik, már régóta 1 év védettséget ad a tetanusz oltás).


A dezodorral való lefújás (ha tartalmaz alkoholt) még lehet, hogy jó lépés volt (de csak ha tartalmaz alkoholt!), mert fertőtlenít valamelyest. Bár tényleg jobb lenne normálisan kitisztítani és fertőtleníteni a sebet.


Nem utolsó sorban pedig tisztázni a körülményeket, hogy miért harapott az egyébként békés kutya. Kell lennie valamilyen kiváltó oknak.

2010. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
A kutyának már sajnos biztos pusztulás lesz a sorsa. Bár én szívesen kiképezném harcikutyának, de én csak kuvaszokkal foglalkozok.
2010. dec. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 MME ***** válasza:
A tetanuszt MINDENKÉPP ÉS MINÉL HAMARABB! A többi a ti dolgotok, a kutya egyébként ezért még nem lesz elaltatva, függ attól, hogy mi volt az oka a harpásnak, de ha a kutya dominanciából harapott (a legrosszabb eset), akkor annyi, hogy kap egy "veszélyes eb" bilétát, és csak szájkosárral lehet sétáltatni. A bilétát hordania is kötelező.
2010. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 MME ***** válasza:
Ígérd meg, hogy a tetanuszt megkapja!
2010. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 MME ***** válasza:
Most olvastam végig a párbeszédet. Egy bichonnál nem lesz következménye, csak ha feljelentenek titeket (pénzbírság), de ha el is rendelik (mivel törvény írja elő), hogy kell szájkosár és biléta, akkor sem kell ilyen látványosan megbélyegezni a kutyát, úgyhogy nem érvényes a hozzászólásom ezen része :) Bocsi. :)
2010. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

látom sok fals infó összegyűlt itt, mióta legutóbb felnéztem...


akkor újra:

saját tapasztalataim vannak, az előző kutyám harapott embert. a megharapott fél elismerte, hogy az ő hibája volt, nem tett feljelentést.


DE orvoshoz tetanuszért elment, ott pedig az ügyeleten első kérdés az volt, hogy ismerős vagy ismeretlen kutya harapta-e meg. mivel erre számítottunk, már eleve odaadtam az oltásit neki, fel tudta mutatni, ezzel megúszta a veszettség elleni oltássorozatot.

ha idegen kutya harapta volna meg, akkor végigoltják! ezért fontos bevallani, ha ismerős kutya volt, mert az utólagos veszettségi oltás hosszú és fájdalmas procedúra...


a kutyát ezután 2 hétig megfigyelték - mármint papíron, mert konkrétan nem figyelgette a világon senki. nekem annyi volt a dolgom, hogy az állatorvossal kiállíttassak egy papírt, miszerint a kutya nem beteg (a doki nem is nézett rá a kutyára, elég volt neki ami a könyvben szerepel az oltásokról), ugyanezt a papírt szignózta a hatósági állatorvos is.

ezt a papírt vitte be - napra pontosan 14 nap múlva! - a harapott fél a saját orvosához. ez a dolog jogi menete.


ha a megharapott fél nem tesz feljelentést, akkor NEM fogják elaltatni!


ha a megharapott fél nem tesz feljelentést, akkor semmiképp sem kerül fel rá a veszélyes kutya biléta!


de sajnos, ha a harapás megtörtént, akkor el KELL menni orvoshoz, a kutya szája rengeteg baktériumot tartalmaz, súlyos bajok is lehetnek ebből...

2010. dec. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el hogy ennyi embertelen ember van. Egy kutya fontosabb mint egy ember??? Még gondolkodsz hogy elvidd a barátodat orvoshoz? De ha a kutyát harapta volna meg egy állat rohannál!
2010. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Akiteki ***** válasza:

Többször előfordult már nálunk kutyaharapás.

A lányom barátnőjével pingpongozott és egyszerre értek oda a kutyájával a labdáért. Véletlenül a lányom kezét harapta meg a labda helyett.

A fiam le akart szedni a kutyánkról egy rá támadó kutyát és a miénk az ő ujját kapta el.

Én ki akartam venni a kutyám szájából egy beszorult csontdarabot és felsértettem a fogával a kezem.

Aztán hátulról támadni akart egy kutya, a miénk hátrakapott és pont ott volt a lányom karja.

Minden alkalommal kaptunk tetanuszt és bemutattuk az oltási könyveket a körzeti állatorvosnál. Ennyi.

Senki nem kap billogot vagy írják fel a táblára a rosszak közé.

2010. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!