Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, hogy a...

Mit lehet tenni, hogy a kutyámnak télen ne fagyjon be az ivóvize?

Figyelt kérdés
A kutyám vize a nagy hidegben pár óra alatt megfagy az udvaron. Van más megoldás, mint hogy gyakran cserélgessem? Kérem, hogy a komolytalan válaszoktól (fagyálló és társai...) kíméljetek meg! Köszönöm.
2010. dec. 23. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Jó nagy tálat adsz, az lassabban fagy be, és langyos vizet.


És szerintem vizezd a kajáját, azt tuti megissza, és azzal is segíted a folyadékutánpótlást, és nem olyan nagy baj, ha befagy a vize.

2010. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Mást nem nagyon tehetsz.

Amilyen gyakran teheted, adj neki meleg vizet. Az később fagy, és nem fog kiszáradni.

2010. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A meleg víztől nem lesz hasmenése?

2010. dec. 23. 22:17
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Ne a kutyához vidd a vizet, hozd a kutyát a vízhez :)


Nálunk a kutya vize a kutyaházban van, amiben azért kicsit "melegebb" van, így nem igen szokott megfagyni a víz. Mondjuk a házat is kicsit beburkoltuk, hogy ne hűljön ki annyira, na meg ha bent van a kutyus, amit lead hő, az is melegíti a levegőt. Lehet hülyén hangzik de ez is egy megoldás.

2010. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem lesz hasmenése, legalábbis még nem hallottam ilyesmiről. Nálunk két vizesedény van rendszeresítve télen, ugyanis előfordult, hogy az este adott friss víz reggelre egy tömbbe összefagyott és nem akartam kínozni szegényt, hogy megvárjam míg kiolvad, ezért reggel kapott a másik edénybe vizet, estére meg kiolvadt az első edénye.
2010. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
a meleg víz hamarabb megfagy, ez bizonyított tény.(:
2010. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

én a magam részéről (lehet paranoiás vagyok) nem hagyok kint a kutyák előtt vizet egyáltalán. én nagyon félek attól, hogy megpróbálják felnyalni (volt hogy a jégréteget átnyalták egy folton) és esetleg odafagy a nyelvük :S

úgyhogy naponta többször kirakok eléjük friss vizet (ilyenkor játszom is velük, akkor megjön a kedvük az iváshoz), és ahogy bejövök, bejön a víz is. a kajájuk pedig fel van vizezve.

2010. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Valahol a neten láttam fagyásgátlós itatótálat. Árammal működik, és nem hagyja nagyon lehülni a vizet. Amúgy ha nem kis tálba teszel ki vizet, hanem egy kicsit nagyobb vödörbe, akkor azt elég naponta 2x cserélni. Nagyobb mennyiség lassabban fagy be. Én -10 fokban is csak 2x cserélem, pár órát kibír ivás nélkül a kutya. Sőt, szívesebben eszi a havat az ivás helyett.
2010. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
forró vizet raksz ki,én is így csinálom.amég forró nem issza
2010. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.Minél nagyobb(mélyebb) tálban/fazékban kell neki adni, és meleg vizet. Ameddig meleg, ösztönösen nem fog inni belőle a kutya, de erős hidegben nagyon hamar elhűl. Ha mély a tál,lassabban fagy meg az egész víz,eleinte csak a teteje "pillézik be", így ha azt lenyomja az orrával,alulról még tud inni. Egyébként minél gyakrabban kell cserélni a vizét, ismétlem, használj meleg vizet.
2010. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!